پیش بینی هشدار دهنده از میزان مشارکت در شهرهای بزرگ

احمد بخشایش سیاستمدار اصولگرا امروز در گفتگو با آرمان از «توهم وحدت» در اردوگاه اصولگرایان گفت و معتقد است بر اساس آمار و پیش بینی ها مشارکت در کلانشهرهایی مانند تهران، رشت، مشهد، اصفهان به سطح پایینی خواهد رسید.

بسیاری از تحلیلگران اصولگرا با بیم و امید نظاره گر روند انتخابات هستند. بر اساس تصورات فعالان این طیف سیاسی از اسفند ماه، می توان گفت که روزهای خود را به امید «توهم وحدت» سپری می کنند.

اگر جبهه پایداری در انتخابات پیروز شود…

احمد بخشایش در پاسخ به این سوال که «احمد بخشایش» فضای ائتلافی در دوره باقی مانده از انتخابات را که باید چهره مجلس دوازدهم را مشخص کند، چگونه ارزیابی می کند؟ وی می گوید: ابتدا باید توجه داشته باشیم که نمی توان به مسابقات درون اردویی به عنوان یک رقابت رسمی و سنتی نگاه کرد. زیرا شاخه ها و طیف های اصولگرایی به قدری مشترک هستند که به راحتی می توانند در کنار هم باشند. اکنون تحرکات انتخاباتی جناح رقیب یعنی اصلاح طلبان ما را به این سمت سوق می دهد که بگوییم رقابت سنتی و جذابی به وجود نمی آید، زیرا در این فاصله تا انتخابات، سرنخی نمی بینیم که بگوییم جبهه اصلاح طلبان چیست. می خواهد. به طور جداگانه لیست کنید و در مقابل اصولگرایان به تنهایی بایستید. آنها در مورد ائتلاف های احتمالی با میانه روها بحث می کنند. مسائل و مرزها در اردوگاه اصولگرایان بسیار متفاوت است زیرا بهانه واحدی برای فهرست کردن آنها وجود ندارد و آن لیست اصلاح طلبان مستقل است. اتحاد مانند سال 2018 تنها به یک صورت انجام می شود و آن مشارکت همه جانبه اصلاح طلبان است، در غیر این صورت اختلافات اجازه اتحاد را نخواهد داد.

این تحلیلگر در این مورد با اشاره به اختلافات میان شاخه های اصولگرا ادامه می دهد: «تفاوت شاخه های اصولگرایی به اصل انتخابات برمی گردد و این بحث ها و حاشیه ها در نهایت مرز جناح ها را مشخص می کند. آمار و پیش بینی های ارائه شده، تهران، رشت، مشهد، اصفهان لازم به ذکر است که مشارکت در شهرهای بزرگ مانند استراتژی انتخاباتی خود را نیز تعیین می کند

در این فاصله تا انتخابات باید بگوییم که جبهه پایداری در انتخابات و تهیه لیست برتری دارد و از آنجایی که موتور محرکه اردوگاه اصولگرایان محسوب می شود، می خواهد در آینده تعیین کننده باشد. با همه این شرایط به نظر می رسد اگر شاخه ای از اردوگاه اصولگرایان بخواهد افراد خود را به بهارستان بفرستد باید به ائتلاف پایداری بپیوندد وگرنه در راه نیست.

وی در چنین شرایطی با اشاره به جریانات اصولگرایانه ای که در انتخابات ظاهر می شود، افزود: در مجموع باید بگوییم که اردوگاه اصولگرایان دودسته است. در یک سو اصولگرایان تندرو و سنتی قرار دارند که بر اهمیت ورود او به فضای انتخاباتی به عنوان نامزد تاکید می کنند، مانند جبهه پایداری و دیگر اصولگرایان سنتی که در این طیف حضور دارند. در مقابل اینها باید به سه طیف «علی لاریجانی»، «محمدرضا بهنار» و «محمدباقر قالیباف» اشاره کرد که آنها را معتدلان اردوگاه می دانیم.

در این جناح می توان تخمین زد که احتمال ائتلاف این سه جریان عمدتاً لاریجانی و قالیباف علیه جبهه پایداری زیاد است. در صورت تشکیل این ائتلاف، اردوگاه اصولگرایان باید برای اولین بار شاهد دو جریان مختلف باشد که می توانند به خوبی با یکدیگر رقابت کنند».

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop