پیام متنی جالب است. اما مرزهای آن کجاست؟

برنامه پیام متنی همیشه پرکاربردترین برنامه در گوشی من بوده است. این سرگرم کننده و کارآمد است و اغلب راه سریع تری برای دریافت پاسخ نسبت به ارسال ایمیل یا برقراری تماس تلفنی است.

با این حال، حتی با وجود اینکه اپل در یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری این هفته تعداد زیادی از ویژگی‌های پیام متنی جدید را ارائه کرد – و با توجه به اینکه گوگل در طول سال‌ها برنامه پیام‌رسان اندروید خود را بهبود بخشیده است، مانند افزودن ایموجی‌های رنگارنگ، ارسال پیامک هنوز چیزهای زیادی را برای شما باقی می‌گذارد.

آخرین سیستم نرم افزاری اپل، iOS 16، که روز دوشنبه منتشر شد، شامل پیشرفت هایی در برنامه iMessage آن است. اکنون متون پس از ارسال می توانند ویرایش شوند تا اشتباهات تایپی شرم آور برطرف شود. یک پیام را نیز می توان پس گرفت. برنامه Google’s Messages برای اندروید دارای ابزارهایی است که به طور خودکار به متن ها پاسخ می دهد.

این تغییرات به ما کمک می‌کند از موقعیت‌های ناخوشایند دور شویم و در زمان صرفه‌جویی کنیم، اما به یک مشکل اجتماعی بزرگ‌تر رسیدگی نمی‌کنند: ارسال پیامک حواس‌پرتی، سخت‌گیرانه و حداقل گاهی استرس‌زا است.

مزایای پیامک به راحتی می تواند به معایب تبدیل شود. از آنجایی که ارسال پیامک معمولاً تنها چند ثانیه طول می کشد و به طور گسترده ای به عنوان فوری ترین و جلب توجه ترین شکل ارتباط دیجیتالی در نظر گرفته می شود، تعیین حد و مرز برای ارسال پیامک با همکاران و دوستانمان دشوار است. پیامک ما را به دخالت در زمان دیگران دعوت می کند.

“کار شما به کجا ختم می شود و زندگی شخصی شما از کجا شروع می شود؟” جاستین سانتاماریا، یکی از مهندسان آیفون که بیش از یک دهه پیش اپلیکیشن iMessage را توسعه داد، گفت. این چیزی است که در طول سه سال گذشته همه با آن دست و پنجه نرم کرده اند و در صفحه اصلی شما نمایش داده می شود.

کیتلین جورج، مدیر عامل Fight for the Future، یک گروه حامی حقوق دیجیتال، گفت که ارسال پیامک ایمن ترین شکل ارتباط نیست، به خصوص در دوران پس از Roe که حفظ حریم خصوصی از همیشه مهمتر است.

او در مورد نیاز به یک سرویس پیامک خصوصی جهانی گفت: “این باید چیزی باشد که همه باید داشته باشند و نگران نباشند یا به آن فکر کنند.”

استفاده از ویژگی های پیام رسانی جدید ساده است. در آیفون‌هایی که iOS 16 دارند، با نگه داشتن یک پیام ارسال شده، گزینه‌هایی برای ویرایش یا پس گرفتن آن باز می‌شود. کاربران اندروید می‌توانند برنامه پیام‌های Google را باز کنند، تنظیمات را وارد کرده و «فعال کردن ویژگی‌های چت» را تغییر دهند تا از فناوری جدید ارسال پیامک به نام «خدمات ارتباط غنی» استفاده کنند.

این لیست آرزوهای من برای بهبود پیامک است.

برای به حداقل رساندن احتمال بمباران پیام‌های متنی، اپل و گوگل لایه‌هایی از تنظیمات را اضافه کرده‌اند تا زمانی که مشغول هستیم به دیگران اطلاع دهند. با این حال ابزارها ناکارآمد هستند.

iOS اپل شامل Focus است، ابزاری که سال گذشته برای مدیریت نحوه نمایش اعلان‌های تلفن در جنبه‌های مختلف زندگی ما، از جمله در محل کار، خانه، هنگام رانندگی یا رفتن به رختخواب منتشر شد. برای مثال، در یک نمایه کاری، می‌توان Focus را طوری تنظیم کرد که اعلان‌های متنی و تلفنی فقط از طرف همکاران دریافت شود. هر کسی که در لیست تایید شده نباشد، پیامی مبنی بر عدم دریافت اعلان دریافت می کند.

مشکل من با Focus این است که بیش از حد پیچیده است. راه‌اندازی هر نمایه فوکوس زمان‌بر است و برای برنامه‌ریزی یک فوکوس برای فعال‌سازی در زمان‌های خاص، یا فراموش کردن روشن یا خاموش کردن این ویژگی به تلاش نیاز دارد. در تجربه من، حتی زمانی که تنظیمات فوکوس من به مردم می‌گوید اعلان‌هایی دریافت نمی‌کنم، به هر حال به من پیامک می‌دهند.

آقای. سانتاماریا، مهندس سابق آیفون، اکنون Future را اجرا می‌کند، اپلیکیشن پیام‌رسانی که افراد می‌توانند با مربیان تناسب اندام صحبت کنند. او گفت که هدف پشت Focus اپل را درک می‌کند، اما قبول دارد که راه‌اندازی آن خیلی سخت است.

او گفت: “من نمی‌خواهم دوستم در ساحل شرقی برای من میم خنده‌دار ارسال نکند، زیرا اگر قرار باشد من را بیدار نکند، من خوابم.”

با این حال، هر اعلان برای یک پیام متنی جدید، به لیست کارهایی که باید به آنها پاسخ دهید اضافه می کند. او گفت: “این نقطه قرمز رشد می کند.”

برنامه پیام‌رسانی گوگل دارای ابزاری به نام Smart Reply است که به طور خودکار پاسخ‌های احتمالی را به یک پیام متنی، از جمله پیامی که می‌گوید مشغول هستید، تولید می‌کند. اما همچنان باید به صورت دستی پاسخی را انتخاب کنید.

برنامه های پیام متنی اپل و گوگل از ابزار بسیار ساده تری سود می برند: پیام دور.

پیام‌رسان فوری آمریکا آنلاین، یکی از اولین سرویس‌های پیام‌رسان آنلاین، از دهه 1990، دارای یک پاسخ خودکار ساده با یادداشتی بود که کاربران می‌توانستند از آن برای اطلاع از عدم دسترسی به مردم استفاده کنند. Slack، برنامه چت برای همکاری در محل کار، توانایی نمایش وضعیت دوری مانند “در تعطیلات تا دوشنبه” را دارد. در جلوگیری از ارسال پیام توسط افراد موثر است.

یکی از زیبایی‌های پیام‌های متنی، امکان اشتراک‌گذاری فوری چیزی – مانند یک ایده یا یک عکس – است. اما برنامه پیام‌رسانی آیفون هنوز یک راه آسان برای جلوگیری از آزار افراد در ساعات غیرمنطقی ندارد: توانایی برنامه‌ریزی پیام برای ارسال بعد.

اینجاست که اپلیکیشن پیام رسان اندروید یک مزیت آشکار دارد. سال گذشته، گوگل یک ابزار زمان بندی اضافه کرد. پس از نوشتن پیام، دکمه ارسال را نگه دارید. دکمه “Schedule send” ظاهر می شود که به شما امکان می دهد زمان و تاریخ ارسال متن را تعیین کنید. این مفید است زیرا ما اغلب از ترس فراموشی ارسال پیام در ساعات غیرمنطقی، متن ارسال می کنیم و یک ابزار زمان بندی این مشکل را حل می کند.

عدم قابلیت همکاری بین سرویس‌های پیام‌رسان آیفون و اندروید باعث می‌شود عکس‌ها و ویدیوها هنگام ارسال آن‌ها بین اندروید و آیفون، پیکسلی به نظر برسند، پدیده‌ای وحشتناک دیجیتالی که به عنوان اثر «حباب سبز» شناخته می‌شود.

در یک کنفرانس فناوری هفته گذشته، یکی از مخاطبان این موضوع را با تیم کوک، مدیر اجرایی اپل در میان گذاشت. در جلسه پرسش و پاسخ آقای از کوک پرسیده شد که آیا اپل قصد دارد سرویس پیام‌رسانی آیفون را با سرویس‌های ارتباطی غنی گوگل کار کند تا پرسش‌کننده بتواند ویدیوهای واضح‌تری را برای مادرش که یک تلفن اندرویدی دارد ارسال کند.

او می‌گوید: «من نمی‌شنوم که کاربران ما بخواهند در این مرحله انرژی زیادی صرف این کار کنیم. کوک گفت. برای مادرت یک آیفون بخر.

سخنگوی اپل از اظهار نظر خودداری کرد.

خانم. جورج مبارزه برای آینده گفت: نظر کوک نخبه گرایانه بود زیرا همه نمی توانستند آیفون بخرند. او گفت که ناسازگاری بین برنامه‌های پیام‌رسان اپل و گوگل نیز برای حریم خصوصی دیجیتال مشکل ایجاد کرده است.

اپل و گوگل برنامه‌های پیام‌رسان خود را رمزگذاری می‌کنند تا پیام‌ها را برای هر کسی غیر از فرستنده و گیرنده غیرقابل کشف کنند. اما رمزگذاری فقط زمانی کار می‌کند که تلفن‌های اپل به تلفن‌های اپل و تلفن‌های اندرویدی به تلفن‌های اندرویدی پیامک ارسال کنند. وقتی کاربران سیستم‌عامل‌های مختلف تلفن همراه به یکدیگر پیام می‌دهند، پیام‌هایشان فاقد رمزگذاری است و محتوا را برای طرف‌های دیگر مانند شرکت‌های مخابراتی قابل خواندن می‌کند.

در حالی که برنامه‌های پیامک شخص ثالث مانند Signal پیام‌های رمزگذاری شده را بین تلفن‌های اپل و اندروید ارائه می‌دهند، این ابزارها به اندازه برنامه‌های پیامک پیش‌فرض که روی تلفن‌های ما می‌آیند استفاده گسترده‌ای ندارند.

یکی از سخنگویان گوگل به a مجموعه ای از توییت های هیروشی لاکهیمر، مدیر اجرایی گوگل که بر اندروید نظارت می کند، بر نیاز اپل به پشتیبانی از خدمات ارتباطی غنی برای تقویت حفاظت از حریم خصوصی کاربران اندروید و آیفون تاکید کرد.

“اپل با عدم ترکیب RCS، صنعت را متوقف می کند و تجربه کاربری را نه تنها برای کاربران اندروید بلکه مشتریان خود را نیز محدود می کند.” لاکهایمر گفت.

محتوای پیام‌های متنی پس از معکوس شدن Roe v. وید، خانم جورج گفت، اکنون که سازمان‌های مجری قانون می‌توانند اطلاعات شرکت‌های فناوری و اپراتورهای تلفن را برای پیگرد قانونی زنانی که به دنبال سقط جنین هستند، جستجو کنند. او گفت که این یکی از دلایلی است که اگر اپل و گوگل راهی برای همکاری در برنامه های پیام رسان خود بیابند، سود بیشتری خواهد داشت.

او درباره این موضوع گفت: «در زمانی که نیمی از کشور باید نگران نحوه برقراری ارتباط در مورد استقلال بدنی خود باشند، اگر به مردم می‌گویید که می‌توانند به شما اعتماد کنند، یک وظیفه اخلاقی وجود دارد که بازاریابی شما را به خوبی ببیند. کوک، که شهرت خود را در حفظ حریم خصوصی دیجیتال به خطر انداخته است.

Todd Holland

متفکر. معتاد رسانه های اجتماعی متعصب الکل استاد وب. مبشر قهوه معمولی.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop