کروگر و آلبرتسونز در حال مذاکره برای ایجاد نیروگاه سوپرمارکت هستند

کروگر چو.

KR -7.32٪

در حال مذاکره با رقیب کوچکتر Albertsons ACI است -8.45٪

Cos. شرکت به گفته افراد آشنا، بیش از یک ترکیب بالقوه که می تواند دو شرکت بزرگ سوپرمارکت در ایالات متحده را متحد کند.

این ترکیب می‌تواند به شرکت‌ها مقیاس بزرگ‌تری بدهد زیرا با خرده‌فروش‌های بزرگ‌تری مانند والمارت رقابت می‌کنند شرکت،

WMT -1.40٪

بزرگترین فروشنده مواد غذایی در ایالات متحده

به گفته تحلیلگران، در زمانی که قیمت مواد غذایی برای مصرف کنندگان افزایش یافته است، احتمالاً یک معامله احتمالی نیز با نظارت نظارتی مواجه خواهد شد. در دولت بایدن، مجریان ضد انحصار ادغام را به چالش می کشند و استدلال می کنند که ترکیب شرکت های بزرگ می تواند به نهادهای ادغام شده قدرت بیش از حد بدهد و رقابت را خفه کند.

مردم گفتند، با فرض اینکه مذاکرات از هم نپاشد، می‌توان به زودی این هفته یک معامله اعلام کرد. سهام آلبرتسون در روز پنجشنبه پس از گزارش بلومبرگ نیوز در مورد بحث ها حدود 11.5 درصد افزایش یافت، در حالی که با افزایش گسترده سهام ایالات متحده، سهام کروگر 1 درصد افزایش یافت.

معامله ای بین این دو باعث ایجاد یک غول مواد غذایی جدید می شود که هزاران فروشگاه را در سراسر ایالات متحده راه اندازی می کند و به عنوان یکی از بزرگترین کارفرمایان کشور با صدها هزار کارگر رتبه بندی می شود. به گفته مشاوران صنعت، ترکیب عملیات می‌تواند مقیاس بیشتری را فراهم کند، به صرفه‌جویی در هزینه‌ها در زمینه‌هایی مانند خرید کمک کند و به شرکت بزرگ‌تر در هنگام مذاکره با فروشندگان وزن بیشتری بدهد.

کروگر، مستقر در سینسیناتی، بیش از 2700 فروشگاه مواد غذایی، از جمله مکان‌های همنام خود و همچنین زنجیره‌های منطقه‌ای مانند فرد مایر و رالف را اداره می‌کند و در سال مالی 2021، 137.9 میلیارد دلار فروش داشت. Albertsons نزدیک به 2300 سوپرمارکت در سراسر ایالات متحده از جمله زنجیره های Safeway و Vons را اداره می کند و 71.9 میلیارد دلار فروش برای سال مالی 2021 گزارش کرده است.

این دو شرکت در بسیاری از مناطق مشابه، از جمله کالیفرنیای جنوبی، واشنگتن، کلرادو، تگزاس و شیکاگو فعالیت می کنند. افراد آشنا به این بحث گفتند که کروگر و آلبرتسونز انتظار دارند که فروشگاه های همپوشانی را به عنوان بخشی از این معامله واگذار کنند تا راه را برای تأیید نظارتی هموار کنند.

آلبرتسونز، والدین زنجیره های مواد غذایی از جمله Safeway، گزینه های استراتژیک را برای افزایش ارزش سهامداران بررسی کرده است.


عکس:

اش پاندرز/اخبار بلومبرگ

تحلیلگران ولز فارگو روز پنجشنبه تخمین زدند که برای غلبه بر موانع احتمالی نظارتی ممکن است حداقل 25 درصد از فروشگاه آلبرتسونز به یک شخص ثالث فروخته شود. تحلیلگران نوشتند، مشخص نیست خریداران خواربار فروشی های اتحادیه شده چه کسانی هستند و قیمتی که ممکن است بپردازند.

کمیسیون تجارت فدرال قبلاً این بخش را مورد بررسی قرار داده است. در اواخر سال گذشته، آژانس گفت که به خرده‌فروشان و تولیدکنندگان بزرگ، از جمله کروگر، دستور داده است تا اطلاعاتی در مورد نحوه رسیدگی به چالش‌های زنجیره تامین ارائه دهند، زیرا بررسی می‌کند که آیا این مشکلات منجر به رفتار ضدرقابتی شده است یا خیر.

سارا جان، دانشمند ارشد سیاست‌گذاری در گروه حمایت از مصرف‌کننده، مرکز علم در منافع عمومی، گفت که ادغام بالقوه رقابت را در بازارهای محلی و در سراسر کشور کاهش می‌دهد. او گفت: «البته نگرانی هایی در مورد قیمت وجود دارد.

رایان وورهیس، یکی از شرکای شرکت مشاوره غذایی nsight LLC که قبلاً به عنوان یک مدیر بازرگانی در Albertsons خدمت می کرد، گفت: «بازیکنان منطقه ای دوران سخت تری نسبت به قبل خواهند داشت.

معاملات بزرگ در بخش مواد غذایی قبل از دولت فعلی مسدود شده است، از جمله ادغام پیشنهادی بین توزیع کنندگان خدمات غذایی Sysco شرکت

و US Foods Inc. که در سال 2015 متوقف شد.

کسب و کار در سال های اخیر برای اپراتورهای سوپرمارکت قوی بوده است. از آنجایی که رستوران‌ها خدمات خود را در روزهای اولیه همه‌گیری کووید-19 محدود کردند و آمریکایی‌ها به شدت کاهش یافتند، بیشتر هزینه‌های مصرف‌کنندگان برای غذا به سمت فروشگاه‌های مواد غذایی سوق داده شد. سوپرمارکت های زنجیره ای خدمات خرید و تحویل آنلاین را گسترش دادند.

طی سال گذشته، تورم باعث افزایش فروش خواربارفروشانی شده است که قیمت‌های بالاتر را به مصرف‌کنندگان منتقل کرده‌اند. مصرف‌کنندگان با وجود افزایش قیمت‌ها به خرید مواد غذایی خود ادامه داده‌اند، و مدیران گفته‌اند که سوپرمارکت‌ها می‌خواهند خریداران را حفظ کنند زیرا مصرف‌کنندگان آمریکایی در واکنش به افزایش هزینه‌های مواد غذایی و سوخت، هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند. در راهروهای سوپرمارکت‌ها، این امر باعث شده است که مصرف‌کنندگان در برخی موارد به سمت محصولات ارزان‌تر از جمله برندهای فروشگاه‌های زنجیره‌ای مواد غذایی روی بیاورند.

کروگر در ماه سپتامبر گفت که فروش یکسان، معیاری که برای افتتاح و بسته شدن فروشگاه ها به حساب می آید، در سه ماهه آخر شرکت بدون احتساب فروش سوخت، 5.8 درصد افزایش یافته است. Albertsons در ماه ژوئیه گفت فروش یکسان آن در سه ماهه اخیر خود 6.8 درصد افزایش یافته است.

هزینه های مصرف کننده تاکنون با وجود تورم نسبتاً خوب بوده است، اما کارشناسان می گویند که ما به نقطه عطف نزدیک می شویم. شارون ترلپ از WSJ نقش “کشش” را در تصمیم گیری شرکت در مورد افزایش قیمت ها توضیح می دهد. تصویر: ادل مورگان

آلبرتسونز که در سال 2020 عمومی شد، در ماه فوریه اعلام کرد که در حال بررسی گزینه های استراتژیک از جمله معاملات بالقوه برای افزایش ارزش سهامداران و گسترش تجارت خود است. این شرکت برای بهبود عملکرد خود تلاش کرده و از افزایش مصرف مواد غذایی در خانه در طول همه‌گیری سود برده است، اما سهام آن در طول سال گذشته تا حد زیادی ثابت مانده است.

کروگر سابقه ای طولانی در خرید دارد، از جمله تولید کننده کیت غذا، هوم شف، شرکت پنیر مورایز پنیر و زنجیره خواربار فروشی هریس تیتر. آلبرتسونز در سال 2017 با خرید شرکت Plated کیت غذا در جبهه معامله نیز فعال بوده است.

شرکت سرمایه گذاری خصوصی Cerberus Capital Management LP در سال 2006 در Albertsons سرمایه گذاری کرد و شرکت را با Safeway Inc ادغام کرد. در سال 2015 و تلاش ناموفق برای عمومی کردن نهاد ترکیبی. سه سال بعد، آلبرتسونز تلاش کرد تا با ادغام با Rite Aid Corp. وارد بازار سهام شود، اما این شرکت به دنبال مخالفت سرمایه گذاران از آن معامله کنار رفت.

اهداف مقامات ضد انحصار ایالات متحده برای حفظ رقابت در صنعت سوپرمارکت با الزام شرکت‌های ادغام شده برای واگذاری فروشگاه‌ها همیشه به نتیجه نرسیده است.

در سال 2015، آلبرتسونز 33 فروشگاه را که FTC به عنوان شرط تایید خرید Safeway، از این زنجیره خواسته بود بفروشد، بازخرید کرد. پس از آنکه آلبرتسون فروشگاه‌های خود را به Haggen Holdings LLC، یک زنجیره کوچک در شمال غربی اقیانوس آرام فروخت، هاگن برای ادغام آنها تلاش کرد و ظرف چند ماه اعلام ورشکستگی کرد.

اواخر سال گذشته، زنجیره‌های خواربارفروشی منطقه‌ای Price Chopper مالک Golub Corp. و Tops Markets یک قرارداد ادغامی را تکمیل کردند که یک شرکت مادر جدید به نام Northeast Grocery Inc. برای کسب تاییدیه FTC برای این معامله، شرکت ها موافقت کردند 12 فروشگاه در نیویورک و ورمونت را به C&S Wholesale Grocers بفروشند.

بنویسید Cara Lombardo در [email protected] و Jaewon Kang در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop