فروم کلیدی سازمان ملل با «شوق، اشتیاق و انرژی بالا» برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار بسته می شود |

“ما برنامه اساسی را پیش بردیم [Economic and Social] رئیس این سازمان، کولن کلاپیله، گفت که شورا (ECOSOC) و اقدام اساسی مشخصی را برای اجرای تصمیمات مجمع عمومی” در قطعنامه های تقویت HLPF و ECOSOC آغاز کرد.

فوریت و جاه طلبی

او گفت: اگرچه همه‌گیری کووید ادامه دارد، “ما در مسیر بهبودی حرکت می‌کنیم و به دورتر از چالش‌ها و بحران‌های دلهره‌آور امروز نگاه می‌کنیم.”

معکوس کردن اثرات منفی همه‌گیری بر احتمال دستیابی به اهداف بلندپروازانه توسعه پایدار؛ دگرگونی سیستم های اجتماعی-اقتصادی و مالی؛ پرداختن به اثرات موج دار جنگ در اوکراین بر امنیت غذایی و تامین انرژی؛ و توقف تغییرات آب و هوایی، آلودگی و از دست دادن تنوع زیستی، هستند.فراخوانی که برای رسیدن به آن باید سخت تر کار کنیمرئیس ECOSOC افزود.

وی یادآور شد که ما ابزارها و ابزارها را داریم، اما باید به عنوان یک “خانواده جهانی” “همبستگی” با هم کار کنیم.

آقای. Kelapile گفت که بیانیه جدید وزیران که در جلسه با اجماع به تصویب رسید، “تعهدی تزلزل ناپذیر برای تحقق دستور کار 2030 برای توسعه پایدار” را ارائه می دهد.

فراخوان های فراگیر

وی با به اشتراک گذاشتن برخی از پیام‌های اصلی HLPF، چالش‌های امروز را تهدیدی برای اهداف توسعه پایدار و همچنین فرصتی برای اقدامات چندجانبه مجدد و تلاش برای راه‌حل‌های نوآورانه توصیف کرد.

و در حالی که همه‌گیری نابرابری‌ها را بین کشورها و در درون کشورها آشکار کرده است، اما بر اهمیت پوشش مراقبت‌های بهداشتی همگانی که توسط سیستم‌های مراقبت بهداشتی مناسب پشتیبانی می‌شود – تاکید کرده است – بدون آن، “توسعه پایدار وجود ندارد”.

رئیس ECOSOC در مورد نیاز صحبت کرد با اصلاح ساختار بدهی و مالیات بین المللی، شکاف مالی را پر کنید.

او همچنین تاکید کرد که آموزش “حق بشر و یک خیر عمومی مشترک است، نه یک امتیاز”، و به نشست آینده تحول آموزش در سپتامبر برای رسیدگی به موانعی که مانع SDG-4 می شود، اشاره کرد.

آقای. کلاپیله یادآور شد که هیچ کشوری به برابری جنسیتی دست نیافته است و باید به نیازهای زنان و دختران «به طور جامع‌تر» پرداخته شود تا بهبودی حاصل شود، از جمله ریشه‌کن کردن خشونت علیه زنان و اجرای بودجه‌های جنسیتی ملی.

وی سپس بر اهمیت مشارکت مقامات محلی برای “اجرای فراگیر و بررسی دستور کار 2030” تاکید کرد و در عین حال اشاره کرد که برابری و تولید واکسن در کشورهای در حال توسعه “برای بهبود اقتصادی بسیار مهم است”.

رئیس ECOSOC با عطف به محیط زیست تاکید کرد که رویکرد “کل جامعه” برای مقابله موثر با جنگل زدایی جهانی، تخریب زمین، از بین رفتن تنوع زیستی، ریشه کنی فقر، ناامنی غذایی و تغییرات آب و هوایی ضروری است و افزود: کنفرانس اقیانوس سازمان ملل در لیسبون ، نشان داد که هنوز فرصت هایی برای اقدام همه جانبه اقیانوسی وجود دارد.

زمینه ای برای خوش بینی

او گفت: «من به ویژه خوشحالم که در طول این HLPF ما مقدمات اجلاس SDG 2023 را که در سپتامبر 2023 در نقطه میان مدت اجرای دستور کار 2030 برگزار می شود، آغاز کردیم. کلاپیل.

او با اشاره به بحث های HLPF و بیانیه وزیران، “زمینه های قوی برای خوش بینی” را دید.

رئیس ECOSOC در پایان گفت: “بیایید همه ما با تشویق و نشاط دوباره به کشورهای خود بازگردیم تا به تلاش ها برای بهبودی از این بیماری همه گیر ادامه دهیم و از طریق اجرای دستور کار 2030 و 17 SDG آن، به تلاش ها ادامه دهیم.”

‘روز خاص’

لیو ژنمین، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور اقتصادی و اجتماعی (DESA) در این نشست گفت: «امروز روز خاصی بود. .

و بحث‌های بعدازظهر به تفصیل به پاسخ بهداشت عمومی بیماری همه گیر پرداخت. امور مالی و کاهش بدهی؛ و تغییرات آب و هوایی و حمایت اجتماعی، از جمله حقوق کار و آموزش.

ما سناریوهای آینده را مطالعه کردیم تا از توسعه پایدار اطمینان حاصل کنیم و اکنون چه کاری می توانیم انجام دهیم تا آینده خود را بهتر کنیم…[and] رئیس DESA گفت: مسیرهای توسعه پایدار، چشم انداز بلند مدت و سناریوها.

وحدت “ساخته شده”

این انجمن نشان داده است که اگر ما از تغییرات جمعیتی، اجتماعی و محیطی که در سال های آینده در راه است آگاه باشیم، “می توانیم آنها را پیش بینی کنیم و تغییرات سیاستی لازم را در حال حاضر انجام دهیم.”

در آن پس‌زمینه، او از اینکه اعلامیه وزیران برای ارائه راهنمایی روشن در مورد چگونگی رسیدگی به چالش‌های آینده به تصویب رسیده است، ابراز افتخار کرد.

«وحدت ما در بیانیه وزیران به تفصیل بیان شده است و من این موفقیت را به شما تبریک می گویم. من خوشحالم که تعهد قوی به تحقق اهدافی که در سال 2015 تعیین کردیم همچنان پر جنب و جوش است. این امر سفر ما را در جاده مشترک ما به سمت بهبودی و تاب آوری تسریع می کند. لیو نتیجه گرفت.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت

تماس با ما