குர்குக்கு இருக்க்கு நு஡; انتخابات فدراسیون فوتبال لغو شد!

فرارو- انتخابات سراسری فدراسیون فوتبال که قرار بود ساعت 9 صبح روز سه شنبه 17 شهریور برگزار شود لغو شد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، با توجه به اتفاقات اخیر رخ داده در روند برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم رعایت قوانین و مقررات انتخابات فدراسیون از سوی کمیته مقدماتی انتخابات به شرح زیر است. :

1- نقض سود بند 1 ماده 1 اساسنامه فدراسیون عدم توجه به قوانین و مقررات کشور.

2- نقض بند 5 ماده 2 اساسنامه فدراسیون و عدم توجه به قوانین اخلاقی فیفا.

3- عدم رعایت ماده 7 اساسنامه فدراسیون در خصوص سرعت اعضا و مکان ها.

4- فعالیت غیرقانونی برخی از اعضای هیأت انتخابات براساس بند 2 ماده 3 قانون انتخابات فدراسیون و بند 2 بند 3 ماده 3 به ویژه تضاد منافع و عدم رعایت بی طرفی در انتخابات.

5- عدم توجه هیئت انتخابات به اسناد و مدارک ارسالی مرجع قضایی

6- تخلف از بند “В” بند 4 ماده 67 و عدم رعایت ماده 27 قانون انتخابات فدراسیون.

و با توجه به اینکه طبق ماده 27 آیین نامه انتخابات کلیه مکاتبات مربوط به انتخابات با امضای دبیر رسمیت می یابد و مسئولیت قانونی آن بر عهده دبیر و مقررات AFC و فیفا می باشد. و با توجه به حفظ شئونات اخلاقی و رفتار حرفه ای و رعایت حقوق فوتبال و در نهایت به منظور حفظ منافع و مصالح عمومی فوتبال کشور، بدین وسیله لغو مجمع عمومی انتخابات مورخ 8 شهریور 1401 انجام شود

بدیهی است مجمع عمومی انتخابات فدراسیون بلافاصله پس از رسیدگی به موارد فوق و اصلاح فرآیندهای مربوطه در زمان مقتضی و بر اساس قوانین، مقررات و الزامات مندرج در اساسنامه تشکیل خواهد شد.

کامرانی фор: кодхай эхалки фифа брый текстолний бод недешено

دبیر فدراسیون فوتبال دلیل لغو مجمع انتخاباتی این فدراسیون را رعایت نکردن اصول اخلاقی فیفا و این فدراسیون عنوان کرد.

حسن کامرانی فر، دبیر فدراسیون فوتبال گفت: نامه های زیادی به فدراسیون فوتبال آمده که به آنها توجهی نشده و کدهای اخلاقی فیفا در آن ذکر شده است. آخرین نامه ای که ساعت یک بعد از ظهر دوشنبه به فدراسیون رسید، با صلاحدید کمیته مقدماتی آن را گذاشتیم و تا ساعت 10 منتظر جواب بودیم، اما کمیته بدوی بدون پاسخ از فدراسیون خارج شد. .

وی ادامه داد: در اتفاقات قبل از انتخابات منشورهای اخلاقی فدراسیون فوتبال و به ویژه فیفا رعایت نشد و به این نتیجه رسیدیم که انتخابات برگزار نشود. کمیته بدوی نیز به وظایف خود در این زمینه عمل نکرد و به زودی تاریخ برگزاری مجمع جدید انتخابات را اعلام خواهیم کرد. این تصمیم به نفع فوتبال و جامعه ورزش خواهد بود و به سرعت تاریخ جدید را اعلام خواهیم کرد.

کامرانی فر در خصوص اینکه آیا برگزار نشدن مجمع انتخاباتی منجر به تعلیق فوتبال ایران می شود، توضیح داد: عدم برگزاری این مجمع و انتخابات هیچ توافق بدی برای فوتبال ایران به دنبال نخواهد داشت و تعلیق هم نتیجه ای نخواهد داشت. همچنین در اسرع وقت تمامی مدارک لازم در این زمینه را ارائه خواهیم کرد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم