نظر | بایدن باید آنچه را که برای پیروزی به اوکراین نیاز دارد بدهد

خلبانان نیروی هوایی روسیه گربه های ترسناکی هستند که به طور شگفت انگیزی در اوکراین غایب بوده اند. نیروهای زمینی روسیه به عنوان علوفه توپ از بین می روند و یکی از شناخته شده ترین نمونه های انضباط نظامی روسیه شامل استفاده افسری از پتک برای اعدام یک هموطن روسی است.

اما تلاش های جنگی روسیه در برخی زمینه ها برتر است:

  • در ارتکاب جنایات برجسته است. در مصاحبه‌هایم در اوکراین، از اینکه چگونه سربازان روسی معمولاً درگیر شکنجه، تجاوز و غارت می‌شوند، شگفت‌زده شدم.

  • دولت روسیه به یک رهبر در قاچاق کودکان تبدیل شده است و بیش از 6000 کودک اوکراینی را به روسیه یا مناطق تحت کنترل روسیه منتقل کرده است و برخی از آنها به فرزندخواندگی سپرده شده اند.

  • روسیه ترس های غرب مبنی بر استفاده از سلاح های هسته ای را دستکاری کرده است، بنابراین ایالات متحده را از حمایت کامل از اوکراین در این جنگ باز می دارد. ما به اوکراین برای زنده ماندن کافی می‌دهیم، اما تا کنون برای پیروزی کافی نیست.

بنابراین یک سال پس از تهاجم همه جانبه ولادیمیر پوتین به اوکراین، زمان آن فرا رسیده است که بایدن، رئیس جمهور بایدن را مورد ارزیابی مجدد قرار دهد و آنچه را که برای پایان دادن به این جنگ و نجات جان اوکراینی ها و روسیه به آن نیاز دارد، بدهد.

جیمز استاوریدیس، دریاسالار چهار ستاره بازنشسته و فرمانده عالی متحدان ناتو، گفت: «ما به خوبی از مرحله تلاش برای اندازه گیری این چند سیستم در یک زمان گذشته ایم. پوتین همه چیز را در اختیار دارد و ما نیز باید همینطور باشیم. این بدان معناست که هواپیماهای جنگنده، ATACMS، موشک های کروز ضد کشتی پیشرفته – سینک آشپزخانه.

اطلاعات بیشتر در مورد سخت افزار خاص در یک لحظه. اما بسیاری از کارشناسان نظامی موافقند که اگرچه بایدن به طور کلی در حمایت از اوکراین خوب عمل کرده است، اما ما باید حتی بیشتر از این هم انجام دهیم.

وسلی کلارک، ژنرال چهار ستاره بازنشسته و فرمانده عالی متحدان ناتو گفت: «ما آنچه را که به اوکراین می دهیم تعدیل می کنیم. “ما در حال خونریزی از اوکراینی ها هستیم. مردم در نتیجه می میرند.»

کلارک افزود: «اگر می‌خواهیم جنگ را با صلح از طریق مذاکره به پایان برسانیم، باید موقعیت میدان نبرد را که منجر به یک مذاکره موفق می‌شود، رقم بزنیم». این احتمالا مستلزم پیگیری کریمه به شیوه ای جدی برای متقاعد کردن پوتین است که نمی تواند برنده شود.»

همچنین ارسال این پیام – به شی جین پینگ و همچنین پوتین – که تهاجمات سودی ندارد، مهم است. از بین همه کابوس‌های ژئوپلیتیکی پیش رو، شاید وحشتناک‌ترین آنها جنگ بر سر تایوان باشد – و یکی از راه‌های کاهش این خطر ممکن است اطمینان از اینکه پوتین امروز در یک کابوس زندگی می‌کند.

بنابراین این فقط مربوط به اوکراین نیست. ویکتور یوشچنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین که به طور مرموزی پس از به چالش کشیدن منافع روسیه مسموم شد، به من گفت که اوکراین گروگان چالش بزرگ روسیه در برابر نظم جهانی است. «این ناامیدکننده است که غرب نتوانسته این را درک کند و معنای واقعی پیروزی را تعریف کند. این فقط تضمین پیروزی اوکراین نیست، بلکه تضمین امنیت بین‌المللی آینده است.»

بایدن به اعتبار بزرگ خود، قویاً از اوکراین حمایت کرده است، متحدانش را پشتیبانی می کند و برای نیروهای اوکراینی آموزش می دهد و تسلیحات قدرتمند فزاینده ای را ارائه می دهد. با گذشت زمان، ایالات متحده با ارسال موشک‌اندازهای HIMARS، سیستم‌های موشکی پاتریوت و تانک‌های M1 Abrams موافقت کرده است – اگرچه تانک‌های پاتریوت و آبرامز هنوز وارد نشده‌اند.

بایدن به دلیل نگرانی های مشروع مبنی بر اینکه اگر پوتین به گوشه ای برود، او ممکن است به قلمرو ناتو حمله کند یا از سلاح های هسته ای تاکتیکی استفاده کند، تدریجی گرایی را دنبال کرده است. یک مقام ارشد دولت که خواست نامش فاش نشود، گفت: «ما معتقدیم که اگر به تشدید تنش فکر نمی‌کردیم، غیرمسئولانه بود و این درست است. اما اکثر تحلیلگران بعید می‌دانند که پوتین از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی استفاده کند، تا حدی به این دلیل که این سلاح‌ها در میدان نبرد دستاوردهای کمی خواهند داشت و با چین و هند دشمنی خواهند کرد.

“چرا آنها این کار را در حالت عصبانیت انجام می دهند و همه نتایج منفی را دریافت می کنند؟” بن هاجز، ژنرال بازنشسته و فرمانده نیروهای ارتش در اروپا پرسید. “من فکر می کنم ما فقط خودمان را مهار کرده ایم.”

در حالی که نمی توان خطر تشدید تنش را رد کرد، اما باید در مقابل خطرات ادامه این درگیری با کشته شدن روزانه اوکراینی ها و روس ها تعادل برقرار کرد. پوتین زمانی که هیچ مسیر نظامی رو به جلو نبیند، به طور جدی مذاکره خواهد کرد – و اگر تسلط او بر کریمه غیرقابل دفاع شود، ممکن است این اتفاق بیفتد.

هاجس افزود: «در حال حاضر، آنچه تعیین کننده است کریمه است. او معتقد است که با پشتیبانی مناسب و تسلیحات دقیق دوربرد، اوکراین می تواند این تسلیحات را قطع کند کشور و پل های دریایی که روسیه را به کریمه متصل می کند، حتی کریمه را تا پایان تابستان آزاد می کند.

این خطراتی را به همراه خواهد داشت – اما همچنین می تواند زمینه را برای مذاکرات و پایان جنگ فراهم کند.

هاجز توصیه می کند که بایدن در عین حمایت از انتقال هواپیماهای جنگنده MiG-29 و F-16 به اوکراین، موشک های دوربرد ATACMS و پهپادهای قدرتمند عقاب خاکستری را در اختیار اوکراین قرار دهد. فکر می‌کنم بایدن در نهایت به آنجا می‌رسد، اما اگر او به جای شش ماه بعد، در این ماه به آنجا برسد، به احتمال زیاد جان‌ها نجات خواهند یافت.

هاجس گفت: «سریعترین راه برای پایان دادن به کشتار، کمک به اوکراین برای پیروزی در جنگ است.

به روز رسانی: از خوانندگان برای اهدای بیش از 6.4 میلیون دلار به سه سازمان غیرانتفاعی که در راهنمای هدایای تعطیلات خود توصیه کردم، تشکر می کنم. نتیجه موفقیت تعداد بیشتری از کودکان در مدرسه و اجتناب از گرسنگی خواهد بود. از سال 2019، خوانندگان بیش از 34 میلیون دلار از طریق راهنماهای اهدایی من اهدا کرده اند. من خواننده های خوبی دارم!

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop