(ویدئو) از جهنم قره باغ تا بهشت ​​آفریقا. تنهاترین شیر جهان نجات یافت

از جهنم قره باغ تا بهشت ​​آفریقا. تنهاترین شیر جهان نجات یافت

بعد – شیر نر با نگاهی عصبی و قدم های مردد برای اولین بار طعم آزادی را چشید.

بر اساس گزارش فردا، این شیر 15 ساله که روبن نام دارد، پس از 6 سال خوابیدن در قفسی باریک در منطقه مورد مناقشه قره باغ، غرش کردن را فراموش کرده است! اما اکنون پس از مذاکرات دیپلماتیک، برنامه ریزی چند ملیتی و یک پرواز 22 ساعته، او زندگی جدیدی را در پناهگاه حیات وحش در آفریقای جنوبی آغاز می کند.

عملیات نجات پس از آن آغاز شد که روزنامه دیلی میل وضعیت شیر ​​نر را برجسته کرد، تنها حیوانی که پس از مرگ صاحبش در باغ وحشی در آذربایجان باقی مانده است.

سازمان خیریه بین المللی مدافعان حیوانات مستقر در بریتانیا، با کمک قطر ایرویز، تلاش هایی را برای نجات روبن از محوطه کوچکی که در آن تمام زندگی خود را به پناهگاهی امن در آفریقای جنوبی گذراند، انجام داد.

جان کرامر، رئیس این سازمان می گوید: «وقتی روبن از جعبه بیرون آمد و برای اولین بار در زندگی خود روی چمن راه رفت، گریه ما را گرفت.

این شیر 15 ساله سال ها در سلول انفرادی ساکت بود، اما حالا روبن با کمک موسسه خیریه بریتانیایی که او را نجات داده، دوباره غرش کردن را یاد می گیرد.

جان کرامر گفت که باغ وحش قره باغ متعلق به یک تاجر ارمنی است. پس از مرگ او، همه حیوانات دیگر نجات یافتند. متاسفانه جایی برای روبن نبود.

روبن هرگز خورشید را بر پشت خود و باد را در صورت خود احساس نکرده است. حالا او خانه ای در پناهگاهی در آفریقای جنوبی پیدا کرده است و امدادگرانش امیدوارند که او دوباره غرش کند.

خانواده تاجر سابق آرزوی زندگی بهتر برای روبن را داشتند و با این اقدام موافقت کردند.

روبن که در اسارت در باغ وحش به دنیا آمد، به دلیل سال ها کم خوردن به تنهایی، مشکلات سلامتی داشت.

جان کرامر گفت که محدودیت های مادام العمر ماهیچه های او را ضعیف کرده و باعث آسیب عصبی در ستون فقرات و سر و یکی از پاها که می لرزد و کشیده شده است. اما با ورزش و غذا آن را تقویت می کنیم و خوب جواب می دهد.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر