نلی چبوی که آزمایشگاه‌های کامپیوتری برای دانش‌آموزان کنیایی ایجاد کرد، به عنوان قهرمان سال CNN انتخاب شد.CNN

در سال 2019، نلی چبوی، که یک شغل پرسود مهندسی نرم افزار در شیکاگو را ترک کرد تا آزمایشگاه های کامپیوتری برای دانش آموزان کنیایی ایجاد کند، قهرمان سال 2022 CNN است.

رای دهندگان آنلاین او را به عنوان یکی از 10 قهرمان برتر امسال CNN انتخاب کردند.

سازمان غیرانتفاعی Cheboi، TechLit Africa، دسترسی هزاران دانش‌آموز در روستاهای کنیا را به رایانه‌های اهدایی، ارتقا یافته و فرصتی برای آینده‌ای روشن‌تر فراهم کرده است.

چبوی این جایزه را با مادرش پذیرفت که به گفته او “برای آموزش ما سخت کار کرد”. در ابتدای سخنرانی خود، چبوی و مادرش آهنگی را روی صحنه خواندند که او توضیح داد که وقتی او بزرگ شده بود معنای خاصی داشت.

چبوی به عنوان قهرمان سال سی ان ان 100000 دلار برای گسترش تجارت خود دریافت می کند. او و 10 قهرمان برتر CNN که در جشن روز یکشنبه مورد تقدیر قرار گرفتند، همگی 10000 دلار جوایز نقدی دریافت کردند و برای اولین بار، کمک های مالی اضافی، آموزش سازمانی و حمایت از بنیاد جایزه Elevate از طریق همکاری جدید با CNN Heroes دریافت کردند. Nelly همچنین به عنوان برنده جایزه Elevate شناخته خواهد شد که با کمک مالی 300000 دلاری و 200000 دلار اضافی برای حمایت از این سازمان غیرانتفاعی همراه است.

چبوی در موگوتیو، یک شهر روستایی در کنیا، در فقر بزرگ شد. چبوی 29 ساله گفت: «من درد فقر را می دانم. من هرگز فراموش نکرده ام که احساس تهوع در شب از گرسنگی چگونه بود.

چبوی که یک دانشجوی کوشا بود، در سال 2012 بورسیه تحصیلی کامل را برای کالج آگوستانا در ایلینوی کسب کرد. او تحصیلات خود را در آنجا تقریباً بدون هیچ تجربه ای با رایانه، برگه های دست نویس و بدون مشکل در انتقال آنها به لپ تاپ آغاز کرد.

زمانی که چبوی دوره برنامه نویسی مورد نیاز برای رشته ریاضی خود را گذراند، همه چیز در سال جوانی تغییر کرد.

زمانی که علم کامپیوتر را کشف کردم، عاشق آن شدم. من می‌دانستم که این کاری است که می‌خواهم به عنوان شغل انجام دهم، اما همچنین می‌خواهم آن را به جامعه خود بیاورم.»

با این حال، بسیاری از مهارت‌های اولیه رایانه هنوز دارای منحنی یادگیری شدیدی بودند. چبوی به یاد می آورد که شش ماه قبل از گذراندن مصاحبه کدنویسی با لمس نوشت. تایپ لمسی اکنون یک مهارت است که بخش اصلی برنامه درسی TechLit است.

او گفت: “با دانستن اینکه کمتر از پنج سال پیش تایپ کردن را یاد گرفتم، وقتی کودکانی را که در سن 7 سالگی لمس می کنند، احساس موفقیت می کنم.”

پس از شروع کار در صنعت نرم افزار، Cheboi متوجه شد که کامپیوترها تا چه حد دور ریخته می شوند زیرا شرکت ها زیرساخت های فناوری خود را ارتقا می دهند.

او گفت: “ما در اینجا (در کنیا) – از جمله خودم – بچه داریم – در آن زمان آنها حتی نمی دانستند کامپیوتر چیست.”

بنابراین در سال 2018، او شروع به ارسال رایانه‌های اهدایی به کنیا کرد – در چمدان شخصی‌اش، حقوق گمرکی و مالیات را خودش انجام می‌داد.

او می‌گوید: «در یک مقطع زمانی ۴۴ کامپیوتر می‌آورم و برای چمدان بیشتر از بلیط هواپیما پول می‌دادم.

یک سال بعد، او با یک مهندس نرم افزار پس از اینکه هر دو شغل خود را ترک کردند، TechLit آفریقا را تأسیس کرد. این سازمان غیرانتفاعی کمک های کامپیوتری شرکت ها، دانشگاه ها و افراد را می پذیرد.

سخت افزار قبل از ارسال به کنیا پاک و تعمیر می شود. در آنجا، دانش‌آموزان بین 4 تا 12 سال به مدارس همکار در جوامع روستایی توزیع می‌شوند، جایی که آنها دروس روزانه و اغلب فرصت یادگیری از متخصصان، کسب مهارت‌هایی را می‌دهند که به آنها کمک می‌کند آموزش خود را بهبود بخشند و آنها را برای مشاغل آینده آماده کنند.

چبوی گفت: «ما افرادی داریم که مهارت خاصی دارند و الهام بخش بچه‌ها در تولید موسیقی، تولید ویدیو، کدنویسی، برندسازی شخصی هستند. آنها می توانند از آموزش از راه دور به تولید موسیقی با ناسا بروند.

این سازمان در حال حاضر به 10 مدرسه خدمات رسانی می کند. در یک سال آینده، Cheboi امیدوار است با 100 نفر دیگر شریک شود.

چبوی گفت: “امیدوارم وقتی اولین بچه های TechLit از دبیرستان فارغ التحصیل شوند، بتوانند به صورت آنلاین شغل پیدا کنند، زیرا می دانند چگونه کدنویسی کنند، چگونه طراحی گرافیک انجام دهند، چگونه بازاریابی کنند.” «وقتی درس می خوانی، دنیا صدف توست. با آوردن منابع، با آوردن این مهارت ها، دنیا را به روی آنها باز می کنیم.”

– منبع: CNN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/221211221923-nelly-cheboi-cnn-hero-vpx .jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/221211221923-nelly-cheboi -cnn-hero-vpx.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” } }” data-vr-video=”” data-show-html=”“data-byline-html=”” data-check-event-based-preview=”” data-network-id=”” data-details=””>

nelly cheboi cnn hero vpx

لحظه معرفی قهرمان سال CNN را تماشا کنید

یک شب الهام بخش از قهرمانی و دفاع

اندرسون کوپر از CNN و کلی ریپا از ABC میزبان شانزدهمین دوره CNN Heroes: An All Star Presentation با حضور بیش از ده ها مجری مشهور بودند.

سوفیا کارسون، بازیگر و خواننده که در این مراسم ترانه ای را با ترانه سرای برنده جایزه دایان وارن اجرا کرد، گفت: «ما بسیار افتخار می کنیم که اینجا هستیم. دایان این سرود باورنکردنی “تشویق” را برای کسانی که رهبری می کنند، زنده می مانند و می جنگند نوشت و امشب این آهنگ و اجرا را به قهرمانانمان تقدیم می کنیم.”

Aubrey Plaza، بازیگر Aubrey Plaza، قهرمان CNN، آیدان ریلی را معرفی کرد، کسی که در ماه‌های اولیه همه‌گیری کووید-19، زمانی که در کالج بود، یک سازمان غیرانتفاعی تأسیس کرد.

پلازا گفت: «آیدان و دوستانش از کاناپه بیماری همه گیر، پروژه فارملینک را تأسیس کردند. این سازمان غیرانتفاعی مواد غذایی مازاد – غذایی که در غیر این صورت هدر می رود – از مزارع در سراسر ایالات متحده به افراد نیازمند متصل می کند. پلازا گفت: تنها در دو سال، او بیش از 70 میلیون پوند انتقال داد.

سازمان غیر انتفاعی The Answer Inc. دبرا واینز که از خانواده‌های مبتلا به اوتیسم در جوامع محروم در شیکاگو حمایت می‌کند، توسط هنرپیشه، هالی رابینسون پیت، که یک “مادر اوتیسم” است، تجلیل شد.

وینز می گوید که گروه او به بیش از 4000 خانواده برنامه نویسی و آموزش ارائه کرده است. وینز هنگام دریافت جایزه خود گفت: “به من بپیوندید و امروز خدمتگزار تغییر باشید.”

و جاستین تروکس، بازیگر برنده جایزه امی، سگ نجات خود کومان را به افتخار کری بروکر و سازمان غیرانتفاعی او Peace of Mind Dog Rescue روی صحنه آورد.

دو نوجوان که در جوامع خود تغییراتی ایجاد کردند نیز عجایب جوان 2022 نام گرفتند:

روبی چیتسی، 15 ساله، از هریسون، آرکانزاس، پروژه سه آرزوی روبی برای ساکنان را آغاز کرد، پروژه ای که وسایل شخصی را به ساکنان خانه سالمندان اهدا می کند که در غیر این صورت ممکن است دسترسی نداشته باشند.

سری نیهال تامانا، 13 ساله، از ادیسون، نیوجرسی، پروژه Recycle My Battery را آغاز کرد، پروژه ای که باتری های مستعمل را از طریق شبکه ای از جعبه های جمع آوری خارج از اکوسیستم نگه می دارد.

این نمایش همچنین از دو کارمند نظرسنجی جورجیا، شای ماس و مادرش، روبی فریمن، که پس از انتشار ادعاهای دروغین تقلب در رأی‌دهندگان در شبکه‌های اجتماعی، زندگی آنها زیر و رو شد، تجلیل شد.

CNN با GoFundMe همکاری کرده است تا به 10 برگزیده برتر امسال کمک مالی کند. GoFundMe بزرگترین پلتفرم جمع آوری کمک های مالی در جهان است که به مردم و موسسات خیریه اجازه می دهد کمک های مالی را اهدا و دریافت کنند. حامیان می توانند به صورت آنلاین به 10 سازمان غیرانتفاعی برتر CNN Heroes به طور مستقیم از CNNHeroes.com کمک مالی کنند. سوبارو تا 3 ژانویه 2023 تمام کمک های مالی را تا سقف 50000 دلار برای هر یک از برگزیدگان امسال تطبیق می دهد.

آیا کسی را در جامعه خود می شناسید که کارهای شگفت انگیزی انجام می دهد تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کند؟ CNN.com/heroes را بررسی کنید و آن شخص را به عنوان قهرمان CNN 2023 معرفی کنید. همچنین می توانید درباره بسیاری از 350 قهرمان سابق CNN که به بیش از 55 میلیون نفر در تمام 50 ایالت ایالات متحده و بیشتر کمک کرده اند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. 110 کشور جهان

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop