نقد و بررسی «پادشاه زن»: ویولا دیویس در یک نمایش اکشن درباره جنگجویان زن بازی می‌کندCNN

اگرچه “پادشاه زن” “الهام گرفته از رویدادهای واقعی” است، اما به وضوح به آنها وابسته نیست، با استفاده از داستان زیربنایی جنگجویان زن قرن نوزدهمی در یک پادشاهی آفریقایی به عنوان نقطه پرش برای یک وسیله نقلیه اکشن هیجان انگیز، که با مقدار زیادی افزوده شده است. از ملودرام این ترکیب، ویترینی قوی برای ستارگان ایجاد می‌کند که شامل بازیگران و پس‌زمینه‌ای است که فرمول قدیمی آن را تازه می‌کند.

مثل همیشه سلطنتی، ویولا دیویس هسته سنگی و محکمی را به عنوان ژنرال نانیسکا، رهبر Agojie، معروف به Dahomey Amazons، واحدی از زنانی که برای دنبال کردن هنرهای رزمی و دفاع از پادشاهی سوگند ازدواج و مادری می‌خورند، به فیلم ارائه می‌کند. این یک رگه تساوی طلبانه در جامعه ای است که در آن پادشاه (جان بویگا) هنوز حرمسرای وسیعی دارد.

نقطه ورود به این فرهنگ جنگجو از طریق ناوی (توسو امبادو “راه آهن زیرزمینی” با اجرای قدرتمند دیگر در برابر یک بوم نقاشی بزرگ) است، یک زن جوان مستقل و سرسخت که از ازدواج برای پول امتناع می ورزد و در نهایت او را تشویق می کند. پدر ناامید او را در قصر رها کرد.

در آنجا، او تحت بال ایزوگی (لاشانا لینچ، افزودن به رزومه اکشنی که شامل «کاپیتان مارول» و «زمانی برای مردن نیست») قرار می‌گیرد، و آموزش می‌بیند تا تحت رژیم وحشیانه‌ای قرار گیرد که در نهایت او را در این گروه از نخبگان می‌پذیرد. نیروهای.

بوت کمپ بعدی – که مطمئناً منبع الهام برای برنامه های تمرینی امروزی خواهد بود – در هماهنگی با آمادگی برای جنگ احتمالی علیه پادشاهی رقیب، امپراتوری اویو، که سال ها از داهومی ادای احترام کرده است، ادامه می یابد. در همین حال، نانیسکا از پادشاه می خواهد که از مشارکت در تجارت برده کناره گیری کند و استدلال می کند که فروش دشمنان اسیر شده به اروپایی ها “دایره ای تاریک” ایجاد کرده است زیرا آنها به طور فزاینده ای به سرزمین های خود نفوذ می کنند.

– منبع: HLN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/220817132049-viola-davis-woman-king.jpg ?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/220817132049-viola-davis-woman -king.jpg?c=16×9&q=h_540,w_960,c_fill” } }” data-vr-video=”” data-show-html=” صبح سریع با رابین مید ” data-check-event-based-preview=” “data-network-id=”” data-details=””>

پادشاه زن ویولا دیویس

“بدن من از جهنم گذشت”: ویولا دیویس در حال تمرین مانند یک جنگجو برای فیلم آینده

به کارگردانی جینا پرینس-بایتوود («عشق و بسکتبال»)، خطوط گسترده داستان، به‌طور ساده، قابل هضم هستند، به‌ویژه با طرح‌های فرعی مختلف و داستان پشت سر نانیسکا که در ترکیب قرار می‌گیرد. (فیلمنامه توسط دانا استیونز است که اعتبار داستانی را با بازیگر ماریا بلو دارد.)

این فیلم که در آفریقای جنوبی فیلمبرداری شده است، با باز کردن یک سکانس اکشن وحشیانه، به پر کردن بخشی از شکاف توضیحی کمک می کند و نشان می دهد که نانیسکا و سربازان وفادارش چقدر می توانند خشن باشند. این اولین مورد از چندین چنین برخوردی است، و اگرچه صحنه ها با دقت فیلمبرداری شده اند تا از شدت ناراحتی کاسته شود، اما سطح خشونت و شکل جنگ به گونه ای است که رتبه PG-13 به طور سوال برانگیزی سخاوتمندانه به نظر می رسد.

نانیسکا نگران است که جنگجویانش «نمی‌دانند که بدی در راه است»، یک طعنه برای نبرد معلق علیه اویو. اما «پادشاه زن» شاید در به تصویر کشیدن این خرده فرهنگ جذاب با توجه به زمان و مکان، برتری بیشتری داشته باشد، مانند جشنی از سنت‌های آفریقایی بازی کند و در عین حال لحنی کاملاً مدرن را در خود جای دهد، و همچنان به خواسته‌های فراری مخاطبان جمعه شب پاسخ دهد.

پرنس-بایتوود آخرین گل را با سرعتی سریع و عضلانی بودن تمرین، با پاس گل حماسی ترنس بلانچارد به ثمر رساند. این فیلم با بازیگران زن و تقریباً تماماً سیاه‌پوست خود، می‌تواند به پروژه‌های دیگری که در طول تاریخ از نظر پشتیبانی استودیو با مشکل مواجه بوده‌اند، رونق خوبی بدهد.

به نوعی، فیلم موفق می‌شود احساس بازگشتی به فیلم‌های اکشن قدیمی داشته باشد در حالی که افرادی را نشان می‌دهد که در آن زمان به ندرت اجازه داشتند نقش‌های برجسته ای را بازی کنند. اگر پایان کار کمی شلوغ‌تر از آن است که آن‌طور که در نظر گرفته شده بود، هیجان‌انگیز باشد، تا آن زمان، «پادشاه زن» بیشترین استفاده را از زرادخانه قدرتمند خود کرده است.

«پادشاه زن» 16 سپتامبر در سینماهای ایالات متحده اکران می شود. دارای رتبه PG-13 است.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

Home AppliancesDigital currencydigital currency tutorialدانشگاهاخبار جدیدPurchase guidedigital currency channelbuying from shopThe price of the chandelierخبر
تماس با ما