واکنش مستند “باما راش” – نیویورک تایمز

سال گذشته، در حالی که شایعات مربوط به یک مستند مخفی در دانشگاه آلاباما در توسکالوزا به گوش می رسید، بسیاری از دانشجویانی که در استخدام گروه اجتماعی شرکت می کردند در حالت آماده باش بودند.

صحبت از یک گروه فیلمبرداری در محوطه دانشگاه بود. به طور چشمگیرتر، زمزمه‌های بی‌پایه‌ای شنیده می‌شد که برخی از اعضای بالقوه جدید انجمن صمیمی – که به زبان یونانی به عنوان PNM شناخته می‌شوند، از میکروفون‌های مخفی استفاده می‌کردند تا آنچه را که پشت درهای بسته اتفاق می‌افتد به تصویر بکشند.

معلوم شد که این شایعات فقط تا حدی درست است. در واقع در طول دوره استخدام یک مستند ساخته می شد که بیشتر به عنوان عجله شناخته می شد، اما هیچ کس که از آن عبور کرد ابزاری مخفی برای ضبط مراسم مخفی به تن نداشت.

راش در دانشگاه آلاباما در سال 2021، زمانی که ویدیوهای TikTok به مردم سراسر جهان دیدی درونی از رویداد سالانه و سنت‌های خاموش آن را نشان داد، به یک هیجان بین‌المللی تبدیل شد.

«باما راش» سه شنبه در مکس منتشر شد. این فیلم به کارگردانی راشل فلیت، چهار دانشجوی دانشگاه آلاباما را از آمادگی‌های خود در تابستان ۲۰۲۲ دنبال می‌کند تا روزی که می‌دانند برای پیوستن به یک انجمن اجتماعی دعوت شده‌اند یا خیر. (هشدار: اسپویلرهای نور در راه است.)

کار با تیم خود، خانم. فلیت، کارگردان مستند «معرفی، سلما بلر» در سال 2021، سوژه های خود را با جستجو در رسانه های اجتماعی برای دانش آموزان ورودی که قصد عجله داشتند، پیدا کرد.

او گفت که برای آنها نامه نوشت و به آنها گفت: “گوش کنید، من می خواهم یک دیدگاه 360 درجه ای در مورد سیستم سوری در دانشگاه آلاباما داشته باشم. من واقعاً می‌خواهم حول تجربیات معنای زن جوان بودن در حال حاضر تمرکز کنم. ما قصد داریم به همه موضوعات بزرگی که شما با آن‌ها روبرو هستید، رسیدگی کنیم.”

او گفت: «این شامل بسیاری از موضوعاتی بود که در فیلم مطرح شد، از جمله «تصویر بدن، تجاوز جنسی، فمینیسم، مقایسه و رقابت بین زنان جوان».

ام‌اس. فلیت افزود که برای شرکت در این مستند به هیچ کس پولی پرداخت نشده است و گروه فیلمبرداری داخل خانه های همسایه ها ضبط نکرده اند. او گفت که او همچنین سعی کرد مطمئن شود که حضورش روند معمول عجله را تغییر نمی دهد، زیرا او به دنبال ایجاد یک پرتره بسیار آرام، بسیار صادقانه و بسیار صمیمی بود.

خانم خانم، شایعات مربوط به میکروفون های مخفی “کاذب” بود. فلیت گفت. او افزود که برای دانش‌آموزانی که گرفتار آنها شده‌اند، “احساس” می‌کند.

مارینا اندرسون، 19 ساله، یکی از زنان جوانی بود که زندگی اش تحت تاثیر شایعات دانشگاه قرار گرفت. او گفت که در ماه آگوست پس از متهم شدن اشتباه به استفاده از میکروفون از عجله اخراج شد. چه چیزی باعث شک شد خانم اندرسون گفت، یک کراوات موی مشکی بود که به پشت پیراهنش پیچیده بود تا آن را بهتر کند.

علیرغم تکذیب های مکرر او، برخی از همسالانش باور نکردند که او در این مستند شرکت نمی کند و ماه ها او را «دختر HBO» صدا می کردند. (این اتهامات زمانی مطرح شد که مکس هنوز با نام HBO Max شناخته می شد. این پلتفرم روز سه شنبه تغییر نام داد.)

خانم “خیلی ناراحت کننده بود.” اندرسون گفت. “من افرادی را داشتم که در ملاء عام از من ضبط می کردند. واقعا سال اولم را بهم ریخت.» او افزود که برای لذت بردن از زمان خود در کالج آمده است و از بازگشت به عنوان دانش آموز دوم در پاییز هیجان زده است.

ام‌اس. اندرسون که برای «باما راش» مصاحبه نکرده بود، این مستند را مدت کوتاهی پس از نمایش آن در مکس در روز سه شنبه تماشا کرد. او گفت که تماشای آن “تلخ شیرین” بود. به طور کلی، او فیلم را «ضد اقلیم» می‌دانست، و می‌گفت که در نهایت «درباره عجله آلاباما نبود»، بلکه بیشتر درباره مبارزات شخصی زنانی بود که در آن حضور داشتند.

ام‌اس. اندرسون اضافه کرد که گهگاه به این فکر کرده است که به دلیل پارانویای میکروفون چه چیزی را از دست داده است. او گفت: “من فکر می کنم نکته اصلی این است که شایعات واقعا خطرناک هستند.”

گرانت سایکز، دانشجوی دیگری که در سال 2022 عجله کرد، این احساسات را تکرار کرد. ام‌اس. سایکز که به دلیل ویدیوهایی که در حین عجله پست کرد به چهره محبوبی در TikTok تبدیل شد، گفت که از این فیلم احساس ناامیدی کرده است. او گفت که در مقایسه با تریلر دراماتیک – که اعلام می کرد: “این مستند می تواند پایان زندگی یونانی باشد، همانطور که ما می شناسیم”) – محصول نهایی کوتاه بود.

خانم “هیچ چیزی که آنها در مورد آن صحبت کردند قبلاً شناخته نشده بود یا چیزی که خودتان نمی توانید در گوگل جستجو کنید.” سایکز، 20 ساله، گفت. «این یک مستند درباره باما راش نبود! این یک مستند درباره چند دختر و زندگی آنها بود.

او ادامه داد: «بسیاری از مردم واقعا امیدوار بودند که این چیزها را آشکار کند تا تغییر اتفاق بیفتد.

در طول این عجله، شایعاتی منتشر شد که خانم. او گفت که سایکز یک “کارخانه مستند” بود، دروغی که به اعتقاد او می توانست بر شانس عجله او تأثیر بگذارد.

“چرا یک فصل می خواهد حتی با من صحبت کند اگر آنها فکر می کردند که من همان گیاه هستم؟” ام‌اس. سایکز که غیر باینری است گفت. “من می گفتم، “راستش فکر می کنی من به اینجا فرستاده شده ام تا با یک دسته جوجه هات بلوند ترکیب شوم؟ لایک، بیا.»

در پایان این روند، او برای پیوستن به هیچ انجمنی دعوت نشد، زیرا در اوایل بسیاری از خانه ها او را رها کردند. ام‌اس. فلیت با خانم تماس گرفت. بر اساس DM های بررسی شده توسط نیویورک تایمز، سایکز در ماه آگوست درباره فیلم. این زوج هرگز صحبت نکردند و خانم. سایکز در این فیلم حضور نداشت.

تنها دو نفر از افرادی که در این فیلم حضور دارند با موفقیت به یک گروه اجتماعی پیوستند. یکی از آنها با شروع عجله از شرکت در فیلم منصرف شد.

در TikTok، برخی از بینندگان از خانم انتقاد کرده اند. گنجاندن تجربه خود در مورد آلوپسی توسط فلیت و پوشیدن کلاه گیس به عنوان نقطه داستانی در فیلم. یکی از کاربران در ویدئویی نوشت: «من واقعاً متنفرم که چطور کارگردان «باما راش» این موضوع را درباره او ساخته است.

کارگردان از تصمیم خود برای اینکه خودش را بخشی از داستان کند دفاع کرد.

خانم “برای اینکه بتوانم همدلی خود را با آنچه که این زنان جوان با آن روبرو بودند ابراز کنم.” فلیت گفت: «نیاز داشتم شانه به شانه آن‌ها بایستم و بگویم، می‌دانی چیست؟ من هم همینطور. این چیزی است که من انجام دادم تا به آن تعلق داشته باشم.»

صوتی تولید شده توسط آدرین هرست.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر