Eli Russell Linnetz، Fashion’s Reluctant It Boy

حدود دو ماه پیش، الی راسل لینتس به خانه ای نقل مکان کرد که در اواسط دهه 1980 توسط بازیگر دنیس هاپر ساخته شد. آقای. لینتس چند سال گذشته را به عنوان نوعی طلایی ساحل ونیز گذرانده بود و در حال حرکت بود تا اینکه استودیویی را پیدا کرد که احساس خوبی داشت.

برای این 32 ساله چند خط فاصله – به خاطر سادگی، با طراح مد شروع می کنیم – این چیزی بود که در نهایت درست به نظر می رسید: یک قلعه فلزی با سقفی خمیده به شکل تاج موج. از بیرون سخت و ظاهری، از درون مطبوع و آشکار.

در یک تماس ویدیویی، آقای لینتس از پلکانی شناور در زیر سقفی غیرممکن با تیرهای چوبی بالا رفت و به ویژگی‌های اصلی مانند وان شیشه‌ای زاویه‌دار و «اتاقی که دنیس هاپر در آن درگذشت» اشاره کرد. دامنه برای نمایشگرهای ما خیلی زیاد بود. در حال قدم زدن در سراسر ملک، به سمت یک خانه سفید کوچک که اکنون در آن زندگی می کند، آقای. لینتس گاردنیاهای شکوفه در حیاط را کشف کرد.

یکی از اولین تصمیمات او برای بازسازی، پاره کردن کف استودیو و نصب تخته سه لا از زمان ساخت آن بود. این انتخاب مشخصاً دقیق و نوستالژیک بود. آقای. Linnetz تمایل دارد در خدمت گفتن یک داستان خوب، بر جزئیات کوچک متمرکز شود.

او قبل از اولین نمایش باند خود در ماه می سال گذشته، که در آن مجموعه‌ای را که با همکاری دیور ساخته شده بود، معرفی کرد، توضیح داد: «می‌خواهم زیپ، دکمه‌ها، مهره‌ها و رنگ هماهنگی کامل داشته باشند. شما می‌توانید مهره‌های شیشه‌ای بسیار گران‌قیمتی داشته باشید، اما اگر به‌درستی روی آن‌ها دوخته نشده باشند، داستانی را که می‌خواهید تعریف کنید، بیان نمی‌کنند.»

اگر آقای به نظر می‌رسد که لینتس یکی از آن فیلمسازانی است که می‌خواهد اطمینان حاصل کند که هر وسیله‌ای که در مجموعه‌شان وجود دارد، معتبر و دقیق است، به این دلیل است که او هم همینطور است. یک کارگردان و یک فیلمنامه‌نویس، یک عکاس، یک طراح صحنه و یک تهیه‌کننده موسیقی که برای اولین بار در سال 2018 فعالیت در صنعت مد را آغاز کرد. بازوی خرده فروشی آن، بازار خیابان دوور. سال گذشته، ERL به عنوان برنده جایزه معتبر کارل لاگرفلد برای طراحان جوان معرفی شد. این خط در حال حاضر در بیش از 220 فروشگاه انجام می شود.

برای اقدام بعدی خود آقای Linnetz به عنوان طراح مهمان نمایشگاه لباس مردانه Pitti Uomo در یکی از منحصر به فردترین مراحل مد شرکت خواهد کرد. این عنوان در اختیار بسیاری از بزرگان مد بوده است: ژان پل گوتیه، ویوین وست وود و دریس ون نوتن در دهه 1990. ویرجیل آبلو، تلفر کلمنس و گریس ولز بونر در سال های اخیر. نمایش باند او برای 15 ژوئن در فلورانس ایتالیا برنامه ریزی شده است.

بسه آقای لینتس، به صراحت بگویم، تقریباً ترجیح می دهد روی فیلمنامه خود در خانه در ونیز، کالیفرنیا کار کند. او گفت: «نمایش در حال وقفه در ساخت فیلم من است.

یک بار، در بازدید از نیویورک در سال 2021، از آقای دکتر پرسیدم. لینتز با توجه به مشاغل دیگرش، آنچه در مورد مد بود برای او هیجان انگیز بود.

او در نوامبر همان سال گفت: «به معنای واقعی کلمه اینطور نیست. “نمی دانم چگونه به اینجا رسیدم.”

او در کودکی اغلب طرح لباس‌ها را می‌کشید، قبول کرد و بعداً برای یکی از دوستانش لباس مجلسی درست کرد، سپس با دوختن لباس‌های برنامه اپرا به پرداخت شهریه‌اش در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی کمک کرد. اما در غیر این صورت آقای لینتس گفت: “من تقریباً هیچ ارتباطی با مد ندارم، جز این که رسانه ای است که مستقیماً در مقابل من قرار دارد تا دنیای اطرافم را بیان کنم.”

این دنیا شیک موج سواری با تاثیرات آمریکایی است: تی‌های گرافیکی با الهام از سبک کلاسیک، کفش‌های اسکیت متورم، شلوار جین گشاد تکه‌کاری، بافتنی‌های مدرج روشن، چندین تنوع روی هودی.

او گفت: “من تقریباً احساس می کنم کاندیدای منچوری هستم.” مثل اینکه هر روز صبح کسی به من زنگ می‌زند و می‌گوید «تو امروز طراحی می‌کنی» و مغزم خاموش می‌شود و تقریبا هیپنوتیزم شده‌ام.

یک سال و نیم بعد، او هنوز مد را به همان شیوه توصیف می کند، گویی یک اجبار یا بیماری خارج از کنترل او است: «همیشه با توست. آیا می تواند فقط از بین برود؟

اما با پوزخند می گوید.

در ابتدا، رونی کوک نیوهاوس، مدیر خلاق تأثیرگذار، نمی‌دانست که از Mr. لینتس، زمانی که در سال 2016 درخواست ملاقات در پاریس کرد.

“شما با افرادی از لس آنجلس آشنا می شوید که به نوعی خارج از سیستم مد هستند” – و در اینجا او یک تعصب شخصی جزئی را تصدیق کرد – “و به نظر می رسد همه آنها کارهای بسیار بسیار متفاوتی انجام می دهند. و در بیشتر مواقع، خیلی، خیلی، خیلی چیزهای مختلف خیلی بد. آنها طراحانی هستند که طراحی نمی کنند، آنها بازیگرانی هستند که بازی نمی کنند، آنها ویراستارانی هستند که ویرایش نمی کنند.”

بنابراین وقتی او با آقای 20 ساله آشنا شد. لینتس که گفت قبلاً یک ویدیوی کانیه وست را کارگردانی کرده بود، موسیقی تولید کرد و برای نمایشنامه نویس دیوید مامت کار می کرد، “من دقیقاً مثل “خوب، اینجا برویم” خانم بود. نیوهاوس گفت.

به جز، او یاد گرفت، آقای. لینتس داشت این کارها را انجام داد، و کمی بیشتر، و اصلا بد نبود.

او گفت که او یک هنرپیشه کودک در لس آنجلس – با تیتراژ دیزنی از جمله فیلم انیمیشن “The Emperor’s New Groove” در سال 2000 – تا زمانی که او تصمیم گرفت بازیگری را کنار بگذارد تا “بر یهودی بودن تمرکز کند” بود. او در معبد خود با آقای. مامت که او را به صحنه برنامه تلویزیونی خود “واحد” دعوت کرد.

در روز آن بازدید، اتفاقاً مسابقه لباس برگزار شد، آقای. لینتس که در آن زمان 15 سال داشت به یاد می آورد. او آقا را ساخت. مامت ردای قاضی از پارچه نورگیر و کلاه گیس از توپ های پنبه ای. آقای او گفت: “این خیلی عجیب است، اما فردا برگرد.” لینتس گفت.

زمانی که او در مدرسه نبود، او به آقا کمک می کرد. مامت، از جمله در برادوی. یکی از وظایف او چاپ ایمیل های ارسال شده به آقای. مامت که پاسخ هایش را روی ماشین تحریر می نوشت.

در USC، او در رشته فیلمنامه نویسی، در اپرا تحصیل کرد و به یک انجمن برادری پیوست. (او همیشه به تشریفات ابرمردانه علاقه داشت، در دبیرستان کشتی می گرفت.) او یک فیلم کوتاه در سال آخر عمرش با بازی سویر اسپیلبرگ ساخت که در ال پاسو دهه 1960 اتفاق می‌افتد. اما پس از فارغ التحصیلی، ساخت فیلم اوج نگرفت. او در عوض به انیمیشن سه بعدی روی آورد. دوستی که با کانیه وست (که اکنون با نام Ye شناخته می شود) کار می کرد به او نشان داد که آقای. هنر لینتس؛ آقای. لینتس که چند سال پیش با Ye آشنا شده بود، برای کار بر روی مفاهیم کاور هنری برای «زندگی پابلو» آورده شد.

رابطه تشدید شد. از جمله چندین مورد دیگر، آقای لینتس می تواند مسئولیت 12 مجسمه برهنه افراد مشهور را در ویدیوی Ye’s Famous به عنوان “مدیر خلاق ساخت” بپذیرد – مجسمه ای با تیلور سویفت، آنا وینتور، بیل کازبی و حداقل دو رئیس جمهور ایالات متحده که در یک تخت بزرگ با هم می خوابند.

در سال 2017، زمانی که کیم کارداشیان پس از سرقت از او در پاریس به اینستاگرام بازگشت، اولین پست‌های او فیلم‌های پولاروید بود که توسط آقای. لینتس، که او را تشویق کرد که به دوربین نگاه نکند: «قبل از سرقت، او به دوربین نگاه می کرد – سلفی ها. من می گفتم، “بیایید کاری انجام دهیم که مردم شما را مشاهده کنند تا شما از آنها چیزی نخواهید و آنها بتوانند درباره شما تصمیم بگیرند.”

کار با این زوج باعث شد او متوجه شود که چگونه هنر و عکاسی می توانند بر فرهنگ تأثیر بگذارند. غرفه آقای لینتس نیز می‌خواست خود به خود بیرون بیاید. فرصت‌هایی برای همکاری با دیگر اجراکنندگان، مانند لیدی گاگا برای کارگردانی بصری و طراحی صحنه اقامتگاه اپرای بیگانه-ربات-راک او در لاس وگاس به وجود آمد.

زمانی که از خانم پرسید. Newhouse برای ملاقات، آقای. لینتس پروژه خاصی را ارائه نمی کرد – او فقط می خواست با او کار کند. او را دوست داشت.

خانم “او شایان ستایش بود.” نیوهاوس در مورد آقای لینتس، که می تواند در یک مکالمه هم بدبین و هم مانند یک روح پیر به نظر برسد. “من فقط احساس کردم که او این کار را کرده است چیزی.”

او از او خواست تا در سال 2017 یک تبلیغ برای عطر اندی وارهول Comme des Garcons کارگردانی کند. سال بعد، او با رئیس برند، آدریان جوفه ملاقات کرد. همانطور که رابطه خلاقانه او با یه به سرعت رشد کرد، این رابطه نیز رشد کرد. آقای. آقای لینتس “نوعی درخشان” بود، “با اعتماد به نفس کمیاب”. جوفه در یک ایمیل گفت. “من خیلی دوست داشتم او را به باد دهم، و او دوست داشت در هر موقعیتی بلند شود.”

تقریباً به عنوان یک جرات – “با طعمه کردن او” آقای. جوفه گفت – او از آقا پرسید. Linnetz برای افتتاح بازار خیابان Dover لس آنجلس چیزی بسازد. “او قبلا هرگز لباس درست نکرده بود.” جوفه گفت. او گفت که پیراهن های مخملی پاستیلی که به دست آمد در یک هفته به فروش رفت. “او فقط خوب است.”

آقای. جوفه به آقای پیشنهاد داد. Linnetz برچسب خود را تحت برنامه توسعه نام تجاری Dover Street Market Paris.

در آن زمان، آقای لینتس این فرصت را راهی برای فرار از چند سال سخت اخیر زندگی در مجاورت شهرت بزرگ می دانست. (به قول معروف لیدی گاگا: “خواب نیست، اتوبوس، باشگاه، باشگاه دیگری، باشگاه دیگری.”)

آقای می‌گوید: «من ERL را ایجاد کردم تا از همه این چیزهای مشهور صنعت موسیقی دور شوم. لینتس، که به دنبال “چیزی مراقبه تر” بود.

برای ERL، که اولین مجموعه کامل خود را در سال 2020 منتشر کرد، او تمام کمپین ها را خودش فیلمبرداری می کرد. او تقریباً به طور کامل به تنهایی کار می کرد. او آرام زندگی می کرد. او گفت که مشروب نمی‌نوشد یا مواد مخدر نمی‌نوشد، یا از رفتن به مهمانی‌ها یا حتی ترک ونیز لذت می‌برد، جایی که با خوشحالی از دنیای مد جدا شده است، با سگی به نام انیشتین که به تازگی به فرزندی پذیرفته شده است.

او کنایه را در این تفکر اکنون می بیند: “عجیب است که برویم و چیزی فوق شخصی خلق کنیم و سپس همه بخواهند بخشی از آن باشند.”

آیا فیلم «فرار از لس‌آنجلس» را دیده‌اید؟ آقای. لینتس در ماه مه سال گذشته پرسید. او صحنه ای از فیلم فاجعه کمپی در سال 1996 را توصیف کرد که در آن کرت راسل و پیتر فوندا در حالی که تلاش می کردند استیو بوشمی را با یک کادیلاک تعقیب کنند، روی موج سونامی موج سواری می کنند.

این صحنه الهام بخش او برای نمایش دیور ERL بود که در ونیز برگزار می شد. باند فرودگاه با دو موج بزرگ در دو طرف از ساحل بیرون آمد و تماشاگران را نیمه محصور کرد و همه اهالی مد را تهدید کرد.

آقای “این یک تهدید بد خلق، آبی و خشن است.” لینتس گفت، منظور تکمیل معنوی لباس‌ها بود که به تناوب رنگ‌های برقی و متالیک داشتند، با شبح‌های آزاد و لهجه‌های براق و تند. «این یک کالیفرنیکی رنگارنگ، پیچیده و عجیب از دیور است. در بسیاری از لوگوها “California Couture” نوشته شده است.”

کیم جونز، مدیر هنری Dior Men از آقای. Linnetz به دلیل تمایل به حمایت از استعدادهای جوان، خط را به طور مشترک طراحی می کند. او گفت: “ما سالانه مجموعه های زیادی داریم” – حداقل چهار – و کار با یک طراح دیگر می تواند به شما کمک کند “از حبابی که گاهی در آن گیر می کنید بیرون بیایید.”

او آقا را پیدا کرد. رویکرد اولیه لینتس به رمان آرشیو دیور: طراح جوان تصمیم گرفت بر سال 1990 تمرکز کند، زمانی که جیانفرانکو فره، مدیر هنری آن زمان، به سمت مجلل گرایش داشت. آقای. لینتس سال 1990 را تنها به این دلیل انتخاب کرد که سال تولد او بود.

او به من یادآوری کرد که وقتی جوانتر بودم، برچسب خود را داشتم. جونز گفت. “من چیزهای زیادی را دیدم که چگونه در او کار می کنم – بسیار سریع، قاطع، واضح.”

اولین نمایش انفرادی او برای Pitti Uomo عجیب تر خواهد بود. لینتس گفت. او الی راسل، خط جدیدی از خیاطی و لباس شب را معرفی خواهد کرد – کت و شلوارهای جارویی با بافت های غنی، گشاد و باروک، با فلزات براق تر، که توسط مدل های موج سواری که از کالیفرنیای جنوبی به فلورانس پرواز می کنند، بپوشند.

“نتیجه نهایی چیزی بین غیر عملی و عملی، راحت و غیرقابل تحمل است.” لینتس گفت. “این اولین تکرار واقعا شبیه لباس پوشیدن است. اما برخی از کت و شلوارها از 15000 تا 20000 دلار قیمت دارند، بنابراین لباس پوشیدن گران است.”

آقای. لینتس همچنین در حال ساختن یک اینستالیشن در فلورانس است که بالای مجسمه آزادی را به تصویر می‌کشد که با داربست‌های ساختمانی احاطه شده است، با الهام از پایان «سیاره میمون‌ها» و به گفته او، قصد ایجاد سردرگمی را دارد: «آیا آنها مجموعه فیلم را می سازند؟ آیا آنها مجموعه فیلم را پایین می آورند؟ آیا مجموعه فیلم به سیاهچاله رفت و اینجا ظاهر شد؟»

او ادامه داد: «من برای این یک نمایش اهمیت زیادی قائل هستم، زیرا نمی‌دانم چند برنامه را اجرا خواهم کرد. او پس از همکاری دیور قصد دیگری نداشت. و او اکنون احساس می کند که بین فکر کردن “این یک نوع احمقانه است” – فقط می خواهد روی پیش نویس سوم آن فیلمنامه کار کند، “کاوش در دوستی مردانه آمریکایی” درباره دو دوست که در دهه 1970 دانشگاه را شروع کرده اند – و شاید رفتن. هم بزرگ در ایتالیا

مردی که زمانی کید کودی را در لباس عروس و مقنعه پوشانده بود، گفت: “اگر کاری بزرگتر انجام دهید، ناگهان با مضحک بودن میل ناامیدانه همه برای تبدیل شدن به یک فضای مجازی یا داشتن یک لحظه دیوانه کننده مواجه می شوید.”

در همان زمان، در حالی که مدل سازی یک کلاه پولک دار را که برای نمایش ساخته بود، ابراز کرد که قصد دارد “رگباری را ایجاد کند که مردم را کاملاً بی حرف رها کند.” آقای. لینتس نمی تواند خود را در تناقض قرار دهد – یا شاید فقط این است که او حاوی تعداد زیادی است. آیا او “ستاره بزرگ بعدی در دنیای مد” به عنوان آقای. جونز پیش‌بینی کرد، یا کسی که تصادفاً به مد آمد، تخیل و جاه‌طلبی‌اش برای داستان‌گویی بسیار فراتر از لباس پوشیدن است؟

“هر 10 دقیقه، من می گویم “چرا این کار را کردم؟” لینتس در مورد برنامه آینده خود گفت. “اوه، من حدس می‌زنم کسی باید این کار را انجام دهد.”

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر