نقد و بررسی «حق توهین: انقلاب کمدی سیاه».

نیمه اول احتمالاً ناگزیر یک سفر به خط حافظه است، که با افراد پیشرو در مدار استندآپ سروکار دارد، از جمله مهم‌ترین آنها گریگوری، که اساساً اجرا را رها کرد تا خود را به جنبش حقوق مدنی بیندازد. همچنین با اکراه، زمان مناسبی را به کازبی اختصاص می‌دهد (دی‌ال هاگلی می‌گوید: «بدون بیل کازبی، باراک اوباما وجود ندارد)، پیش از رفتن به سراغ ریچارد پرایور، که بسیاری از مصاحبه‌شوندگان از او به‌عنوان تأثیرگذارترین صدا در میان همه یاد می‌کنند. همانطور که نویسنده مارک آنتونی نیل اشاره می کند، “الگویی برای همه کسانی که بعد از آن می آیند.”

در مقابل، نیمه دوم از صحنه به شدت به تأثیر فیلم‌ها و تلویزیون تغییر می‌کند، از «In Living Color» فاکس تا ادی مورفی – ابتدا در «Saturday Night Live» و سپس به عنوان یک ستاره اصلی در فیلم‌هایی مانند «48» ساعت‌ها» — به عروسی یک هیپ‌هاپ کمدی و حسی از طریق ویترین‌های تلویزیونی مانند «دف کمدی جام».

آن ساعت‌ها همچنین بر دو کمیک که اخیراً در سرفصل‌های خبری بوده‌اند، یعنی کریس راک و دیو چپل، که به نمایندگی از برجسته‌ترین وارثان پرایور بودند، تمرکز می‌کنند و هر دو در مورد اینکه چگونه نقش خود را به عنوان یک تحریک‌کننده می‌بینند، بحث می‌کنند.

راک در پاسخ به سوالی در مورد تمسخر سیاه پوستان در مقابل تماشاگران از نظر نژادی، اذعان می کند که این عمل باعث ناراحتی برخی افراد شده است، اما او می گوید: “من دوست دارم که تماشاگران هر از چند گاهی کمی وحشت زده شوند.”

شاید مهمتر از همه، «حق توهین» همچنان به اهمیت کمدی به عنوان ابزاری برای پرداختن و برجسته کردن موضوعاتی که اغلب وسوسه دور نگاه کردن است، مانند تظاهرات عمومی نژادپرستی و برتری آشکار سفیدپوستان که در دوران دولت ترامپ و پس از آن شاهد بودیم، باز می گردد.

در زمان‌های پر دردسر و ناراحت کننده، کمیک W. Kamau Bell می‌گوید: “به عنوان یک کمدین سیاه پوست، شما می‌خواهید کسی باشید که می‌گوید، اجازه دهید به شما کمک کنم بفهمید که f-k در حال وقوع است.”

این موضوع که توسط کوین هارت تهیه شده است، رک و پوست کنده آنقدر بزرگ است که حتی در یک قالب چهار ساعته کاملاً جامع نباشد، اگرچه کار تحسین برانگیزی در پخش شبکه گسترده و تنظیم دقیق کلیپ های آن، از پیشگامانی مانند Redd Foxx تا Moms Mabley و Pryor’s انجام می دهد. نمایش واریته کوتاه مدت و طرحی برجسته از تداعی کلمه با Chevy Chase در “SNL”.

تهیه کننده کوین هارت "حق توهین: انقلاب کمدی سیاه"

کارگردانان ماریو دیاز و جسیکا شریف نیز با مصاحبه با فرزندان برخی از کمدین های پیشین، مانند دختران پرایور، الیزابت و راین، ارائه را شخصی کردند.

با نگاهی به گذشته، ممکن است تنها عنوان عنوان باشد، زیرا یک نکته مکرر این است که کمیک های سیاه فقط حق توهین ندارند، بلکه نیاز دارند، حتی یک تعهد، برای ایجاد ناراحتی مخاطبان برای افشای حقایق بزرگتر.

چنین مطالبی باعث عصبی شدن هالیوود نیز می شود، اگرچه همانطور که چندین اجراکننده خاطرنشان می کنند، موفقیت تمایل دارد بر چنین تردیدهایی غلبه کند، که به این معنی نیست که خطراتی در بر ندارد. همانطور که راک می گوید، زمانی که گرگوری در مورد نژادپرستی به گونه ای صحبت کرد که خطر بیگانه شدن مخاطبان سفید پوست را به همراه داشت، “در آن زمان بسیار جسورانه بود. هنوز هم همینطور است.”

«حق توهین: انقلاب کمدی سیاه» 29 تا 30 ژوئن ساعت 21 به وقت شرقی از شبکه A&E پخش خواهد شد.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop