نظر چرا مردم فکر می کنند جنایت بدتر از آنچه هست است؟

در سال 2022، طبق آمار FBI، به ازای هر 100000 آمریکایی، 370 جنایت خشونت آمیز رخ خواهد داد. حتی با اجازه دادن به گزارش کمتر، این احتمالاً به معنای کمتر از یک جرم خشونت آمیز در هر 200 نفر است. بنابراین اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها اخیراً قربانی نشده اند یا احتمالاً هرگز قربانی نشده اند.

این بدان معناست که تصور عمومی از جرم ارتباط چندانی با تجربه شخصی ندارد. آنها می توانند با برداشت هایی که مردم از رسانه ها، اخبار، شبکه های اجتماعی و سیاستمداران دریافت می کنند، شکل بگیرند.

به عبارت دیگر، تصورات در مورد جرم و جنایت مشابه تصورات در مورد اقتصاد است – شاید بیشتر: آنها ارتباط کمی با واقعیت دارند.

در حال حاضر، گاهی اوقات برداشت های محبوب کم و بیش درست است. در دهه‌های 1970 و 1980، زمانی که هالیوود فیلم‌های هیجان‌انگیزی مانند آرزوی مرگ و حماسه‌های دیستوپیایی مانند فرار از نیویورک را تولید کرد، جنایات خشونت‌آمیز واقعاً در حال افزایش بود:

با این حال، در اوایل دهه 1990، جرایم خشونت آمیز به دلایل نامعلوم به سرعت کاهش یافت. منبع خبر خوب هرچه که باشد، دو نکته قابل توجه در مورد این کاهش وجود داشت. اول اینکه واقعاً حماسی بود. به عنوان فردی که از سال 2015 در نیویورک زندگی می‌کند، اما در دهه‌های گذشته بارها از آن بازدید کرده‌ام، می‌توانم تصدیق کنم که شهر نسبت به روزهای بد گذشته بی‌نهایت امن‌تر است. دوم، اکثر آمریکایی ها متوجه نشدند.

دونالد ترامپ اولین سخنرانی خود در سال 2017 را به موضوع “قتل عام آمریکایی” اختصاص داد – موج احتمالی خشونت که شهرهای ما را فرا گرفته است. در آن زمان، خشونت واقعی شهری نزدیک به یک نسل پایین بود. اما لفاظی های او همچنان در میان بسیاری از آمریکایی ها طنین انداز بود. از این گذشته، در طول حماسه کاهش جرم و جنایت، رای دهندگان به نظرسنجی ها می گفتند که جرم و جنایت در سطح ملی در حال افزایش است (اگرچه آنها نسبت به جنایات در حوزه های خودشان که اطلاعات شخصی بیشتری در مورد آنها داشتند، حساس تر بودند):

مانند نظرات در مورد اقتصاد، تصورات در مورد جرم و جنایت دارای یک عنصر حزبی قوی است، به طوری که جمهوری خواهان عموماً می گویند جرم و جنایت افزایش یافته است، به خصوص زمانی که یک دموکرات رئیس جمهور است:

برای دوره ای کوتاه در سال های 2020 و 2021، به نظر می رسید که دیدگاه تیره و تار ترامپ ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. در واقع، از سال 2020، افزایش جرم و جنایت، به ویژه قتل وجود داشت:

برخلاف کاهش تا حدودی مرموز جرم در دهه های گذشته، توضیح این موج جنایت چندان دشوار نبود. همه‌گیری کووید-19 باعث انزوا و اختلالات زیادی شده است، به علاوه استرس روانی زیادی که باعث می‌شود برخی از آمریکایی‌ها در حال جدا شدن از پیوندهای اجتماعی هستند که معمولاً بیشتر ما را به قانون ملزم می‌کند.

سوال بزرگ این بود که آیا افزایش جرم و جنایت پس از کووید، مانند افزایش تورم پس از کووید، گذرا خواهد بود؟ آیا جرم و جنایت همچنان به افزایش یا کاهش به سطوح نسبتاً پایین ادامه خواهد داد؟

به نظر می رسد که پاسخ در حال آمدن است و دلگرم کننده است. میزان جرم و جنایت در سال 2022 به میزان قابل توجهی کاهش یافت و تا کنون در سال جاری به نظر می رسد که با سرعت بیشتری کاهش یافته است. به عنوان مثال، شهر نیویورک را در نظر بگیرید که در سال 2019 319 قتل داشت که نسبت به 2262 قتل در سال 1990 کاهش یافته است! – اما ما شاهد افزایش کلی 488 در سال 2021 بودیم. اگر روند امسال ادامه یابد، تعداد قتل‌ها در سال 2023 احتمالاً کمتر از 400 مورد خواهد بود و به نرخ پایین جرم و جنایت در دهه 2010 باز می‌گردد.

باید اعتراف کنم که در حالی که جرایم خشونت آمیز به وضوح رو به کاهش است، برخی از انواع جرایم دارایی همچنان بالا هستند. بسیاری از داروخانه ها در نیویورک و دیگر شهرها که نگران سرقت هستند، اکنون محصولات خود را پشت شیشه قفل می کنند که اگر ترسناک نباشد آزار دهنده است. با این حال، آمریکا آشکارا دوباره در حال تبدیل شدن به امن است، و بسیار امن تر از دو دهه پیش.

اما اگر تاریخ راهنما باشد، اکثر رای دهندگان آن را باور نخواهند کرد. سیاستمداران کمپین هایی را اجرا خواهند کرد که قول می دهند از آمریکایی ها در برابر موج جنایت وحشتناک محافظت کنند، حتی با وجود کاهش جرم در سراسر کشور.

صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد. علاوه بر داشتن تصورات غلط در مورد روند جرم و جنایت در طول زمان، بسیاری از آمریکایی ها تصورات نادرستی در مورد جغرافیای جرم دارند. به ویژه، جمهوری خواهان اغلب آن را به عنوان یک واقعیت ثابت در نظر می گیرند که نرخ جرم و جنایت در ایالت های آبی، و به ویژه در شهرهای تحت کنترل دموکرات ها، بیشتر از ایالت ها و شهرهای قرمز است، و نیویورک به ویژه اعتراض خود را نشان می دهد. در ماه آوریل، کمیته قضایی مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوری خواهان یک “جلسه بیابان” در مورد “قربانیان جنایات خشونت آمیز در منهتن” برگزار کرد.

اما واقعیت این است که ایالت های قرمز نسبت به ایالت های آبی نرخ قتل بالاتری دارند. اکثر شهرهای بزرگ توسط دموکرات ها اداره می شوند، اما شهرهایی که توسط جمهوری خواهان اداره می شوند نرخ جرم و جنایت به میزان قابل توجهی پایین تر نیستند. و نیویورک نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد، تقریباً نصف شهرهای تحت کنترل جمهوری خواهان مانند میامی و فورت ورث. (من فکر می کنم بخشی از دلیل اینکه نیویورک تا این حد جرم و جنایت دارد، جمعیت مهاجر زیاد شهر است – زیرا برخلاف افسانه دیگر، مهاجران نسبتاً قانونمند هستند.)

با این حال، تردید وجود دارد که داده‌ها، یا حتی تجربیات ما که در جایی زندگی می‌کنیم که بسیاری از آمریکایی‌ها معتقدند مناظر جهنمی است، ذهن بسیاری را تغییر دهد.

پس اخلاق این داستان چیست؟ خبر خوب این است که در حالی که بسیاری از تداوم احیای جنایات آمریکا می ترسند، ما در حال حاضر در حال بازگشت به وضعیت عادی قبل از همه گیری با جرم نسبتاً کم هستیم. خبر بد این است که سیاست ترس می‌تواند کارساز باشد، حتی اگر این ترس‌ها به خوبی پایه و اساس نباشند.


آیا سانفرانسیسکو در وضعیت فاجعه است؟

اصلا به جرم اهمیت ندهید، کار از خانه چطور؟

موردی برای رنسانس کلان شهرها.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Home AppliancesDigital currencydigital currency tutorialدانشگاهاخبار جدیدPurchase guidedigital currency channelbuying from shopThe price of the chandelierخبر
تماس با ما