وزارت انرژی میلیاردها دلار را به شبکه های برق می ریزد

وزارت انرژی روز دوشنبه 1.3 میلیارد دلار برای کمک به ساخت سه خط اصلی برق در شش ایالت اعلام کرد که بخشی از هجوم جدید پول از واشنگتن برای تقویت شبکه‌های برق آمریکا با انرژی بادی و خورشیدی و توانایی بهتر در برابر آب و هوای شدید است.

اما مقامات هشدار داده اند که این پول کافی نخواهد بود. در گزارش بزرگی که در آن روز منتشر شد، وزارت انرژی اعلام کرد که شبکه گسترده خطوط انتقال کشور ممکن است نیاز به گسترش دو سوم یا بیشتر تا سال 2035 داشته باشد تا به اهداف پرزیدنت بایدن برای تامین انرژی پاک کشور دست یابد.

این به کاهش دی اکسید کربن – آلودگی گرمایش سیاره – ساطع شده از نیروگاه های گازی و زغال سنگ کمک می کند. اما به صدها میلیارد دلار سرمایه گذاری و سرعت ساخت و ساز احمقانه نیاز دارد. جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی گفت: «ما باید به طور جدی انتقال را ایجاد کنیم.

هیچ شبکه واحدی وجود ندارد. سیستم برق کشور به تکه هایی تقسیم می شود که هر کدام توسط اپراتورهای مختلف کنترل می شود. اما بسیاری از آنها با مشکلات مشابهی روبرو هستند.

مهمتر از همه، ظرفیت انتقال کافی برای انتقال انرژی از مزارع بادی و خورشیدی دور به مراکز جمعیتی وجود ندارد. بسیاری از مناطق در معرض خطر خاموشی در هنگام امواج گرما یا رعد و برق شدید هستند که انتظار می رود با تغییرات آب و هوایی بدتر شود. زیرساخت های قدیمی باید جایگزین شوند.

گزارش وزارت انرژی، مطالعه نیازهای انتقال ملی، به این می‌پردازد که کدام مکان‌ها از خطوط برق جدید یا توسعه‌یافته سود می‌برند. برای مثال، مشتریان در بخش‌هایی از ویسکانسین و میشیگان قیمت‌های بالایی می‌پردازند، زیرا شبکه‌های محلی آنقدر شلوغ هستند که نمی‌توانند برق ارزان‌تری را از جاهای دیگر وارد کنند. شبکه آتلانتیک میانی در برابر کمبود برق در طوفان های زمستانی آسیب پذیر است زیرا ظرفیت کافی برای واردات برق از همسایگان خود را ندارد.

اما موانع بزرگی برای گسترش شبکه وجود دارد. اگرچه تحقیقات نشان داده است که ظرفیت انتقال جدید بین شبکه‌های منطقه‌ای مختلف مزایای زیادی به همراه خواهد داشت، اما تقریباً هیچ پروژه‌ای در دهه‌های اخیر ساخته نشده است، زیرا می‌توانند به تأیید چندین ایالت یا حوزه قضایی نیاز داشته باشند و منجر به اختلاف نظر در مورد اینکه چه کسی باید پرداخت کند.

دولت فدرال برخلاف نظارت خود بر سیستم بزرگراه های بین ایالتی، اختیارات محدودی برای برنامه ریزی مستقیم شبکه دارد. برخی از مناطق، مانند تگزاس و جنوب شرقی، در برابر گسترش پیوندهای انتقال با همسایگان خود مقاومت کرده اند. و برخی از شرکت‌های آب و برق نسبت به خطوط جدید راه دور که می‌تواند انحصار محلی آنها را تضعیف کند، محتاط هستند.

دولت بایدن می خواهد از ابزارهای محدودی که در اختیار دارد استفاده کند. به عنوان بخشی از قانون زیرساخت های دو حزبی در سال 2021، کنگره بیش از 20 میلیارد دلار برای ارتقاء شبکه های الکتریکی آمریکا تصویب کرد. وزارت انرژی در هفته های اخیر شروع به ارسال بیشتر این پول کرده است.

به عنوان بخشی از اعلامیه روز دوشنبه، آژانس در مورد تعهد خرید ظرفیت از سه پروژه انتقال پیشنهادی مذاکره خواهد کرد: یک خط 748 مگاواتی که انرژی‌های تجدیدپذیر را از نیومکزیکو به آریزونا منتقل می‌کند، یک خط 1200 مگاواتی که انرژی آبی کانادا را به ورمونت می‌آورد. نیوهمپشایر و یوتا و یک خط 1500 مگاواتی که ایالت نوادا را به هم متصل می کند.

آژانس امیدوار است با ایفای نقش به عنوان مشتری اولیه، به توسعه دهندگان اعتماد به نفس برای پیشبرد این پروژه ها بدهد. سپس دولت حقوق خود را به مشتریان خصوصی می‌فروشد و برای کمک به سایر طرح‌های شبکه کمک مالی می‌کند.

راب گراملیچ، رئیس گروه مشاوره Grid Strategies گفت: «این یک برنامه بسیار امیدوارکننده است. وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه های انتقال با مشکل «مرغ یا تخم مرغ» مواجه هستند، خاطرنشان کرد: توسعه دهندگان تا زمانی که مشتریان وجود نداشته باشند، خطوط برق را در مناطق بادخیز یا آفتابی نمی سازند، اما تا زمانی که خطوط در محل خود قرار نگیرند، پروژه های تجدیدپذیر ساخته نمی شوند.

با این حال، آقای گراملیچ گفت که برنامه 2.5 میلیارد دلاری آژانس برای کاهش این مشکل تنها می تواند از “تعداد بسیار کمی از خطوط” پشتیبانی کند.

به طور جداگانه، وزارت انرژی این ماه 3.5 میلیارد دلار کمک بلاعوض برای 58 پروژه مختلف برای سخت‌تر کردن خطوط برق در برابر آب و هوای شدید، ادغام باتری‌ها و وسایل نقلیه الکتریکی در شبکه‌های محلی و افزایش ظرفیت انرژی بادی و خورشیدی اعلام کرد. این شامل 464 میلیون دلار برای تلاش برای اتصال دو شبکه بزرگ منطقه ای در غرب میانه و دشت بزرگ است.

خانم گرانهولم گفت، این پروژه ها با هم می توانند به افزایش ظرفیت انرژی تجدیدپذیر ایالات متحده تا 10 درصد کمک کنند.

آژانس همچنین 300 میلیون دلار برای کمک به ایالت ها، قبایل و دولت های محلی برای بهبود فرآیندهای صدور مجوز برای خطوط برق پیشنهاد کرد. برخی از پروژه های اخیر، مانند خط SunZia در نیومکزیکو، بیش از یک دهه طول کشیده است تا مجوزها را دریافت کنند.

ممکن است حرکت های بحث برانگیز دیگری در پیش باشد. کنگره به تنظیم کنندگان فدرال اجازه داد تا اعتراض ایالت ها به خطوط برق خاصی را که به نفع منافع ملی تلقی می شوند، رد کنند. دولت بایدن هنوز این اختیار را ندارد، اگرچه گفت مطالعه منتشر شده در روز دوشنبه می تواند به شناسایی پروژه های بالقوه کمک کند.

گسترش شبکه واقعاً بزرگ می تواند به اقدامات اضافی کنگره نیاز داشته باشد، مانند لایحه ای از سوی دموکرات ها برای نیاز به اتصال بیشتر شبکه بین مناطق. اما برخی از شرکت های خدمات شهری و جمهوری خواهان از این پیشنهاد انتقاد کرده اند.

در این بین، فناوری می تواند کمک کند. جولیا سلکر، مدیر اجرایی ائتلاف WATT، که از فن‌آوری‌های تقویت‌کننده شبکه حمایت می‌کند، گفت: انواع جدید حسگرها و نرم‌افزارها می‌توانند به شرکت‌ها کمک کنند تا توان بیشتری را از طریق خطوط موجود بدون نیاز به ارتقاء هزینه‌بر انتقال دهند. با این حال، بسیاری از شرکت‌های خدمات شهری هنوز از این ابزار استفاده نکرده‌اند.

خانم سلکر گفت: «ما هنوز به پیشرفت‌های عمده در انتقال نیاز خواهیم داشت، اما اینها فناوری‌هایی هستند که می‌توانند در یک سال یا کمتر به کار گرفته شوند. این کمک بزرگی است زیرا ما چندین سال برای ساخت خطوط انتقال بزرگ جدید صبر می کنیم.

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop