چارلی تریپی، تالار مشاهیر همه کاره فوتبال، در 100 سالگی درگذشت

چارلی تریپی که به یکی از مشهورترین بازیکنان فوتبال دانشگاهی در دانشگاه جورجیا تبدیل شد و سپس کاردینال‌های شیکاگو را به قهرمانی NFL در سال 1947 در راه رسیدن به تالار مشاهیر سوق داد، روز چهارشنبه در خانه خود در آتن، GA درگذشت. . . او 100 بود.

این مرگ توسط نوه او کلینت واتسون تایید شد.

اگرچه تریپی در زمانی که بازیکنان زیادی هم در خط حمله و هم در دفاع ظاهر می شدند، ستاره فوتبال بود، اما تریپی به خاطر انجام تقریباً همه چیز به جز زدن گل های زمینی و امتیازهای اضافی و گرفتن توپ شهرت داشت.

در 9 سال حضورش با کاردینال ها، او 3506 یارد دوید، 2547 یارد پرتاب کرد و 1321 یارد در پاس های دریافتی جمع آوری کرد – تنها بازیکنی در تالار مشاهیر فوتبال حرفه ای که در هر رده از 1000 یارد فراتر رفته است. او در پست هافبک چپ و کوارتربک بازی کرد، ضربات پنالتی و برگشتی و ضربات ضربتی را زد و کار خود را در دفاع دفاعی به پایان رساند.

تریپی جورجیا را به فصل شکست ناپذیری در سال 1946 برد، زمانی که او در پشت سر گلن دیویس از ارتش نایب قهرمان جام هیزمن شد. او جایزه ماکسول را دریافت کرد که به بازیکن برجسته فوتبال کالج نیز افتخار می کند.

توسط کاردینال ها به عنوان شماره انتخاب شد. اولین انتخاب در درفت سال 1945 NFL، زمانی که دو سال از صلاحیت دانشگاهی برای او باقی مانده بود، تریپی در ژانویه 1947 قراردادی 4 ساله به مبلغ 100000 دلار با کارت‌ها امضا کرد – پرداختی خیره‌کننده برای زمان او – پس از اینکه آنها از نیویورک یانکیز پیشی گرفتند. کنفرانس فوتبال نوپا در سراسر آمریکا.

کاردینال‌ها از زمانی که قهرمانی NFL در سال 1925 را به دست آوردند، بیشتر بازنده بودند، دستاوردی که زیر ابر آمد. در زمانی قبل از برگزاری بازی قهرمانی، کاردینال ها با بهترین رکورد لیگ به پایان رسیدند. اما Pottsville Maroons پنسیلوانیا، که با آنها برای عنوان قهرمانی رقابت می‌کردند، در اواخر فصل به دلیل نقض حقوق سرزمینی تیم دیگری در یک موضوع برنامه‌ریزی، حق امتیاز آنها توسط لیگ به حالت تعلیق درآمد.

بیست و دو سال بعد، در فصل تازه کار تریپی، کاردینال ها از زیر سایه خرس های شیکاگو، معروف به هیولاهای میدوی، بیرون آمدند.

تریپی با وزن شش فوت و 180 پوند یا بیشتر، در بازی قهرمانی مقابل فیلادلفیا ایگلز در پست هافبک بازی کرد. او در زمین یخی پارک کامیسکی در شیکاگو کفش‌های تنیس پوشید، در یک دوی 44 یاردی از خط تیراندازی یک تاچ داون به ثمر رساند و در حالی که کاردینال‌ها با نتیجه 28 بر 21 پیروز شدند، 75 یارد به عقب رفت.

اما رژه پیروزی برگزار نشد. بازیکنان در یک بار ساید ساید جشن گرفتند و سپس مدیران برای آنها ضیافتی ترتیب دادند.

کاردینال ها بار دیگر در بازی قهرمانی 1948 با ایگلز دیدار کردند، اما در یک طوفان برفی در پارک شیب در فیلادلفیا، 7-0 شکست خوردند.

تریپی در سال 2012 به The Augusta Chronicle of Georgia گفت: “این مایه شرمساری بود. کمیسر باید بازی را به تعویق می انداخت. شما نمی توانستید خطوط را در زمین ببینید. نمی توانستی ایمنی را ببینی. فوتبال نبود این فقط یک دسته فشار بود.»

تریپی در پست کوارتربک با پل کریستمن هم تیمی شد و در جایگاه دیگر المر انگسمن قرار داشت که دو تاچ داون 70 یاردی در بازی قهرمانی سال 47 داشت. آنها به همراه پت هاردر در دفاع کناری به عنوان بک فیلد رویایی شناخته شدند.

او در سال 1959 به تالار مشاهیر فوتبال کالج و در سال 1968 به تالار مشاهیر فوتبال حرفه‌ای انتخاب شد و در دهه 1940 به تیم تمام دهه فوتبال NFL معرفی شد. او قدیمی ترین عضو زنده هر دو تالار مشاهیر بود.

چارلز لوئیس تریپی در دسامبر متولد شد. 14، 1921، در Pittston، Pa.، پسر یک معدن زغال سنگ، و یک ستاره فوتبال در دبیرستان شد. هارولد کترون، یک مرکز ستاره‌ای برای بولداگ‌ها در اوایل دهه 1900، صاحب امتیاز فروش بطری Wilkes-Barre، Pa. برای کوکاکولا مستقر در آتلانتا بود. او یک کار تابستانی به تریپی داد تا با کامیون هایش رانندگی کند و ترتیبی داد که او در جورجیا امتحان بگیرد که منجر به بورسیه ورزشی شد.

تریپی مدت ها بعد به آتن بنر هرالد گفت: «می خواستم از منطقه خارج شوم. من نمی توانستم تا آخر عمرم هشت ساعت در روز استخراج زغال سنگ را تصور کنم.

تریپی در سال 1943 در بازی رز بول به عنوان دانش آموز دوم با بولداگ ها، بازی در پشت عقب در حمله تک بال، بازی کرد. او در پیروزی 9-0 مقابل UCLA بیش از 100 یارد دوید، هم تیمی او در پشت زمین، فرانک سینکویچ، برنده جایزه Heisman 1942، به دلیل آسیب دیدگی مچ پا، تنها بازی نقطه ای را مشاهده کرد، اگرچه او تنها تاچ داون بازی را به ثمر رساند.

در یک مصاحبه تاریخ شفاهی با دانشگاه جورجیا در سال 2006، تریپی به یاد می آورد که در آن روز 58 دقیقه از 60 دقیقه بازی را انجام داد، زیرا والی باتس، سرمربی تیم، «فلسفه ای داشت: اگر نمی توانید دفاع بازی کنید، نمی توانید بازی کنید. بازی تهاجمی.» او آن بازی را «احتمالاً بزرگترین هیجانی که تا به حال از فوتبال گرفتم» نامید.

تریپی در طول جنگ جهانی دوم برای یک تیم نیروی هوایی ارتش ایالتی فوتبال بازی می کرد. او در اواسط فصل 1945 به جورجیا بازگشت و با بازی در ترکیب T، با به دست آوردن 239 یارد در برابر فلوریدا رکورد مدرسه ای را به نام خود ثبت کرد. این امتیاز اکنون در اختیار هرشل واکر است که در سال 1980 برابر وندربیلت 283 یارد به دست آورد.

تریپی در سال 1946 بولداگز را به یک فصل 11-0 هدایت کرد، سپس در پیروزی 20-10 آنها در گور کاول مقابل کارولینای شمالی، یک پاس طولانی تاچ داون زد و از چارلی جاستیس که به نام چو چو (Choo Choo) می گویند، دم بک کاملا آمریکایی خود را به نمایش گذاشت.

در جورجیا، او برای 24 تاچ داون دوید و چهار پاس تاچ داون گرفت و دو بار یک آمریکایی تماما بود.

تریپی همچنین بازیکن بیسبال برجسته ای در جورجیا بود و در سال 1947 برای آتلانتا کرکرز اتحادیه جنوبی بازی کرد.

او پس از فصل 1955 NFL بازنشسته شد و در اواخر دوران حرفه ای خود در پست هافبک، کوارتر بک و سپس بیشتر در دفاع دفاعی بازی کرد. او برای 23 تاچ داون حرفه ای دوید، 16 پاس داد، 11 پاس تاچ داون گرفت و دو بار در برگشت های پونت و یک بار در یک قطع توپ گل زد.

تریپی بعداً در تیم جورجیا و کاردینال ها در شیکاگو و سن پترزبورگ دستیار مربی بود. لویی، اولین توقف آنها قبل از حرکت به آریزونا. او پس از ترک فوتبال تمام وقت، سرمایه گذاری های پرسودی در املاک تجاری در آتن داشت.

همسر اول او، ویرجینیا (دیویس) تریپی، در سال 1971 درگذشت. پسرش، چارلز جونیور، و دخترش برندا فلیمن، هر دو از ازدواج اولش. سه فرزند ناتنی، راب بل، کیم گانین و تری بل. 15 نوه؛ و 15 نوه دختر دیگری از ازدواج اول او، جوآن تریپی جانز، در سال 2019 درگذشت.

مدت ها پس از موفقیت های تریپی در جورجیا، برنامه فوتبال سالانه روز چارلی تریپی را قبل از بازی بهار درون تیمی برگزار کرد و بولداگ ها جایزه سالانه تریپی را به همه کاره ترین بازیکن خود اهدا کردند.

جیم تورپ، که یکی از بزرگترین ورزشکاران همه جانبه آمریکا به حساب می آید، تریپی را “بزرگترین بازیکن فوتبالی که تا به حال دیده ام” نامید.

تورپ در سال 1949 به آسوشیتدپرس گفت: تریپی یک دونده، بازیکن و پاس دهنده عالی است. حدس بزنید که میدان را پوشش می دهد.»

الکس تراب گزارش کمک کرد

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop