گزارش جنایی FBI: با کاهش خشونت، قتل در ایالات متحده در سال 2022 6 درصد کاهش یافت

FBI روز دوشنبه اعلام کرد که تعداد قتل ها در ایالات متحده در سال 2022 نسبت به سال 2021 کمی بیش از 6 درصد کاهش یافته است. به گفته کارشناسان، داده های اولیه برای سال 2023 نشان می دهد که کاهش در سال جاری شتاب بیشتری خواهد گرفت.

کاهش قتل ها پس از افزایش قتل در سراسر کشور در سال 2020، نشانه دلگرم کننده ای است، اما تعداد قتل ها همچنان بیشتر از سال های قبل از همه گیری ویروس کرونا است. قتل در سال 2022 25 درصد بیشتر از سال 2019 بوده است.

و گزارش جنایات سالانه FBI که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که خشونت با اسلحه چقدر گسترده است و چقدر زندگی جوانان را به قیمت تمام می‌کند.

در این گزارش آمده است که در مجموع، جرایم خشن در سال 2022 نسبت به سال 2021 اندکی کاهش یافته است. در این گزارش آمده است که در نزدیک به نیم میلیون جنایت خشونت‌آمیز در سراسر کشور از سلاح گرم استفاده شده است که همان تعداد در سال 2021 است. مشخصات قربانیان به طور قابل توجهی تغییر کرده است. در سال 2020، خشونت با اسلحه به دلیل اصلی مرگ کودکان آمریکایی تبدیل شد و در سال 2022 وضعیت بدتر شد: تعداد کودکان کشته شده در تیراندازی نزدیک به 12 درصد و تعداد کودکان مجروح نزدیک به 11 درصد افزایش یافت.

از سوی دیگر، جرایم اموال به دلیل افزایش مداوم سرقت خودرو، 7.1 درصد افزایش یافته است که در سال 2022 به نزدیک به یک میلیون نفر خواهد رسید.

اعداد و ارقام تصویر متفاوتی را برای سیاستمدارانی که تلاش می‌کنند جرم و جنایت را به موضوعی انتخاباتی تبدیل کنند، ترسیم می‌کنند و کشور، به‌ویژه شهرهای بزرگ و دموکراتیک آن را در معرض خطر و بی‌نظمی به تصویر می‌کشند. سرقت خودرو در برخی مناطق افزایش یافته است و سرقت خرده فروشی نیز افزایش یافته است که به کسب و کارهای محلی آسیب می رساند.

اما در مجموع، داده‌ها با روایتی که کشور با موج مداوم خشونت مواجه است و تلاش‌ها برای مهار تخلفات پلیس و کاهش میزان زندانی شدن در کشور اجازه داده است که جرم و جنایت همچنان بالا بماند، در تضاد است.

ایمز گراورت، مشاور ارشد مرکز عدالت برنان در نیویورک، گفت: «وقتی شاهد کاهش تعداد جنایات بزرگ می‌شویم، این توضیح بسیار متزلزل به نظر می‌رسد.

با این حال، زمانی که صحبت از امنیت عمومی می شود، درک مدت زیادی از واقعیت عقب مانده است، به طوری که آمریکایی ها به طور مداوم می گویند که بر این باورند که علیرغم کاهش تعداد، جرم و جنایت در حال افزایش است.

در سال گذشته، این شکاف درک فقط افزایش یافته است. در یک نظرسنجی گالوپ، 56 ​​درصد از پاسخ دهندگان گفتند که جرم و جنایت در منطقه آنها افزایش یافته است که در سال 2021 پس از افزایش شدید احساسات، رکوردی بی سابقه بوده است.

افکار عمومی در مورد جرم نیز به شدت جناحی است. آن نظرسنجی گالوپ نشان داد که 73 درصد از جمهوری خواهان گفتند که جرایم محلی افزایش یافته است، در مقایسه با 51 درصد از مستقل ها و 42 درصد از دموکرات ها.

انشا رحمان، معاون حمایت و مشارکت در موسسه دادگستری ورا، که برای بهبود امنیت عمومی و پایان دادن به حبس های دسته جمعی کار می کند، گفت که روند جرم و جنایت نشان می دهد که سرمایه گذاری های کلان در برنامه های ضد خشونت در دو سال گذشته نتیجه داده است.

او گفت که به جای افزایش مجازات برای سرقت مغازه ها و سرقت خودرو، باید برنامه های مشابهی برای مبارزه با جرایم اموال اتخاذ شود. ما این فرصت را داریم که اشتباهی را که بارها مرتکب شدیم در مورد سختگیری در برابر جرم و جنایت تکرار نکنیم.»

در تعداد جرایم اموال نیز تفاوت های ظریف وجود دارد. دزدی‌های خودرو به وسیله حفره‌های سیستم ضد سرقت ویژه در کیاس و هیوندای ایجاد می‌شود. ویدئوهایی که نشان از سهولت سرقت خودرو دارد در شبکه های اجتماعی دست به دست شده است.

آقای گراورت گفت که افزایش تخمینی 7.8 درصدی سرقت، که شامل دزدی و سایر دزدی‌ها می‌شود، ممکن است پس از رکود در طول همه‌گیری همه‌گیر، تنها یک بازگشت مجدد باشد.

او گفت: «مردم نباید جرایمی مانند دزدی از مغازه را دست کم بگیرند، زیرا آنها واقعاً جوامع را تحت تأثیر قرار می دهند، اما افزایش در سال 2022 برخلاف سال 2021 به نظر می رسد.

این گزارش تخمین می‌زند که در سال گذشته 25400 سرقت خودرو صورت گرفته است که نسبت به سال 2021 افزایش 8 درصدی را نشان می‌دهد و احتمال وقوع این سرقت‌ها بین ساعت 8 شب تا نیمه‌شب بیشتر از زمان‌های دیگر است. FBI در حال حرکت به سمت یک سیستم جمع آوری اطلاعات جدید است که شامل جزئیاتی مانند زمان و مکان جنایت است.

آمارهای جنایی منتشر شده توسط FBI بیش از یک سال به تأخیر افتاده است، زیرا این آمار بر اساس پایبندی داوطلبانه بیش از 18000 سازمان مجری قانون است.

اما اف‌بی‌آی به دلیل انتشار گزارش بسیار بهبود یافته‌ای نسبت به سال گذشته که فاقد اطلاعات مربوط به حوزه‌های قضایی حدود 45 درصد از جمعیت بود، مورد تحسین قرار گرفت. شهرهایی مانند نیویورک و بخش‌های بزرگی از کشور، از جمله فلوریدا، در این گزارش گنجانده نشده‌اند، زیرا FBI تنها تحت یک سیستم جدید به نام سیستم گزارش‌دهی مبتنی بر رویداد ملی، داده‌ها را دریافت می‌کند.

در سال جاری تعداد نمایندگی های استفاده کننده از سامانه جدید از 11794 به 13293 افزایش یافته است. اما FBI هنوز اطلاعات مربوط به حوزه های قضایی که از سیستم قدیمی استفاده می کردند را می پذیرفت. در مجموع، 15724 اداره پلیس شرکت کردند که 93.5 درصد از جمعیت ایالات متحده را پوشش می دادند. این آژانس از برآوردها برای پر کردن شکاف های داده استفاده می کند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop