کاربردهای شگفت انگیز تفاله قهوه در خانه

برای بسیاری از افراد مهم ترین برنامه صبحگاهی نوشیدن یک فنجان قهوه است. این نوشیدنی محبوب سطح انرژی بدن را افزایش می دهد و برای سلامتی، پیشگیری از آلزایمر و بهبود بیماری های قلبی مفید است. شاید تعجب کنید، اما فواید قهوه به همین جا ختم نمی شود. می توانید از باقی مانده این نوشیدنی در کارهای خانه و نظافت وسایل مختلف منزل استفاده کنید.

همراه باشید تا راهنمای شما کاربردهای جالب تفاله قهوه در خانه را معرفی کند.

1- تابه ها و قابلمه ها را از روغن تمیز کنید

به گزارش محلاتون، تفاله های قهوه خاصیت چربی زدایی طبیعی دارند و لایه بردار هستند. بافت این دانه ها به گونه ای است که می تواند روغن ها و چربی های سرسخت را از سطح قابلمه ها و تابه ها پاک کند. تفاله‌های قهوه در دسته ساینده‌های ملایم قرار می‌گیرند و مانند جوش شیرین، برای استفاده روی سطوح ظریف پخت و پز نچسب مانند تفلون و چدن بی‌خطر هستند.

2- تمیز کردن داخل فر و گریل

خاصیت چربی زدایی و پاک کنندگی کیک قهوه، آن را به ماده ای مناسب برای تمیز کردن فر و گریل تبدیل کرده است. دو قاشق غذاخوری تفاله قهوه را در کمی آب گرم بریزید و فر و قفسه های گریل را با آن خیس کنید. بعد از 45 دقیقه چربی را با اسفنج بردارید و سپس با آب بشویید. با این کار مواد غذایی و چربی باقی مانده روی قفسه های فر و گریل پاک می شود.

3- بخور یخچال

حتی تمیزترین یخچال ها هم گهگاهی بوی بدی می دهند زیرا مقداری غذا در آنجا ریخته شده است. ابتدا علت بو را مشخص کنید و آن را از یخچال خارج کنید. سپس یک کاسه یا فنجان کوچک را با قهوه خشک پر کنید و در یخچال قرار دهید. دانه های قهوه بوی بد یخچال را جذب می کند و به بوی بد یخچال کمک می کند.

4- بوی دست را از بین می برد

مانند بوهای یخچال، دانه های قهوه می تواند به خنثی کردن بوی تند غذاهایی مانند سیر و پیاز از دستان شما کمک کند. کافی است یک قاشق قهوه را در کف دست خود بریزید و آنها را به هم بمالید. تفاله قهوه علاوه بر از بین بردن بوها، به آرامی پوست دست های شما را لایه برداری می کند و سلول های مرده پوست را از بین می برد و به نرم شدن دست ها کمک می کند.

5- تعمیر قطعات شکسته مبلمان و کف چوبی

اگر مبلمان و کف چوبی به دلیل خط و خش شکسته است، می توانید با استفاده از مقداری پیت قهوه، این قطعات را تعمیر کنید. تفاله قهوه را با مقدار کمی آب یا روغن پخت و پز مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. سپس این خمیر را روی قسمت های ترک خورده بمالید و 15 دقیقه صبر کنید. پس از آن، خمیر اضافی را جدا کرده و در نهایت پس از خشک شدن، اگر رنگ قسمت ترمیم شده با سایر قسمت ها متفاوت بود، از همان رنگ چوب استفاده کنید.

6- پاکسازی خاکستر شومینه

تمیز کردن شومینه کاری دشوار و خسته کننده است، حتی در کندترین حالت، خاکستر و گرد و غبار را در همه جا پخش می کند. هنگام تمیز کردن خاکستر شومینه، مقداری تفاله قهوه روی خاکستر بپاشید تا از پخش شدن گرد و غبار و سایر ذرات ریز جلوگیری شود. این کار خاکستر را سنگین می کند، از پخش شدن آن جلوگیری می کند و تمیز کردن آن را آسان می کند.

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop