8 افسانه درباره سندبلاست

بهره میبرند. حکاکی، تمیزکاری، طراحی آثار هنری و وسایل تزیینی از جمله کاربردهای سندبلاست روی سنگ است. C: در این سطح از زنگ زدگی، میزان زنگ روی سطح فولادی به قدری است که می توان آثار آن را با چشم غیر مسلح مشاهده کرد. هدف از رنگ آمیزی سازه های فلزی، ایجاد ظاهری زیبا و چشم نواز است و هدف از اجرای سندبلاست، افزایش مقاومت سطوح در برابر خوردگی و زنگ زدگی است؛ به عبارت ساده تر، سندبلاست و رنگ، دو فرآیند مکمل صنعتی هستند که بر روی کلیه سطوح اجرا می شوند؛ هر دو عملیات سندبلاست و رنگ موجب افزایش دوام و استحکام سطوح فلزی شده و بسیاری از هزینه های اضافی را کاهش می دهند. این روزها در سایتهای مختلف گوگل پرسشهایی از قبیل اینکه قیمت سند بلاست ساعتی چگونه تعیین میشود بسیار به چشم میخورد.

قیمت سند بلاست ساعتی چگونه تعیین میشود؟ فاکتورهای بسیاری در تعیین قیمت آنها به ویژه قیمت سند بلاست ساعتی نقش دارند که از جمله آنها میتوان به کیفیت و مرغوبیت تجهیزات، نوع و اندازه آنها اشاره کرد. این مواد ساینده قابلیت بازیافت دارند و میتوان آنها را جمعآوری کرده و دوباره استفاده نمود. تمیزی: هیچ ماده سایندهای برای بازیافت یا جمعآوری باقی نمیماند. بدین معنی که ضریب خروجی هوا به میزانی باشد که باعث فشار منفی کمی در سالن سندبلاست گردد تا هوای تازه بتواند از بالا وارد سالن شده و آلودگی از منافذ سالن به بیرون انتشار نیابد، در کف سالن و یا دو طرف دیوار سالن در محاذی کف که در مسیر هوای خروجی به هوای آزاد است جریان هوای آلوده باید از فیلترهای مؤثر پارچهای یا از سیلیکون یا رسوب دهندههای الکترواستاتیک عبور یابد تا مواد ساینده گرفته شود و برای استفاده مجدد در مخزنی که در زیر سالن سندبلاست قرار داده میشود جمعآوری گردد. در ایالات متحده اداره شغلی (OSHA )ایمنی و بهداشت راه حل هایی برای مقابله با خطرات بالقوه ارائه داده است با این حال همچنان برای استفاده از شن و ماسه سیلیس اجازه داده می شود حتی اگر کلاه بلاستینگ مورد استفاده قرار بگیرد به اندازه کافی در حفاظت اپراتور بلاستینگ موثر نیست .

نکته جالب در فرآیند سند بلاست دیواره داخلی لوله این است که هنگامی که فرایند سایش سطح در حال انجام می باشد، نازل سندبلاست از طریق قطعات فیزیکی در زاویه ۳۶۰ درجه به صورت دوار، شروع به چرخش می کند؛ به این ترتیب، ضروری است که نازل در تمام زوایا در دیواره داخلی لوله پرتاب می شود؛ به این ترتیب، فرآیند سایش دیوارهها با راندمان بالا انجام خواهد شد. شن و ماسه به عنوان مواد معمول استفاده می شود ، اما از آنجا که بیماری های ریوی سیلیکوزیس توسط استنشاق طولانی از گرد و غبار ایجاد شده توسط شن و ماسه ایجاد می شود، مواد دیگر در حال حاضر در محل آن استفاده می شود. آب، دمای زیادی که در اثر برخورد ذرات با سطح ایجاد میشود و ممکن است موجب تغییر شکل سطح شود را جبران میکند. فشار آب، عاملی است که باعث انجام این فرآیند میشود. ابعاد ذرات ساینده از 10 تا 150 میکرون و فشار سر نازل از 40 تا 150 پوند در اینچ مربع می باشد.

سرعت بالاتری نسبت به روش خشک دارد.

یکی از مهمترین مزیت های سندبلاست تر نسبت به خشک، مصرف کمتر مواد ساینده در حین عملیات میباشد. آن ها عقیده دارند استفاده از ساینده هایی که فرآوان و در دسترس باشند، مقرون به صرفه تر خواهد بود. شیشه سکوریت سندبلاست – شیشه سکوریت کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد . کاربید سیلیکون برای ساب دادن سطوح فلزات غیرآهنی کاربرد دارد. به طور کلی نمیتوان یک کاربرد مشخص برای شیشه سندبلاست معرفی کرد هر کجا که نیاز به پارتیشن بندی و دید محدودترباشد از این شیشه ها استفاده میشود . ولی برای رنگ آمیزی صنعتی ابتدا باید از ساب پاشی استفاده نمود تا بتوان کیفیت رنگ آمیزی را افزایش داد. از آغار قرن 20 انواع شیشه های با کیفیت مثل شیشه لمینت و شیشه سکوریت و شیشه رفلکس و … این مواد با سرعت بسیار زیاد از مخزن خارج و از طریق شلنگ به نازل وارد میشوند. سندبلاست تر، سرعت بالاتری نسبت به روش خشک دارد. در شیشه های سکوریت بعد از ضربه های سنگین شیشه به صورت قطعات بسیار ریز در میاید که خطر کمتری نسبت به شیشه های معمولی به همراه میاورد .

در حالي كه درصد سیليس آزاد در ماسه سيليس با توجه به درجه خلوص آن به بالاي 90% ميرسد كه غبار حاصل از آن طي عمل بلاستينگ عامل دو بيماري خطرناك سيليكوسيس و سرطان ريه ميگردد . این روش همان روش سندبلاست خشک بدون غبار می باشد. سند بلاست یا همان ساب پاشی به فرایند پرتاب ماسه و شن با فشار بسیار در هوا گفته میشود و دستگاه سند بلاست نیز عملکرد انجام این فرایند را بر عهده دارد. همچنین پس از اتمام عملیات مربوط به سند بلاست در همان روز و پس از گذشت مدت زمانی حدود 20 الی 25 دقیقه سطح مورد نظر تمیز گردد. فردی که به انجام این کار مشغول است نباید بیشتر از 40 دقیقه بهصورت مدام و در شبانهروز کمتر از 8 ساعت باید این کار را انجام دهد. تعرفه و قینت گذاری این امر توسط بازدید کننده و مجری در بازر رقابتی تعیین می گردد. انتخاب ساینده ها یک تصمیم بسیار سخت و تعیین کننده در مهندسی است .انواع ساینده ها دارای سختی متفاوت ، شکل و حتی چگالی ( وزن مخصوص ) متفاوتی هستند و هر یک از این ساینده های مورد استفاده در صنعت بلاستینگ در سایزها و اندازه های مختلف در دسترس قراردارند .

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد سند بلاست بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر