ETF های پوشش داده شده با ارز شروع به بازگشت می کنند

تغییر در سیاست های پولی در سراسر جهان نوسانات را به بازارهای ارز اضافه کرده است.

در نتیجه، صندوق‌های قابل معامله در بورس که در سهام و اوراق قرضه خارجی سرمایه‌گذاری می‌کنند و از تکنیک‌های پوشش ارزی استفاده می‌کنند، عموماً بهتر از صندوق‌های مشابهی که از پوشش ارزی استفاده نمی‌کنند، عمل کرده‌اند. چنین وجوهی – که از پوشش ریسک برای محافظت از وجوه در برابر نوسانات وحشی در بازار ارز استفاده می کنند – در پنج سال گذشته مورد توجه قرار نگرفتند. اما اخیراً، تقریباً هر یک از ETFها نسبت به همتایان بدون پوشش خود بهتر عمل کرده اند، زیرا دلار به سیر صعودی خود ادامه می دهد.

تاد روزنبلوت، سرپرست تحقیقات VettaFi، یک شرکت داده و تجزیه و تحلیل ETF، می‌گوید: «سرمایه‌گذار عادی یا از این ETF‌ها بی‌اطلاع است، یا از نحوه محافظت از بازده با استفاده از این ابزارهای سرمایه‌گذاری قدردانی نمی‌کند. این ممکن است توضیح دهد که چرا جریان ورودی به ETFهای پوشش‌دار ارزی تقریباً 6 میلیارد دلار سال تا امروز تا سپتامبر کاهش یافته است. مورنینگ استار دایرکت گزارش می دهد که 30 در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021. دارایی های خالص در ETF های پوشش داده شده با ارز در حال حاضر بالغ بر 63.7 میلیارد دلار است.

شاخص دلار آمریکا فدرال رزرو

این ETF ها، آقای. روزنبلات اضافه می کند، در برابر افزایش دلار محافظت کنید، نه در برابر کاهش. دلیل آن این است که هنگام سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق قرضه خارجی، تقویت دلار باعث بازده سرمایه‌گذاران می‌شود، در حالی که کاهش دلار می‌تواند بازده را افزایش دهد. او می‌گوید: «هدف ETF‌های پوشش‌دار ارزی، محدود کردن ریسک‌ها است، نه پاداش‌ها.

Aniket Ullal، رئیس داده‌ها و تجزیه و تحلیل ETF CFRA، می‌گوید: «همه نشانه‌ها حاکی از یک دلار قوی در پایان سال است که ناشی از افزایش نرخ فدرال رزرو و عملکرد اقتصاد ایالات متحده نسبت به سایر بازارها است. این باعث می شود که یک ETF پوشش داده شده با ارز ارزش بررسی داشته باشد.

شاخص دلار آمریکا با وزن تجاری فدرال رزرو – که ارزش دلار را در برابر سبدی از سایر ارزهای اصلی اندازه گیری می کند – در بالاترین سطح خود از سال 2002 معامله شده است. این شاخص از سال تا به امروز تا سپتامبر 10.6 درصد افزایش داشته است. 30. در همین حال، یورو و ین در برابر دلار در مدت مشابه به پایین‌ترین حد در 20 سال گذشته سقوط کردند و به ترتیب 11 و 24 درصد کاهش یافتند. پوند انگلیس در برابر دلار در پایین ترین سطح خود از سال 1985 قرار دارد.

پوشش ارزی برای حرکات چشمگیر ین و یورو در برابر دلار آمریکا ثابت کرده است که امسال شرط خوبی برای سرمایه گذاران است. بر اساس تحقیقات CFRA، بهترین عملکرد ETF تا به امروز که از پوشش ارزی استفاده می کند WisdomTree Japan Hedged Small Cap Equity ETF (DXJS) است، یک صندوق 22 میلیون دلاری که در سهام ژاپنی با سرمایه کوچک سرمایه گذاری می کند. امسال تا سپتامبر 2.86 درصد افزایش داشته است. 30. پس از آن WisdomTree Japan Hedged Equity ETF (DXJ)، یک صندوق 1.9 میلیارد دلاری که بازار سهام ژاپن را هدف قرار داده است و تا به امروز 1.4 درصد سود را ثبت کرده است. iShares Currency Hedged MSCI UK ETF (HEWU) یک صندوق 14.9 میلیون دلاری است که در سهام بریتانیا با سرمایه کلان و متوسط ​​سرمایه گذاری می کند و از فوروارد ارز برای محافظت در برابر سود یا زیان ناشی از حرکت پوند انگلیس استفاده می کند. تا کنون در سال 2022، صندوق 1.58 درصد کاهش داشته است اما بازده یک ساله آن 3.68 درصد است.

چگونه کار می کنند

روش کار این ETF ها برای محافظت از سرمایه گذار در برابر نوسانات ارز ساده است. آنها معمولاً فورواردهای صرافی را خریداری می کنند – که اساساً قراردادهای ارزی هستند – که ارزش کل دارایی های صندوق را در زمان خرید پوشش می دهد. فورواردها به مدیران صندوق اجازه می دهد تا قیمت ارزها را در تاریخ آتی قفل کنند تا سود سرمایه گذاری خارجی در صورت بازگرداندن به وطن به دلار آمریکا کاهش نیابد. آنها در دو نوع عرضه می شوند: ETFهای پوششی با ارز تک ارزی و ETFهای پوشش ریسک چند ارزی.

هدف خنثی کردن ریسک ارز است، اما یک هشدار وجود دارد. به عنوان مثال، اگر دلار آمریکا تقویت شود – ارزش سرمایه گذاری های خارجی صندوق را کاهش دهد – قراردادهای آتی باید به اندازه کافی برای جبران زیان سود داشته باشند. اما اگر دلار تضعیف شود، قراردادهای آتی ضرر می کنند و بازدهی را که سرمایه گذار بدون پوشش ریسک به دست می آورد، کاهش می دهد.

صندوق بین‌المللی اوراق قرضه پیشتاز توتال (BNDX) با 43.8 میلیارد دلار دارایی، بزرگ‌ترین صندوق ETF پوشش‌دار ارزی است. صندوق شاخص در اوراق قرضه درجه سرمایه گذاری با ارزهای خارجی در طیفی از اوراق بهادار با درآمد ثابت از جمله اوراق قرضه دولتی و شرکتی سرمایه گذاری می کند.

به گفته جف جانسون، رئیس بخش محصولات با درآمد ثابت ونگارد، بازار اوراق قرضه بین المللی 57 تریلیون دلاری به ویژه با حرکت ارز مرتبط است و نوسانات در بازارهای ارز می تواند بازدهی را کاهش دهد. او می گوید: «به همین دلیل است که پوشش ارزی برای دارندگان اوراق بسیار مهم است. “این به آنها اجازه می دهد تا تنوع سرمایه گذاری در طبقه دارایی را حفظ کنند.”

هزینه پوشش ارزی طی سال‌ها کاهش یافته است، بنابراین نسبت هزینه‌های ETF در این بخش رقابتی است. طبق گزارش CFRA، دو سوم ETF های پوشش داده شده با ارز فهرست شده در ایالات متحده دارای نسبت هزینه 0.5٪ یا کمتر هستند که به سرمایه گذاران امکان دسترسی به این رویکرد را با هزینه نسبتاً کم می دهد. برخی از آنها حتی با هزینه بسیار پایینی مواجه هستند. به عنوان مثال، BNDX دارای نسبت هزینه فقط 0.07٪ است.

معیارها را بررسی کنید

هنگام ارزیابی یک ETF پوشش‌دار ارزی، سرمایه‌گذاران باید به معیارهای مشابهی که هنگام ارزیابی سایر سرمایه‌گذاری‌های ETF استفاده می‌کنند نگاه کنند: تجربه و سابقه تیم مدیریت. تنوع پرتفوی (معمولاً بیشتر بهتر است)؛ و بازده و کارمزد تاریخی صندوق.

او می گوید: «تنوع بخشی از پرتفوی خود در سهام و اوراق قرضه بین المللی راه خوبی برای مدیریت ریسک در این محیط اقتصاد کلان جهانی است. جانسون “بسیاری از مردم هنگام سرمایه گذاری پول خود تعصب خانگی دارند. اما فقط داشتن تمام پول شما در دارایی های داخلی خطرات خاص خود را دارد – به خصوص اگر بازارهای ایالات متحده مختل شوند. داشتن پوشش ارزی هنگام سرمایه گذاری در خارج از کشور در شرایط افزایش دلار یک استراتژی است که باید در نظر بگیرید.

خانم. Ioannoui یک نویسنده در نیویورک است. می توان با او در [email protected] تماس گرفت.

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop