یافته های مطالعه، زیرساخت های پیر ممکن است خطر سیل بیشتری در لس آنجلس ایجاد کند

یک مطالعه علمی جدید نشان می دهد که صدها هزار نفر در لس آنجلس در طول یک فاجعه 100 ساله حداقل یک فوت سیل را تجربه می کنند که خطرات پیری زیرساخت ها در دومین شهر بزرگ آمریکا را برجسته می کند.

این تخمین بسیار بالاتر از قرار گرفتن در معرض سیل در لس آنجلس از برآوردی است که توسط دولت فدرال تهیه شده است. این تخمین، مناطقی از شهر را با حدود 23000 ساکن به عنوان در معرض خطر بالا در یک رویداد 100 ساله یا رویدادی با 1 درصد احتمال وقوع در هر سال طبقه بندی می کند.

برت اف سندرز، نویسنده اصلی گزارش، استاد مهندسی عمران و محیط زیست در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، گفت که این اختلاف تا حدی به این دلیل توضیح داده شده است که مطالعه جدید دیدگاه واقعی تری از زیرساخت های آبی شهر دارد.

بسیاری از کانال‌های کنترل سیل لس‌آنجلس با رسوبات و پوشش گیاهی مسدود شده‌اند و میزان آبی را که می‌توانند انتقال دهند کاهش می‌دهند. سندرز گفت. او و همکارانش به‌جای اینکه این کانال‌ها را جدید فرض کنیم، از داده‌های نظرسنجی جمع‌آوری‌شده با لیدار، فناوری‌ای برای ایجاد نقشه‌های سه‌بعدی دقیق، استفاده کردند تا بررسی کنند که آبراه‌های شهر تا چه اندازه می‌توانند در وضعیت واقعی طوفان شدید مقابله کنند.

بیایید عملکرد عالی را از زیرساخت های خود فرض نکنیم. بیایید به محتمل ترین عملکرد نگاه کنیم. سندرز گفت. او با اشاره به آژانس مدیریت اضطراری فدرال گفت: “وقتی ما این کار را در لس آنجلس، دومین شهر بزرگ ایالات متحده انجام می دهیم، خطر در واقع بیش از یک مرتبه بزرگتر از آن چیزی است که FEMA گفته است.”

شهرهای بزرگ دیگر نیز با خطرات مشابهی روبرو هستند. سیل مرگبار سال گذشته در نیویورک ناشی از بقایای طوفان آیدا، نیاز به بازکردن گرفتگی زهکشی ها و تعریض لوله های فاضلاب را برجسته کرد تا بتوان به سرعت بارندگی ها را از بین برد.

FEMA از اظهار نظر مستقیم در مورد این مطالعه که روز دوشنبه در مجله Nature Sustainability منتشر شد، خودداری کرد. دیوید I. Maurstad، مدیر ارشد اجرایی برنامه ملی بیمه سیل آژانس، در بیانیه ای کتبی گفت که همه صاحبان خانه باید در مورد قرار گرفتن در معرض سیل در اموال خود، چه در مناطقی زندگی می کنند که FEMA آنها را پرخطر می داند یا نه، بیاموزند.

او گفت: «وقتی صحبت از خطر سیل به میان می‌آید، می‌دانیم: جایی که باران می‌بارد، ممکن است سیلاب شود.

خشکسالی های شدید و آتش سوزی های جنگلی ممکن است تهدیدهای آب و هوایی در رأس ذهن کالیفرنیایی ها در سال های اخیر بوده باشند. اما، از آنجایی که هوای گرم‌تر می‌تواند رطوبت بیشتری را حمل کند، گرمایش جهانی همچنین باعث می‌شود که ایالت با طوفان‌های زمستانی شدیدتری مواجه شود – به‌ویژه، طوفان‌هایی که در اقیانوس‌ها به نام رودخانه‌های جوی شناخته می‌شوند، که به دلیل شکل طویل و سینوسی و مقدار زیاد آب نامیده می‌شوند. منتقل می کنند.

رودخانه‌های جوی متوسط ​​معمولاً بخش عمده‌ای از بارش‌های دریافتی را برای کالیفرنیا فراهم می‌کنند. اما سیل‌های قوی که پشت سر هم می‌آیند می‌توانند باعث سیل‌های فاجعه‌بار شوند، همانطور که در زمستان 1861-1862 رخ داد، زمانی که باران و برف بی‌امان در کالیفرنیا و شمال غرب اقیانوس آرام خانه‌ها را ویران کرد و دره‌ها را به دریاچه تبدیل کرد.

دانشمندان اخیراً تخمین زدند که امروزه کالیفرنیا تقریباً 1 در 50 هر سال شانس تجربه یک طوفان بزرگ هفته‌ای دیگر با شدت مشابه را دارد. آنها دریافتند که گرم شدن کره زمین این احتمال را در مقایسه با یک قرن پیش تقریباً دو برابر کرده است. و با گرم شدن بیشتر سیاره، خطر افزایش خواهد یافت.

در این میان، طوفان های سهمگین کمتر همچنان باعث اختلال می شوند. در ژانویه سال 2021، بارندگی شدید جوی ناشی از رودخانه در کالیفرنیای جنوبی، بخشی از بزرگراه را در نزدیکی بیگ سور از بین برد و جریان های خطرناکی از گل و لای و آوار را در دامنه های تپه ایجاد کرد که برهنه در اثر آتش سوزی سوزانده شده بودند. خسارت تخمینی: 1.2 میلیارد دلار

دکتر. سندرز و همکارانش خطر سیل در لس آنجلس را با قرار دادن شهر در یک مدل کامپیوتری در معرض 24 ساعت باران در سطوحی که طبق گفته اداره ملی اقیانوسی و جوی، احتمال وقوع 1 درصد در هر سال را دارد، برآورد کردند. آنها تصور می کردند که این باران نمی تواند در زمین فرو برود، همانطور که ممکن است در وسط یک طوفان یک هفته ای بیاید و زمین از قبل اشباع شده باشد.

محققان با ساختن یک نقشه توپوگرافی با وضوح بالا، که می توانست جزئیاتی به عرض سه متر یا حدود 10 فوت را نشان دهد، چگونگی حرکت آب در شهر را مورد بررسی قرار دادند. این امر به تجزیه و تحلیل آنها اجازه داد تا نه تنها برای سیلاب ها و دیوارهای سیلابی، بلکه برای زیرساخت های با مقیاس کوچکتر مانند آبریزها و لوله های تخلیه نیز در نظر گرفته شود. آنها محاسبات خود را بر روی یک ابر رایانه در وایومینگ انجام دادند که توسط مرکز ملی تحقیقات جوی اداره می شد.

دپارتمان منابع آب کالیفرنیا و دفتر مهندسی در دپارتمان فواید عمومی لس آنجلس هر دو زمانی که نیویورک تایمز پرسید آیا مطالعه را قبل از انتشار آن بررسی می‌کنند و در مورد یافته‌های آن اظهار نظر می‌کنند، نپذیرفتند.

هریسون وولمن، سخنگوی شهردار لس آنجلس، اریک گارستی، گفت که شهر جلسات اطلاع رسانی عمومی در مورد خطر سیل برگزار کرده و با FEMA و سپاه مهندسین ارتش برای به روز رسانی نقشه های خطر سیل همکاری کرده است. “این مطالعه به اطلاع رسانی بهتر تلاش های ما برای آماده شدن برای یک رویداد شدید آب و هوایی کمک می کند.” ولمن گفت.

این مطالعه همچنین نشان داد که ساکنان سیاه پوست و اسپانیایی تبار به طور نامتناسبی در معرض خطر هستند، عمدتا در محله های جنوب مرکز شهر لس آنجلس در نزدیکی رودخانه های لس آنجلس و سن گابریل.

نیکلاس پینتر، دانشمند زمین در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، که روی این مطالعه کار نکرد، گفت: اینها آنجلنوهایی نیستند که معمولاً تصور می شود بیشتر در معرض سیل هستند. دکتر دکتر: “نمای نمادین و گسترده خطر سیل در لس آنجلس، خانه های ساحلی ستاره های سینما در ساحل مالیبو است.” پینتر گفت.

نیکولا اولیباری، دانشیار برنامه ریزی شهری و سیاست عمومی در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین و نویسنده این مطالعه، گفت که جوامع محروم اغلب بیش از سایرین برای نجات از سیل تلاش می کنند. افرادی که خانه های خود را اجاره می کنند کمتر احتمال دارد که بتوانند هزینه های بازیابی را پوشش دهند. کارگران ساعتی بیشتر احتمال دارد درآمد خود را از دست بدهند زیرا سیل مانع از رسیدن آنها به محل کار می شود.

دکتر دکتر “اگر به اثرات بلندمدت بهبودی نگاه کنید، آنها نیز به طور مساوی توزیع نمی شوند.” اولیباری گفت.

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop