نیجریه: پروژه جدید مقاومت سازمان ملل متحد “مسیری به سوی صلح و توسعه پایدار” را هموار می کند |

پروژه تاب‌آوری و انسجام اجتماعی که توسط صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و برنامه جهانی غذا (WFP) راه‌اندازی شده است، صلح را افزایش می‌دهد، فرصت‌های معیشتی را افزایش می‌دهد و آموزش، بهداشت، تغذیه، حمایت از کودکان و حمایت بهداشتی را برای جمعیت‌های آسیب‌پذیر ارائه می‌کند. ایالت های بورنو و یوبه

پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در نیجریه گفت: «این مسیری برای صلح و توسعه پایدار است.

هدف قرار دادن اقشار آسیب پذیر

این بسته سه ساله بشردوستانه با بودجه 40 میلیون یورویی از سوی دولت آلمان، کودکان از بدو تولد تا دو سالگی، زنان باردار، کودکان در سن مدرسه، دختران نوجوان، زنان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت را هدف قرار می دهد. .

در حالی که از حمایت بشردوستانه جاری در منطقه دولت محلی باده (LGA) در ایالت یوبه و شانی LGA در ایالت بورنو استفاده می‌کنند، آژانس‌های اصلی سازمان ملل نیز مداخلاتی را برای رسیدگی به محرک‌های درگیری و شکنندگی در بخش‌های مختلف ارائه خواهند کرد.

این پروژه به تقویت حکومت محلی، ارتقای انسجام اجتماعی مبتنی بر جامعه و ایجاد مشارکت های دولتی کمک خواهد کرد.

کودکان و سایر گروه‌های آسیب‌پذیر راه نجات و فرصتی برای زنده ماندن خواهند داشت نماینده یونیسف تصریح کرد: و در جوامعی که فعالیت های معیشتی و ایجاد صلح در آنها وجود دارد، رشد کنند.

تضاد حاکم است

در حال حاضر در سیزدهمین سال خود، درگیری مسلحانه در شمال شرقی ناآرام نیجریه – جایی که گروه ستیزه جوی افراطی بوکوحرام برای اولین بار ظاهر شد – جوامع را با خاک یکسان کرده، معیشت را ویران کرده و خدمات ضروری برای کودکان و بزرگسالان را مختل کرده است.

و ناامنی طولانی مدت، قیمت های بالای مواد غذایی و قرنطینه ناشی از COVID-19 بیش از چهار میلیون نفر را به کمک های غذایی نیازمند کرده است.

تأثیر خشونت و ناآرامی‌ها به نگرانی‌های مربوط به سلامت روان، تغذیه، آموزش و حمایت از کودکان دامن زده است.

به گفته آژانس های سازمان ملل متحد، 1.14 میلیون کودک در سراسر منطقه دچار سوءتغذیه حاد هستند، در مقیاسی که از سال 2018 مشاهده نشده است.

او گفت: “درگیری در هر منطقه ای بی ثباتی بالقوه در بقیه جهان است.” هاوکینز یونیسف از دولت آلمان به خاطر حمایت از مسیرهای بقای کودکان و صلح در شمال شرقی نیجریه سپاسگزار است.

تقویت اهداف جهانی

این برنامه همچنین به هفت هدف توسعه پایدار (SDGs)، یعنی ریشه کنی فقر (SDG-1)، گرسنگی صفر (SDG-2)، سلامت و رفاه خوب (SDG-3)، دسترسی به آموزش با کیفیت (SDG) کمک خواهد کرد. SDG-4)، برابری جنسیتی (SDG-5)، اقدام آب و هوا (SDG-13)، صلح، عدالت و نهادهای قوی (SDG-16) و همچنین مشارکت برای اهداف (SDG-17).

با تمرکز بر ایجاد صلح، تقویت حکومت، بازسازی زیرساخت‌ها و ارائه خدمات نجات جان، امید می‌رود که نزدیک به 157000 نفر به طور مستقیم و بیش از 362000 نفر به طور غیرمستقیم در هر دو LGA بهره ببرند.

پشتیبانی آلمان

سیمون پرگامنت، معاون مدیر کشور نیجریه، معاون برنامه جهانی غذا در نیجریه، ضمن تشکر از “حمایت به موقع و سخاوتمندانه” آلمان، از ارزش این پروژه برای کسانی که “در شمال شرقی نیجریه با خطر درگیری و گرسنگی روبرو هستند” ستایش کرد.

او گفت: «در این ایالت‌های آسیب‌دیده، درگیری‌های مداوم، شوک‌های اقلیمی، قیمت‌های بالای مواد غذایی و کاهش قدرت خرید خانوارها توانایی مردم برای تغذیه و حفظ معیشت خود را تضعیف می‌کند.

در این پس زمینه، مشارکت آلمان “در ایجاد تاب آوری، انسجام اجتماعی و صلح در جوامع آسیب دیده کمک زیادی خواهد کرد.”.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop