(عکس) سازنده معروف تلفن همراه «خودروساز» شده است.

اولین خودروی الکتریکی شیائومی، شیائومی SU 7، سر و صدای زیادی ایجاد کرده است.

به گزارش همشهری آنلاین، شیائومی که در صنایع ارتباطی مانند تلفن و لوازم خانگی و سایر حوزه ها پیشرفت کرده است، اکنون به دنبال جهشی در بخش خودرو است. به تازگی تصاویر لو رفته از کابین اولین خودروی برقی شیائومی، هیجان دوستداران خودرو را افزایش داده است. شیائومی SU 7 که برای تولید انبوه در دسامبر 2023 برنامه ریزی شده است، با طراحی زیبا و فناوری پیشرفته خود توجه ها را به خود جلب کرده است.

عکس هایی که اخیراً به بیرون درز کرده اند، نماهای جذابی از فضای داخلی خودرو ارائه می دهند. این عکس ها یک پنل کنترل مرکزی فوق العاده و یک فرمان سه پره با طراحی متمایز با کف صاف مجهز به 2 دکمه کاربردی را نشان می دهد. این ترکیب سبک و عملکرد بر تعهد شیائومی به ادغام فناوری هوشمند در طراحی خودرو تاکید می کند.

یک سازنده معروف تلفن همراه، خودروساز شده است

SU 7 یک سدان برقی 4 در و پنج صندلی با طول 4997 میلی متر، عرض 1963 میلی متر و ارتفاع 1455 میلی متر است. فاصله بین دو محور 3000 میلی متر است.

این خودرو دارای 2 نوع رینگ 19 و 20 اینچی با لاستیک های 245/45 R 19 و 245/40 R 20 می باشد. این خودرو در 2 نسخه موجود است; یکی با LiDAR در پشت شیشه جلو و دیگری بدون شیشه. LiDAR یک فناوری سنجش از دور است که با نشانه‌گیری لیزر به سمت هدف و تجزیه و تحلیل نور منعکس شده، فاصله را اندازه‌گیری می‌کند.

یک سازنده معروف تلفن همراه، خودروساز شده است

گزینه های باتری به همان اندازه چشمگیر هستند. باتری LFP از BYD برای تریم مقرون به صرفه تر و NMC سه گانه از CATL برای مدل های بالاتر. وزن آن بین 1980 کیلوگرم برای تریم پایین و 2205 کیلوگرم برای تریم بالایی است، در حالی که حداکثر سرعت آن به ترتیب 210 کیلومتر در ساعت و 265 کیلومتر در ساعت است.

یکی دیگر از جنبه های جالب SU 7 سیستم داخل خودرو آن است که بر روی HyperOS شیائومی اجرا می شود. HyperOS یک سیستم عامل بومی است که برای تامین انرژی گوشی های هوشمند و ماشین ها طراحی شده است. این حرکت نشان دهنده استراتژی شیائومی برای ترکیب سرمایه گذاری خود در صنعت خودرو با تخصص خود در فناوری هوشمند است.

علاوه بر مشخصات فنی، SU 7 دارای برخی ویژگی‌های نوآورانه مانند دوربین ستون B، سیستم باز کردن قفل تشخیص چهره و عملکرد ETC است که پرداخت خودکار در جاده‌ها را تضمین می‌کند.

یک منبع موثق 3 مدل به نام‌های SU 7، SU 7 Pro و SU 7 Max را فاش کرده است که برخی از آنها دارای بال عقب فعال هستند که به تعادل کشش کم و پیچیدن خوب کمک می‌کند.

شرکت خودروهای خارج از جاده SU 7 Bek در پکن. در کارخانه تولید خواهد شد. این همان کارخانه ای است که خودروهای مرسدس بنز را تحت لیسانس سرمایه گذاری مشترک پکن و بنز تولید می کند. بک یک بازیگر اصلی در صنعت خودروسازی است و مالک 10 درصد از مرسدس بنز است که نشان دهنده سطح تجربه و کیفیت مورد انتظار از تولید SU 7 است.

ورود شیائومی به بازار خودروهای الکتریکی در مارس 2021 با تعهد سرمایه گذاری حدود 1.30 میلیارد یورو در این پروژه اعلام شد. این شرکت دامنه XiaomiEV.com را برای آماده سازی برای راه اندازی سرمایه گذاری جدید خود در آگوست 2023 ثبت کرد.

در حالی که منتظر عرضه رسمی شیائومی SU 7 هستیم، مشخصات، ویژگی‌های نوآورانه و ادغام فناوری هوشمند آن را در بازار رقابتی خودروهای برقی متمایز خواهد کرد.

قیمت روز خودروهای خارجی و داخلی را در صفحه قیمت خودرو مشاهده کنید

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت

تماس با ما