چرا صاحبان تیم ابتدا جام قهرمانی را بالا می برند؟

چه پایانی تیم NBA مورد علاقه شما به تازگی قهرمان شده است. سوپراستار، خیس عرق، سفر قهرمان خود را به پایان رساند. بازیکنان خسته، اما شادمان هستند. برخی از آنها گریه می کنند.

جامی درخشان از دست می‌آید، جایزه‌ای که به فصل طاقت‌فرسا معنی می‌دهد، و واضح است که چه کسی باید اول آن را بلند کند: میلیاردری که صاحب تیم است.

به هر حال این موضع NBA و بسیاری از لیگ های ورزشی دیگر در ایالات متحده است، جایی که صاحبان امتیاز، به جای بازیکنان، اغلب اولین کسانی هستند که جوایز درخشانی را که در عواقب احساسی قهرمانی اعطا می شود، لمس می کنند و بالا می برند.

این سنتی است که به انجمن های آماتور آماتوری آمریکا در دهه 1800 برمی گردد و امروزه ویژگی منحصر به فرد لیگ های ایالات متحده را در صحنه ورزش جهانی برجسته می کند.

همچنین بسیاری از مردم را دیوانه می کند.

Graeme Ivory، گوینده سابق رادیو ورزشی برای شبکه کانادایی TSN، گفت: “هیچکس نمی خواهد این افراد را ببیند.” این یک افت احساسی بزرگ از “اوه خدای من، ما فقط جام را بردیم” به “اوه صبر کنید، یک مرد کت و شلواری آن را دریافت کرد” است.

لبرون جیمز زمانی که در سال 2016 دستان خود را بر جام گذاشت، هق هق گریه کرد، زیرا به تازگی کلیولند کاوالیرز را به عنوان قهرمانی NBA رسانده بود. این صحنه تکان دهنده ای بود – یک ستاره محلی که به خشکسالی قهرمانی 52 ساله شهر در ورزش های بزرگ پایان داد – اما به کندی تحقق یافت زیرا دن گیلبرت، بنیانگذار میلیاردر Rocket Mortgage، ابتدا باید جام را بلند می کرد.

سال گذشته، استفن کری حتی قبل از اینکه زنگ پایانی چهارمین عنوان قهرمانی او با گلدن استیت وریرز را رقم زد، شروع به گریه کرد. مانند جیمز، کری و هم تیمی هایش منتظر نوبت خود برای بالا بردن جام بودند. وقتی آنها این کار را کردند، در نهایت، آنها به وجد آمدند، و طرفداران ممکن است از تماشای آن لذت ببرند. اما دوربین‌ها جو لاکوب سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز میلیاردر را که قبلاً از لحظه حضورش با جام لذت برده بود، برای یک مصاحبه زنده کوتاه کردند.

“این برای شما چه معنایی دارد که دوباره آن جام را تحویل بگیرید؟” در حالی که بازیکنان در جایی خارج از صفحه نمایش جشن می گرفتند از لاکوب پرسیده شد.

حتی مارک کوبان، مالک دالاس ماوریکس، معتقد است که ورزشکاران در این لحظات سزاوار توجه بیشتری هستند. کوبان زمانی که تیم در سال 2011 عنوان قهرمانی را به دست آورد، جام را بالا برد، اما در مصاحبه اخیرش گفت که مشتاق است آن را به دیرک نویتزکی، با ارزش ترین بازیکن آن فینال ها برساند، زیرا می دانست که لحظه شادی نویتزکی تصویری ماندگار خواهد بود. فصل

کوبان گفت: “می خواستم آن لحظه متعلق به بازیکنان باشد.” و همانطور که مشخص شد، درک جام بالای سرش نمادین بوده است. اگر لیوان زشت من باشد که آن را در آنجا نگه داشته است، هیچ شانسی وجود ندارد که این اتفاق بیفتد.”

(کوبایی انجام داد توییت در سپیده دم روز پس از کسب عنوان، جام با او در رختخواب بود.)

بنابراین، نمایشگرها به‌عنوان قتل‌هایی در نظر گرفته می‌شوند که از جریان عاطفی برای جشن گرفتن تأثیر پول جلوگیری می‌کنند.

حداقل احساس می کنند تلویزیون بدی هستند.

جولیان گرسل، هافبک تیم فوتبال مردان آمریکا گفت: «فکر نمی‌کنم این لحظه آنقدر که می‌توانست برای بازیکنان شاد باشد». زمانی که آتلانتا یونایتد در سال 2018 عنوان قهرمانی را به دست آورد، او باید منتظر می ماند تا آرتور بلنک، یکی از بنیانگذاران Home Depot، جام MLS را بالا ببرد (بلانک حتی توپ کانفتی خودش را هم دریافت کرد).

گرسل که در آلمان متولد شد و اکنون برای ونکوور وایت‌کپس در MLS بازی می‌کند، خاطرنشان کرد که این ارائه‌ها در فوتبال اروپا چقدر ساده‌تر و رضایت‌بخش‌تر هستند: تیم در اطراف جام جمع می‌شود. کاپیتان آن را برمی دارد. بازیکنان و هواداران همه دیوانه می شوند.

به هر حال ورزشکاران آواتار امیدها و رویاهای هواداران هستند. مردم ارتباط عاطفی با گاردهای ستاره دار، کوارتربک های ناهموار و بازیکنان مرکزی تنومند برقرار می کنند. چه کسی برای یک مدیر اجرایی یا شریک عمومی مدیریت ریشه دارد؟

این یک لحظه رکورددار است که به گفته کارشناسان، بسیار آمریکایی است.

آندری مارکوویتس، استاد دانشگاه میشیگان که در مورد فرهنگ ورزش تحقیق می کند، گفت: مدل حق رای دادن به صاحبان تیم های ایالات متحده قدرت تصمیم گیری جمعی در لیگ های خود می دهد و تضمین می کند که آنها “بی نهایت قدرتمندتر از هر چیزی که در اروپا قابل مقایسه است” هستند.

جان هنری، سرمایه‌گذار میلیاردر، مالک باشگاه بوستون رد ساکس، باشگاه فوتبال انگلیسی لیورپول و پیتزبورگ پنگوئن از NHL است. بعد از اینکه رد ساکس آخرین سری مسابقات جهانی خود را برد، در سال 2018، هنری در کنار کمیسر راب مانفرد ایستاده بود تا جام درخشان بیسبال را بپذیرد. زمانی که لیورپول قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در سال 2019 و لیگ برتر در سال 2020 شد، هنری در جایی دیده نمی شد زیرا بازیکنان با سخت افزار درخشان می رقصیدند.

جو هوریگان، مشاور ارشد تالار مشاهیر فوتبال حرفه‌ای می‌گوید سنت آمریکایی اهدای جام‌ها به مالکان باشگاه‌ها به دهه 1800 بازمی‌گردد، زمانی که ورزش هنوز یک امر آماتوری بود. به گفته او، قدیمی‌ترین جام NFL در اختیار سالن، مربوط به سال 1924 است که نام سام دویچ، جواهرساز برجسته و مالک کلیولند بولداگ، روی آن نوشته شده است.

هوریگان گفت: «از زمان شروع بازی اساساً همینطور بوده است.

جان تورن، مورخ رسمی لیگ برتر بیسبال، به شوخی گفت که عمل تجلیل از صاحبان تیم – که از نظر فنی نیز صاحب جام ها هستند – دارای یک “آیین فداکاری بت پرستی یا باروری” است، با یک کمیشنر که “خوشحال می شود”. از 30 مالک باشگاه.

تورن می‌گوید: «آنها در واقع نیازی به دریافت جایزه ندارند، اما این روشی نیست که نفس‌ها کار می‌کنند. «این ممکن است گویای یک پدیده بزرگتر باشد، مانند اینکه سرمایه داری دین ایالات متحده آمریکا است. اما مالکان باید چیزی غیر از سود یا زیان دریافت کنند، اینطور نیست؟

برخی از بازیکنان، شاید از اینکه چه کسی چک‌ها را امضا می‌کند، می‌دانستند، می‌گویند که لحظه شکوه مالکان تیم را درک کرده‌اند.

اودونیس هاسلم، مهاجم ذخیره و سه بار قهرمان تیم میامی هیت که در فینال NBA به مصاف دنور ناگتس می رود، گفت: «در پایان، مالکیت تیم را گرد هم آورد.

لزلی الکساندر، مالک سابق هیوستون راکتس، انگار برای تاکید بر پویایی قدرت، جام های قهرمانی تیم را در سال های 1994 و 95 حفظ کرد – او به معنای واقعی کلمه آنها را به خانه برد – زمانی که این امتیاز را به قیمت 2.2 میلیارد دلار در سال 2017 فروخت. راکت ها اکنون ماکت ها را در دفاتر خود به نمایش بگذارند.

موارد پرت نجیب وجود دارد. NHL به طور کلی جام خود، جام استنلی، را مستقیماً به کاپیتان تیم برنده می‌دهد، در نتیجه هر بازیکن به نوبت با آن اسکیت می‌کند. لیگ ملی فوتبال زنان نیز به کاپیتان های تیم ها جام می دهد.

ورزشکاران عملا مشروط به طمع اشیاء درخشان هستند. تیم ها به عنوان انگیزه، تصاویر جام ها را در اطراف امکانات خود آویزان می کنند. در نهایت آنها با ویژگی های تقریباً عرفانی آغشته می شوند. در هاکی، دست زدن به جام استنلی قبل از بردن آن برای بازیکن بدشانسی محسوب می شود.

فیل پریچارد که در نقش متصدی تالار مشاهیر هاکی در تورنتو به عنوان نگهبان عمل می کند، می گوید: “آنها به بالای کوه رسیده اند و وقتی برای اولین بار جام را لمس می کنند، چهره آنها باورنکردنی است.” به نوعی برای جام. “این قدرتمند است. احساسی است. این گریه مردان بالغ است.”

این احساس باعث شد که جفری هیز، نایب رئیس رویدادهای ویژه MLS از سال 1998 تا 2010، اصرار کند که جام لیگ به کاپیتان تیم برنده برسد. (“من سرسخت بودم – سرسخت!”) اما لیگ به زودی پس از جدایی هیز تغییر مسیر داد و کمیسر دان گاربر از آن زمان به مالک تیم برنده جایزه فیلیپ اف. آنشوتز – به نام یک میلیاردر کانزاس که زمانی مالک شش تیم MLS به طور همزمان بود، را به مالک تیم برنده اهدا کرد. .

در NBA، حداقل یک مورد بوده است که بازیکنی قبل از مالک جام را لمس کرده باشد. در پایان فصل 2019-20 – که در یک حباب به اصطلاح در نزدیکی اورلاندو، فلوریدا، در سال اول همه‌گیری ویروس کرونا تکمیل شد – یک مراسم غیرعادی برگزار شد که در آن، جینی باس، مالک لس‌آنجلس لیکرز به بازیکنان پیشنهاد کرد که آن را بازیابی کنند. از جایگاه انفرادی آن اعطا می شود.

“بچه ها، بیایید جام را بردارید!” باس، که در آن زمان در مراسم عنوان قهرمانی متعددی شرکت کرده بود، گفت.

قبل از اینکه جی آر اسمیت (چه کسی دیگر) به جلوی بسته لیز بخورد و آن را جمع کند، بازیکنان با ناراحتی به اطراف نگاه کردند.

این لحظه برای بازیکنان گرامی بود، زیرا بعید به نظر می رسد که مالکان این امتیاز را به این زودی ها واگذار کنند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر