IMD پیش بینی می کند که شروع موسمی بر فراز کرالا به تعویق بیفتد، احتمالاً در 4 ژوئن خواهد رسید | اخبار هند

دهلی نو: اداره هواشناسی هند (IMD) روز سه‌شنبه اعلام کرد که انتظار می‌رود شروع بادهای موسمی جنوب غربی بر فراز کرالا کمی تاخیر داشته باشد و احتمالا تا 4 ژوئن خواهد رسید. با این حال، دانشمندان گفتند که این تأخیر بعید است بر کاشت خریف و کل بارندگی در کشور تأثیر بگذارد. بادهای موسمی جنوب غربی معمولاً در اول ژوئن بر فراز کرالا با انحراف معیار حدود 7 روز غروب می کنند.

دفتر Met در بیانیه ای اعلام کرد: “امسال، شروع بادهای موسمی جنوب غربی بر فراز کرالا احتمالاً با اندکی تأخیر همراه خواهد بود. شروع باران موسمی بر کرالا احتمالاً در 4 ژوئن با خطای مدل 4 روزه خواهد بود.”

با این حال، آژانس پیش‌بینی خصوصی Skymet Weather اعلام کرد که بادهای موسمی احتمالاً در 7 ژوئن با حاشیه خطای سه روزه به کرالا می‌رسند.

او در بیانیه ای گفت: “شروع به تعویق خواهد افتاد و پیشروی در شبه جزیره هند اندکی کند خواهد بود. هوای گرم تا ماه ژوئن امسال در بخش های مرکزی و شمالی کشور ادامه خواهد داشت. این ممکن است برای کاشت خریف چندان خوش آیند نباشد.”

همچنین بخوانید | بمبئیکارها از این پس به‌روزرسانی‌های آب‌وهوا را در تلفن‌ها در طول باران‌های موسمی دریافت می‌کنند

باران موسمی در 29 می سال گذشته، 3 ژوئن 2021، 1 ژوئن 2020، 8 ژوئن 2019 و 29 می 2018 وارد ایالت جنوبی شد.

IMD اعلام کرد که پیش‌بینی‌هایش برای شروع باران‌های موسمی بر کرالا در 18 سال گذشته به جز در سال 2015 درست بوده است.

شروع پیش بینی شده موسمی در انحراف معیار 7 روز است. ام موهاپاترا، رئیس IMD، به PTI گفت که بعید است بر کاشت خریف و بارندگی کلی در سراسر کشور تأثیر بگذارد.

“هیچ رابطه یک به یک بین تاریخ شروع و کل بارندگی در سراسر کشور در طول فصل وجود ندارد. همچنین، وزش بادهای موسمی که زود یا دیر به کرالا می رسد به این معنی نیست که بر این اساس سایر مناطق کشور را پوشش می دهد. وی گفت: موسمی با تنوع در مقیاس بزرگ و ویژگی های جهانی، منطقه ای و محلی مشخص می شود.

ام راجیوان، دبیر سابق وزارت اتحادیه علوم زمین، گفت بعید است که این تاخیر به دلیل طوفان موکا باشد. “اگر طوفان در حدود 20 تا 25 مه ایجاد می شد، واقعاً بر موسمی تأثیر می گذاشت. طوفان (موکا) در حال حاضر به پایان رسیده است.”

راجیوان افزود: “این می تواند به دلیل گرمای ناکافی بر روی شبه قاره هند باشد. پیشرفت موسمی همچنین به عوامل دیگری مانند مراحل نوسان مادن-جولیان و چگونگی تکامل ال نینو بستگی دارد.”

بادهای موسمی هند توسط اختلاف دما و فشار بین خشکی هند و اقیانوس هند ایجاد می شود.

در طول ماه‌های تابستان، خشکی گرم می‌شود و یک ناحیه کم‌فشار ایجاد می‌کند که هوای مرطوب را از اقیانوس می‌کشد و در نتیجه بارندگی می‌بارد.

بخش‌های بزرگی از کشور، به استثنای بخش‌های شرقی و شمال شرقی، به دلیل وجود چندین سیستم آب‌وهوای پشت سر هم، یک طلسم مرطوب طولانی‌مدت را بین ۲۱ آوریل تا ۷ می تجربه کردند.

در نتیجه، بیشتر مناطق کشور دمای هوای روز را به طور قابل توجهی کمتر از حد معمول در طول دوره تجربه کردند.

روکسی متیو کول، دانشمند آب و هوا در مؤسسه هواشناسی استوایی هند مستقر در پونا، گفت که ال نینو ساحلی قبلاً در شرق اقیانوس آرام توسعه یافته است.

او گفت: “این باید تا ژوئن تا ژوئیه به یک حالت بالغ تبدیل شود. این می تواند به طور بالقوه بر شروع، پیشرفت و توزیع کلی بارش های موسمی تأثیر بگذارد. شروع می تواند ضعیف یا با تاخیر باشد و پیش بینی شروع IMD با این مطابقت دارد.”

“اگر شروع موسمی به تعویق بیفتد و شرایط اقیانوس گرم باشد، ممکن است احتمال تشکیل طوفان نزدیک به شروع آن وجود داشته باشد. این می تواند مسیر موسمی را تغییر دهد. این اتفاق در مورد طوفان های Nisarga و Tauktae رخ داده است. با این حال، پیش بینی ها نشان نمی دهد. هنوز یک طوفان وجود دارد. ما باید منتظر بمانیم و ببینیم.”

آژانس پیش‌بینی خصوصی Skymet Weather اعلام کرد که یک طوفان قدرتمند «FABIEN» بر فراز جنوب اقیانوس هند در عرض‌های جغرافیایی استوایی، شبه جزیره جنوبی abeam در حال حرکت است.

این طوفان هیولا جریان متقاطع استوایی و ایجاد جریان موسمی را محدود می کند.

همچنین دریای عرب همچنان میزبان یک پاد سیکلون بر فراز بخش‌های مرکزی در سطوح پایین‌تر جو است. این به عنوان یک عامل بازدارنده برای جریان روان جریان موسمی از دریای عرب به سواحل غربی عمل می کند.

“سایر ویژگی‌های مربوطه نیز احتمالاً در طی 10 روز آینده یا بیشتر با الگوی باد مورد نظر هماهنگ نمی‌شوند. هیچ نشانه‌ای از ایجاد فواره‌های سطح پایین معمولی بادهای غربی وجود ندارد که برای شروع بادهای موسمی ضروری است.” گفت.

IMD ماه گذشته اعلام کرد که انتظار می رود هند در طول فصل باران های موسمی جنوب غربی با وجود شرایط در حال تحول ال نینو، بارندگی عادی داشته باشد.

هواشناسی Skymet پیش بینی کرده بود که باران های موسمی “زیر از حد نرمال” در کشور وجود داشته باشد.

هند قبلاً چهار سال متوالی باران های «عادی» و «بالاتر از نرمال» را در طول فصل باران های موسمی شاهد بوده است.

باران معمولی برای چشم انداز کشاورزی هند حیاتی است، به طوری که 52 درصد از سطح زیر کشت خالص به آن متکی است. همچنین برای دوباره پر کردن مخازن حیاتی برای آب آشامیدنی جدا از تولید برق در سراسر کشور بسیار مهم است.

کشاورزی دیم حدود 40 درصد از کل تولید مواد غذایی این کشور را تشکیل می دهد که آن را به یک سهم مهم در امنیت غذایی و ثبات اقتصادی هند تبدیل می کند.

ال نینو که گرم شدن آب در اقیانوس آرام در نزدیکی آمریکای جنوبی است، به طور کلی با ضعیف شدن بادهای موسمی و هوای خشک در هند مرتبط است.

شرایط ال نینو امسال به دنبال سه سال متوالی لا نینا است. لا نینا، که برعکس ال نینو است، معمولاً در فصل باران های موسمی بارندگی خوبی به همراه دارد.

نوسان مادن جولیان (MJO) یک اختلال جوی درون فصلی در مقیاس بزرگ است که از مناطق گرمسیری آفریقا سرچشمه می گیرد و به سمت شرق حرکت می کند. مانند نبض یا موجی است که حدود 30 تا 60 روز طول می کشد.

در طول فاز فعال MJO، جو برای بارندگی مطلوب تر می شود. این منجر به افزایش پوشش ابر، بادهای قوی‌تر و افزایش فعالیت همرفتی می‌شود که منجر به بارش شدیدتر در شبه قاره هند می‌شود.

در طول فاز غیرفعال، پوشش ابر کاهش می یابد، بادهای ضعیف تر، و فعالیت همرفتی سرکوب می شود که منجر به شرایط خشک تر و بارش باران های موسمی ضعیف تر می شود.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

Home AppliancesDigital currencydigital currency tutorialدانشگاهاخبار جدیدPurchase guidedigital currency channelbuying from shopThe price of the chandelierخبر
تماس با ما