9 کاربرد شگفت انگیز خمیر دندان که نمی دانید!

خمیردندان کاربردهای بسیار بیشتری نسبت به تمیز کردن دندان دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

به گفته همشهریان، اکثر ما خمیردندان را فقط به عنوان یک محصول بهداشتی می شناسیم که برای پیشگیری از پوسیدگی دندان مفید است. اما واقعیت این است که این ماده فواید سلامتی دیگری به جز حفظ سلامت دهان و دندان دارد.

زیورآلات نقره و زیورآلات نقره

برای براق نگه داشتن ظروف نقره خود، از خمیر دندان برای سفید کردن ظروف نقره خود استفاده کنید. برای این کار مقداری مخمر سفید و نمک را در ظرفی بریزید و مقداری آبلیمو به آن اضافه کنید. سپس این مواد را روی دستگاه فشار دهید تا براق شوند. برای تشخیص حلقه ازدواج یا سرویس طلا نیز می توانید از خلال دندان استفاده کنید. برای این کار می توانید از خمیر دندان و یک مسواک نرم برای تمیز کردن جواهرات خود استفاده کنید.

آکنه و جوش را تشخیص دهید

اگر آکنه یا جوش دارید، می توانید مقداری خمیردندان را به مدت 20 دقیقه روی آن بجوشانید تا جوش ها از بین بروند. این روش به بهبود جای جوش نیز کمک می کند.

تمیز کردن و پرداخت شیر ​​آب

اگر روی سینک و شیرهای حمام کمی مایه خمیر قرار دهید و بگذارید چند دقیقه بماند، متوجه می شوید که چقدر براق هستند.

تمیز کردن چراغ ماشین

چراغ های جلوی ماشین به دلیل ترافیک و روی خط کمرنگ شده و خراشیده می شود. ابتدا چراغ های ماشین را با آب تمیز کنید و سپس با خلال دندان و دستمال نرم تمیز کنید.

سوختگی خفیف

جوش شیرین همچنین برای نواحی با سوختگی خفیف استفاده می شود. اگر مقدار کمی خمیر دندان روی محل سوختگی بمالید، التهاب فروکش می کند.

تمازیکردن اینه و در حمام

اگر با آینه بخار پز در حمام مشکل دارید، می توانید ابتدا بخار را با یک پارچه مناسب پاک کنید و سپس کمی خمیر دندان روی سطح سفید کننده بمالید. همچنین درب تمامی سرویس های بهداشتی شیشه ای گاهی شکسته می شود. اگر می خواهید از شر لکه خلاص شوید، مقداری خمیر دندان را با یک پارچه مرطوب روی آن بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. سپس در را بشویید و از درخشندگی آن لذت ببرید.

درمان حشرات گزنده

خمردان برای درمان نیش حشرات نیز مفید است. اگر مقداری خمیر دندان را روی محل گزش بمالید، تورم و التهاب را کاهش می دهد.

صفحه را پاک کنید

اگر می خواهید آن را روی لباس خود بمالید، می توانید از یک پاک کننده دندان استفاده کنید. کمی خمیر دندان را روی زمین مالیده و بعد از چند دقیقه با مسواک مسواک بزنید تا کاملا تمیز شود. سپس با یک پارچه مرطوب پاک کنید.

کفش های درخشان

شاید پولیش نشود، اما از جوش شیرین برای براق کردن کفش های ورزشی و کتانی نیز استفاده می شود. برای این منظور باید مقداری خمیر دندان را روی یک پارچه نرم ریخته و روی کفش خود بمالید.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر