چگونه پاسیو یا حیاط خود را بدون آزار همسایگان خود روشن کنید

دوباره آن موقع از سال است. باغ ها، تراس ها و حیاط ها با سرسبزی زنده می شوند. مبلمان فضای باز در حال گردگیری است. اما تنها چیزی را که برای لذت بردن از فضای بیرونی خود در شب به آن نیاز دارید فراموش نکنید: نورپردازی در فضای باز.

چرا مهم است؟

استفان ایچ، مدیر استودیوی شهری در هلندر دیزاین، یک شرکت معماری منظر مستقر در نیویورک، می‌گوید: «به‌ویژه در شهر، اکثر مردم بیشتر از روز باغ‌هایشان را در شب تجربه می‌کنند. “ما همیشه در مورد این که مطمئن شویم این باغ به خوبی روشن و جذاب است، بسیار آگاه هستیم، فقط برای اینکه مردم بتوانند از باغ خود لذت ببرند.”

نور همچنین برای فعالیت‌های خارج از منزل مانند کباب کردن و غذاخوری ضروری است – و بنابراین مهمانان شما می‌توانند ببینند به کجا می‌روند. دانیل نولان، طراح منظره در سانفرانسیسکو، گفت: از نقطه نظر ایمنی، نورپردازی بسیار مهم است، به خصوص اگر تغییر درجه یا تغییر مواد داشته باشید.

اما شاید مهمتر از همه احساس جادویی باشد که نورپردازی در فضای باز القا می کند. جفری سالسیتو، بنیانگذار شرکت طراحی باغ هانترگرین مستقر در بروکلین، می گوید: «این فقط حال و هوا را تغییر می دهد. حتی اگر یک فضا بسیار صنعتی باشد، فقط اضافه کردن نورهای رشته ای فوراً آن را به فضایی لذت بخش تر تبدیل می کند.

با گزینه های بسیار زیادی برای انتخاب – چراغ های رشته ای، وسایل LED، لامپ های قابل شارژ و موارد دیگر – از طراحان مناظر و نور خواستیم تا توصیه های خود را به اشتراک بگذارند.

حتی به این فکر نکنید که باغ خود را با نورافکن منفجر کنید. برای ایجاد فضای بیرونی که مردم واقعاً می خواهند در آن زمان بگذرانند، بیشتر طراحان سعی می کنند نوری ظریف و بدون تابش خیره کننده ایجاد کنند. این به معنای نصب لایه‌هایی از نور ملایم متمرکز بر مناطق و عملکردهای مختلف است.

ناتان اورسمن، طراح نور با دفاتری در نیویورک، ساوت همپتون و میامی، گفت: «آنچه که انجام می دهد این است که کنتراست ظریف تری بین روشنایی و تاریکی ایجاد می کند، که در واقع به شما امکان می دهد بیشتر ببینید، در حالی که همه چیز را بهتر می کند.

اکثر چراغ های بیرونی اکنون LED هستند. اسکات شریدر، طراح منظر مستقر در هالیوود غربی، کالیفرنیا، می‌گوید: «اما مشکل چراغ‌های ال‌ای‌دی این است که بسیار سفید و بسیار روشن هستند.

او و آقای اورسمن هر دو پیشنهاد یافتن چراغ‌های ال‌ای‌دی با دمای رنگ سفید گرم در حدود 2700 کلوین و همچنین وسایل کم وات که کورکننده نیستند را پیشنهاد کردند. (آقای شریدر اغلب از وسایلی استفاده می کند که هر کدام فقط 2.5 وات مصرف می کنند.)

اگر قصد دارید از چندین فیکسچر استفاده کنید، Mr. اورسمن خرید یک چراغ را برای تست آن قبل از سفارش بزرگ پیشنهاد کرد.

او گفت: “نسخه 2700 کلوین همه کمی متفاوت است.” صرف نظر از آنچه روی جعبه چاپ شده است، “آنطور که فکر می کنید ثابت نیست.”

نورپردازی در فضای باز فقط زمانی که بیرون هستید مفید نیست – همچنین دید از داخل خانه را بهبود می بخشد.

“هر زمان که ما روی نورپردازی مناظر کار می کنیم، همیشه سعی می کنیم انعکاس پنجره ها را از داخل بشکنیم.” هر کدام گفت.

در شب، پنجره‌ای که به باغی تاریک نگاه می‌کند، مانند یک آینه سیاه عمل می‌کند و دیدن هر چیزی در بیرون را دشوار می‌کند. کمی نور در طرف دیگر پنجره می تواند بازتاب ها را کاهش دهد و به شما کمک کند از طریق شیشه ببینید. این حتی در روزهای سردتر که بیرون نمی روید مفید است.

“اگر یک تراس دارید که محوطه سازی شده است و می توانید آن را از آشپزخانه یا اتاق دیگری ببینید، حس فضای شما را گسترش می دهد.” سالسیتو گفت.

راه های زیادی برای دادن درخشش ظریف به باغ ها و حیاط های بزرگ وجود دارد.

یکی از آقای موارد مورد علاقه شریدر به عنوان مهتابی شناخته می شوند: نصب چندین دستگاه ولتاژ پایین در درختان به طوری که آنها نوری شبیه به ماه کامل در یک شب روشن ایجاد می کنند. او گفت: «از نظر من این زیباترین نورپردازی است.

او اغلب وسایلی را از لایت کرافت در فضای باز از میان شاخه‌های درخت تنظیم می‌کند تا سایه‌های درختکاری را به سمت پایین نشان دهد. او گفت: “شما آنها را از میان شاخه ها عبور می دهید تا این طرح زیبا را روی زمین به شما بدهد.”

اگر حیاط شما حصارکشی است، گزینه دیگر این است که چندین دیوارکوب ولتاژ پایین را مستقیماً روی حصار نصب کنید، روشی که Mr. Salcito اغلب در حیاط خلوت بروکلین استفاده می کند. در یک تراس کوچک، یک یا دو دیوارکوب نصب شده روی دیوار بیرونی به خوبی کار می کند.

برای اینکه درختان، کاشت‌ها یا ویژگی‌های مجسمه‌سازی خاصی را تقویت کنند، طراحان اغلب آنها را با وسایلی روی زمین برجسته می‌کنند.

هلندر دیزاین گاهی اوقات از نورهای بالا برای برجسته کردن یک کوچه یا یک جفت درخت استفاده می کند. “بسیاری از اوقات، ما در حال بازی تقارن یا فقط نظم کلی باغ هستیم.” هر کدام گفت. “معمولاً، ما درختانی را انتخاب می کنیم که ویژگی های جالبی دارند، مانند پوست لایه بردار درخت غان رودخانه یا پوست صاف و عضلانی درخت راش.”

آقای. شریدر از نورهای بالا برای برجسته کردن بافت دیوار آجری فرسوده استفاده کرده است و Mr. Salcito از آنها برای نشان دادن حصارهای پوشیده از انگور استفاده کرده است.

برای هدایت مهمانان در باغ، مسیرهای نورپردازی را با چراغ‌های منظره کم ولتاژ روی پایه‌های کوتاه در نظر بگیرید. برخی دارای سایه ای قارچی شکل هستند که دایره ای از نور را بر روی زمین منعکس می کند، در حالی که برخی دیگر دارای سر هستند که نور جهت بیشتری را مانند نورافکن ارائه می دهد.

برای پله ها، چراغ های پله ای فرورفته را در نظر بگیرید. و اگر فضای بیرونی شما دارای نیمکت‌های تعبیه‌شده یا سکوهای مرتفع و فرود است، ممکن است بخواهید چراغ‌های نواری LED را زیر آنها قرار دهید.

“این واقعاً خوب است، زیرا وقتی در منطقه ای با مبلمان هستید، اغلب به سیاهچاله ای در باغ تبدیل می شود.” نولان گفت، زیرا اضافه کردن نورهای منظره در جایی که خاک وجود ندارد دشوار است.

نورپردازی فضای ناهار خوری، آشپزخانه، گوشه مطالعه یا دیگر فضای بیرونی کاربردی نیاز به رویکرد متفاوتی دارد. در این موارد، این فقط ایجاد درخشش دعوت کننده یا کمک به مردم برای دیدن اینکه به کجا می روند نیست – بلکه در مورد تأمین نور برای فعالیت های خاص است.

اگر بالای سر آلاچیق وجود دارد، یکی از گزینه ها آویزان کردن آویز تزئینی، فانوس یا لوستر است، زیرا ممکن است اتاق ناهار خوری سرپوشیده را روشن کنید. برای یک نگاه ساده تر، آقای. Shrader اغلب نورهای LED را در یک قاب آلاچیق ادغام می کند، بنابراین آنها تقریبا نامرئی هستند.

اگر آلاچیق وجود ندارد، گزینه های خلاقانه دیگری نیز وجود دارد. او می‌گوید: «در جاهایی که ساختار بالای سر نداریم، می‌توانیم از چراغ‌های رشته‌ای استفاده کنیم که از درختی به درخت دیگر می‌روند تا این روشنایی را فراهم کنیم. هر کدام گفت.

آقای. اورسمن همچنین از چراغ‌های رشته‌ای (که برخی از آنها با لامپ‌های LED مقاوم در برابر شکستگی عرضه می‌شوند) استفاده می‌کند، حتی در مناظر با سیستم‌های روشنایی پیچیده‌تر. او گفت: «همه مشتریان ما آنها را دوست دارند. “چه کسی نمی کند؟”

فانوس‌های شمع، طوفان‌ها و نگهدارنده‌های نذری گزینه‌های آسان و قابل حملی برای روشن کردن میز یا محل نشیمن هستند. آقای دکتر “شمع‌ها یک جنبه واقعاً مهم از یک برنامه روشنایی هستند.” شفر گفت. “فقط به این دلیل که آنها روحیه و ظرافت زیادی را به فضای بیرون می آورند.”

با این حال، بزرگترین روند تغییر نحوه روشنایی مردم در فضاهای باز، ظهور چراغ های LED قابل حمل و قابل شارژ از شرکت هایی مانند Zafferano، Smart and Green و Fermob است.

یکی از شگفت‌انگیزترین چیزهایی که اکنون داریم، که قبلاً نداشتیم، گستره‌ی باورنکردنی از گزینه‌های لامپ‌های شارژی است. اورسمن گفت که به سادگی می توان آن را در صورت نیاز به بیرون حمل کرد.

در واقع، همه وسایل روشنایی که در خارج از منزل استفاده می کنید نیازی ندارند همیشه در آنجا زندگی کنند – یا حتی برای استفاده در فضای باز طراحی شده باشند. آقای. Shafer گاهی اوقات لامپ های داخلی را به بیرون حمل می کند و آنها را به پریزهای بیرونی متصل می کند. او گفت: “من یک بار کامل راه اندازی خواهم کرد و فقط برای شبی که سرگرم می کنم، می روم و یک لامپ وصل می کنم.” “این یک نوع سرگرم کننده است.”

همانطور که وسایل روشنایی را به فضای بیرونی خود اضافه می کنید، یک نکته مهم وجود دارد: مراقب همسایگان خود باشید.

“یکی از بزرگترین اشتباهات مردم این است که در نورپردازی زیاده روی می کنند و سپس تبدیل می شوند که همسایه، جایی که به نظر می رسد یک استراحتگاه است. نولان گفت. “این آخرین کسی است که می خواهید باشید.”

اگر فضاهای بیرونی همسایه کم نور هستند، سعی کنید فضای خود را بیش از حد روشن نکنید. نولان پیشنهاد داد. و قطعا از هدایت نور به پنجره های مجاور خودداری کنید.

آقای. اورسمن همچنین توصیه کرد که نور منظره را روی یک تایمر قرار دهید تا از روشن ماندن تصادفی آن در تمام شب جلوگیری شود. او گفت: “من در تمام شب هیچ چیز را دوست ندارم.” همیشه باید سعی کنید به همسایگان خود احترام بگذارید.

برای به روز رسانی ایمیل هفتگی در مورد اخبار املاک و مستغلات مسکونی، اینجا ثبت نام کنید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر