Navratri 2023: 5 فواید روزه برای سلامتی | اخبار سلامت

ناوراتری 2023: روزه اساس تمام جشن های ناوراتری است. این عمل باستانی نماینده تمام ارزش های فرهنگی و معنوی است که عمیقاً در هندوئیسم ریشه دارد. به عنوان یک قاعده، جانبازان از برخی غذاها (با پیروی از رژیم غذایی ساتویک) پرهیز می کنند و آیین های خاصی را دقیقاً دنبال می کنند.

علاوه بر این، مطالعات متعدد نشان داده اند که روزه نه تنها روحیه شما را تقویت می کند، بلکه بدن و انرژی ذهنی شما را نیز تقویت می کند. حتی می تواند به کاهش وزن ایمن کمک کند و در عین حال مغز شما را بهتر کار کند. روزه نه تنها به عنوان نوعی از عبادت ترویج می شود، بلکه فواید سلامتی بسیاری نیز دارد:

  • تطهیر روانی – روزه اغلب با طهارت روح انسان همراه است. به همین ترتیب، روزه گرفتن در ناوراتری راهی برای جستجوی برکات Maa Durga و فرار از لذت های زودگذر این جهان برای خیر بزرگتر است.
  • فواید سلامتی – روزه داری که به درستی انجام شود می تواند سهم عادلانه ای از مزایای سلامتی راضی کننده داشته باشد. از نظر علمی ثابت شده است که به سم زدایی بدن، تغذیه سیستم گوارشی و به طور کلی تقویت اندام های داخلی بدن شما کمک می کند.

مزایای سلامتی اضافی عبارتند از:

  1. عوامل خطر بیماری های مرتبط با قلب را کاهش می دهد. مانند فشار خون بالا/پایین، سطح کلسترول، سکته مغزی و نارسایی قلبی.
  2. سلول های مغزی را تحریک می کند و احتمال هرگونه بیماری عصبی را از بین می برد.
  3. با ترویج ترشح طبیعی هورمون های رشد در بدن، تنظیم هورمونی را افزایش می دهد.
  4. سلامت روده را بهبود می بخشد و به شما استراحت گوارشی با طراوت می دهد.
  • القای نظم – روزه چیزی جز نخوردن نیست. آنچه مشخص نیست این است که تمام مراقبه ها از جمله روزه نیاز به خویشتن داری، اراده و خونسردی دارد که همه اینها از طریق قدرت ذهنی قابل دستیابی است.
  • طول عمر – روزه به عنوان سپری در تلاش برای زندگی طولانی تر و شادتر عمل می کند. برخی از محققان همچنین پیشنهاد می کنند که روزه داری متناوب باعث افزایش طول عمر و افزایش امید به زندگی می شود.

مراسم روزه ناوراتری: یک دوره عمل.

1. رژیم غذایی Saatvik: در طول Navratri، جانبازان از یک رژیم گیاهی منحصر به فرد/خاصی پیروی می کنند که شامل میوه ها، سبزیجات، محصولات لبنی و آجیل است. غذاهایی مانند پیاز، سیر و غذاهای غیر گیاهی اکیدا ممنوع است.

2. تعداد وعده های غذایی: در حالی که بسیاری از افراد روزه فصلی را انتخاب می کنند، برخی افراد روزه کامل می گیرند و به مدت 9 روز فقط آب (یا شیر) مصرف می کنند. هنوز هم کسانی هستند که روزه جزئی می گیرند و روزی یک بار غذا می خورند.

3. دعاها و هدایای صلح: فداییان به دعاهای روزانه (در فواصل زمانی معین) می پردازند، از معابد بازدید می کنند و در مراسم آرتی یا سایر مجالس مقدس شرکت می کنند تا از برکات الهه بهره ببرند.

4. جشن‌های فرهنگی: ناوراتری علاوه بر روزه‌داری، به خاطر جشن‌های فرهنگی‌اش مانند رقص گاربا و دندیا که نوعی رقص محلی سنتی هند است نیز مشهور است.

5. نذورات مهربانانه: برخی از ارواح مهربان در این دوران با انجام امور خیریه یا انجام کارهای خیر، خدمت به مستضعفین را انتخاب می کنند.

یک یادآوری دوستانه که هیچ هنجار مشخصی وجود ندارد و این رویه ها و سنت ها ممکن است بین مناطق و جوامع متفاوت باشد. بنابراین همیشه توصیه می شود برای رعایت صحیح و محترمانه آنها با کشیش یا فردی آگاه در این امر مشورت کنید.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop