یک موشک جدید امروز از آمریکا پرتاب می شود

این ماموریت که INFUSE نام دارد، در تاریخ 29 اکتبر 2023 (امروز) ساعت 9:35 بعد از ظهر به وقت ایالات متحده از مکزیکو سیتی پرتاب خواهد شد و در طی آن یک موشک Sounding ابزار INFUSE را به فضا خواهد برد.

موشک مورد بحث ابزارهای تصویربرداری و طیف‌سنجی را به فضا برای جمع‌آوری داده‌ها در مورد بقایای ابرنواختر در صورت فلکی ماکیان حمل می‌کند. هدف اصلی آن یک ابر غول پیکر از غبار و گاز به نام حلقه ماکیان است که پس از مرگ انفجاری یک ستاره در 20000 سال پیش ایجاد شد و هنوز در حال گسترش است.

آزمایش طیف‌سنجی فرابنفش میدان انتگرال یا INFUSE، ابر را در صورت فلکی ماسیس تنها برای چند دقیقه مشاهده می‌کند و نوری را در طول موج‌های دور فرابنفش ثبت می‌کند که گازهای داغ بین 90000 تا 540000 درجه فارنهایت را روشن می‌کند. انتظار می رود این موشک قبل از بازگشت به زمین به ارتفاع حدود 150 مایلی صعود کند.

حلقه ماکیان در فاصله 2600 سال نوری از زمین قرار دارد و از فروپاشی ستاره ای به اندازه 20 برابر خورشید تشکیل شده است. با ادامه رویدادها پس از انفجار، ابر با سرعت 930000 مایل در ساعت منبسط می‌شود، که آن را به انتخاب خوبی برای مطالعه چگونگی تأثیر تشکیل ستاره بر یک منظومه ستاره‌ای جدید تبدیل می‌کند.

برایان فلمینگ، محقق اصلی پروژه INFUSE، می‌گوید: “ابرنواختری مانند آن چیزی که حلقه ماکیان را ایجاد کرد، تاثیر زیادی بر شکل‌گیری کهکشان‌ها دارد.”

ادامه می‌دهد: INFUSE با ردیابی نور ورودی به حفره‌های گاز سرد که در طول موج انفجار در اطراف کهکشان شناور است، انتشار انرژی ابرنواختر را در کهکشان راه شیری ردیابی می‌کند.

محققان قصد دارند پس از بازگشت INFUSE به زمین و جمع آوری داده ها، این ابزار را دوباره راه اندازی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop