Sebi Bombay Dyeing، Ness Wadia را تا 2 سال از بازار اوراق بهادار منع می کند. بررسی کنید چرا اخبار بازار

دهلی نو: Sebi 10 شرکت از جمله Bombay Dyeing & Manufacturing Company Ltd و مروجین آن – Nusli N Wadia، Ness Wadia و Jehangir Wadia – را از بازارهای اوراق بهادار تا دو سال منع کرده است و مجموعاً 15.75 کرور روپیه جریمه دریافت کرده است. آنها به دلیل درگیر بودن در یک طرح تقلبی ارائه نادرست صورتهای مالی شرکت.

سایر مواردی که توسط Sebi ممنوع و جریمه شدند عبارتند از — Scal Services Ltd، یک شرکت گروه Wadia، مدیران وقت آن DS Gagrat، NH Datanwala Shailesh Karnik، R Chandrasekharan، و Durgesh Mehta، که مدیر عامل مشترک و مدیر مالی Bombay Dyeing بود.

هیئت بورس و اوراق بهادار هند (سبی) در دستور خود که روز جمعه صادر شد، گفت: آنها به آنها دستور داده شده اند که این جریمه را ظرف 45 روز بپردازند. بر اساس شکایات خاص، Sebi تحقیقات مفصلی در مورد امور Bombay Dyeing and Manufacturing Company Ltd (BDMCL) برای دوره مالی 12-2011 تا سال مالی 2018-19 انجام داد.

Sebi در تحقیقات خود دریافت که این نهادها با افزایش فروش 2492.94 کرور روپیه و سود 1302.20 کرور ناشی از فروش ادعایی آپارتمان ها (از طریق تفاهم نامه یا یادداشت) در یک طرح کلاهبرداری از ارائه نادرست صورت های مالی BDMCL شرکت داشتند. ) توسط BDMCL به مقیاس در طول سال مالی 2011-12 تا 2017-18.

رگولاتور خاطرنشان کرد که ساختار سهام Scal عمداً به گونه ای طراحی شده است که اگرچه BDMCL مستقیماً تنها 19 درصد از سهام را در اختیار داشت، از طریق سهام غیرمستقیم خود در سایر سهامداران Scal، BDMCL توانست کنترل کاملی بر کل سرمایه سهام Scal اعمال کند. .
سهام مستقیم BDMCL در Scal به طور عمدی در 19 درصد نگه داشته شد تا اطمینان حاصل شود که تعریف “شرکت وابسته” جذب نمی شود و بنابراین، صورت های مالی Scal اجباری برای ادغام با BDMCL نخواهد بود. .

«اگر صورت‌های مالی Scal با BDMCL ادغام می‌شد، فروش و سود فوق‌الذکر BDMCL از معاملات با Scal، در صورت‌های مالی تلفیقی BDMCL منعکس نمی‌شد، زیرا معاملات بین دو شرکت بین دو شرکت حذف می‌شد. سبی در دستور 100 صفحه ای خود آورده است.

علاوه بر این، BDMCL در گزارش سه ماهه رعایت حاکمیت شرکتی نتوانسته است تمام معاملات مهم با Scal “شخص وابسته” خود را افشا کند.
بر این اساس، سبی Bombay Dyeing، Nusli N Wadia، پسرانش – نس و جهانگیر – و مهتا را به مدت دو سال از حضور در بازارهای اوراق بهادار محروم کرده است، در حالی که این مدت برای Scal و مدیران وقت آن یک سال است.

علاوه بر این، Sebi از ارتباط وادیاس و مهتا با بازار اوراق بهادار، از جمله به عنوان مدیر یا پرسنل مدیریتی کلیدی در یک شرکت بورسی، برای یک دوره یک ساله جلوگیری کرده است.

وادیاس در اجرای طرح ارائه نادرست عمدی صورتهای مالی BDMCL نقش فعال و همچنین منفعلانه ای ایفا کرده است.

کاهش برنامه ریزی شده سهام Scal به 19 درصد برای جلوگیری از ادغام صورت های مالی Scal، اجرای فروش غیر واقعی به Scal از طریق تفاهم نامه، اعطای تعویق پرداخت به Scal (و نه هر خریدار عمده دیگری)، تورم فروش و سود BDMCL، عدم تحقق پرداخت‌ها از Scal و غیره، همگی بخش‌های مختلف «طرح تقلب» گسترده‌ای بودند که تحت نظارت و کنترل اعلامیه شماره 3، 4 و 5 (وادیاس) در زمانی که آنها در راس بودند انجام شد. سبی خاطرنشان کرد: از امور BDMCL.

به طور کلی، تنظیم کننده جریمه 2.25 کرور روپیه برای رنگرزی بمبئی، 4 کرور روپیه برای Nusli Wadia، 5 کرور روپیه برای Jehangir Wadia، 2 کرور روپیه برای Ness Wadia، 50 Lakh برای Mehta، 1 کرور روپیه برای Scal و Rs وضع کرده است. هر یک از مدیران آن زمان Scal.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر