نشانه های عقب نشینی روسیه به این معنا نیست که مبارزه اوکراین برای خرسون آسان خواهد بود

VELYKE ARTAKOVE، اوکراین—به نظر می رسد که نیروهای روسی در شهر کرسون در جنوب اوکراین در حال ایجاد زمینه برای عقب نشینی هستند، اما مقامات اوکراینی هشدار می دهند که دشمن آنها ممکن است به دنبال مکیدن واحدهای زرهی گرانبها در نبردهای شهری ناتوان کننده باشد.

در حالی که نیروهای اوکراین به سمت خرسون، یکی از بزرگترین جوایزی که روسیه پس از تهاجم در فوریه به دست آورد، فشار می آورند، ارتش مسکو می خواهد از قدرت آنها بکاهد و در عین حال از عقب نشینی آشفته ای که اخیراً در شمال شرق انجام داده است، جلوگیری کند.

سوال این است که مسکو تا چه زمانی به دنبال حفظ خرسون خواهد بود. نشانه هایی وجود دارد که نیروهای روسی در حال آماده شدن برای ترک شهر هستند، ساکنان و پرسنل خود را به کرانه دور رودخانه دنیپرو منتقل می کنند، نیروهای زبده را با نیروهای بسیج شده جایگزین می کنند و برخی از ایست های بازرسی را در اطراف شهر و فرودگاه آن رها می کنند در حالی که در جاهای دیگر حفاری می کنند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، با اشاره به اینکه ممکن است درگیری‌های سنگینی در پیش باشد، خواستار تخلیه غیرنظامیان از خرسون شد.

ناتالیا هومنیوک، سخنگوی فرماندهی جنوب ارتش اوکراین گفت: «آنها با عجله در حال ساخت استحکامات هستند. ما مطمئن هستیم که آنها برای خرسون خواهند جنگید.

یک مقام غربی گفت که برنامه ریزی روسیه برای عقب نشینی به خوبی پیش رفته است و مسکو احتمالاً اولویت را به تقویت موقت نیروها در منطقه برای پوشش عقب نشینی داده است. این مقام گفت: بخش عمده ای از فرماندهان روسی قبلاً در سراسر دنیپرو عقب نشینی کرده بودند و روسیه به دنبال تقویت خط دفاعی جدید در کرانه شرقی بود.

مایکل کوفمن، کارشناس ارتش روسیه در سازمان تحقیقات دفاعی CNA می گوید: «آنها احتمالاً تصمیمی استراتژیک برای عقب نشینی در طول زمان گرفته اند..

آنها احتمالاً در تلاش هستند تا تصرف خرسون را برای نیروهای مسلح اوکراین پرهزینه کنند.

یک سرباز اوکراینی بالای یک تانک T-72 بین میکولایف و خط مقدم خرسون.

ابزار مورد استفاده توسط مکانیک تعمیر مخازن بین Mykolaiv و Kherson.

اما مقامات و تحلیلگران اوکراینی و غربی گفتند که روسیه در صورت لزوم به دنبال کاهش نیروهای پیشروی اوکراینی تا حد امکان قبل از عقب نشینی خواهد بود.

در یک پادگان مزرعه ای نزدیک خط مقدم، سربازان یک گردان تانک اوکراینی در حال تعمیر تجهیزات و استراحت از نبردهایی بودند که پس از هفته ها جنگ بی امان، انرژی آنها را تخلیه کرده است.

جانشین فرمانده گردان 52 ساله می گوید: «بیشتر ما از بهمن ماه بدون وقفه و تعطیلی می جنگیم. تحمل چنین شرایطی زمان بسیار طولانی است.»

چهار یا پنج بار در روز، با وقفه برای بارگیری مجدد اسلحه، این واحد تانک های T-72 ساخت شوروی را به سمت موقعیت می راند و به سمت نیروهای روسی شلیک می کند که با سلاح های خود پاسخ می دهند.

بیشتر تابستان امسال، روسیه در جلو بود و پشت رگبارهای توپخانه پیشروی می کرد. اما نیروهای اوکراینی با پیشروی آنها را سرنگون کردند و سپس به حمله پرداختند.

نیروهای کی یف تقریباً کل منطقه شمال شرقی خارکف را در ماه سپتامبر بازپس گرفتند و در پیشروی روحیه آنها را تقویت کرد، ذخایر آنها را با تسلیحات توقیف شده روسی پر کردند و سیگنالی را به متحدان غربی ارسال کردند که حمایت تسلیحاتی آنها تأثیر دارد. آقای. پوتین نسبت به پاسخ هسته ای احتمالی در صورت تهدید قلمرو تحت ادعای روسیه از جمله خرسون هشدار داد و اکنون برای سربازان اوکراینی در جبهه جنوبی قرص های ید صادر می شود که تا حدودی از قرار گرفتن در معرض رادیواکتیو محافظت می کند.

با این حال، فشار در جنوب بسیار کندتر بوده است. ارتش اوکراین دهکده به روستا به سمت خرسون می جنگد، اما سربازان چندین واحد گفتند که خودروهای زرهی کم دارند. سربازان اوکراینی می گویند که روس ها به دور از انجام آن نوع عقب نشینی آشفته ای که در خارکف شاهد بودیم، در مکان هایی هستند که خطوط دفاعی خود را تقویت می کنند.

“اطلاعات رسمی حاکی از آن است که حمله به خرسون به خوبی پیش می رود. اما این فقط تا حدی درست است. “آنها در اعماق حفر کرده اند. و همه چیز برای ما سخت است.

در اواسط اکتبر، مقامات مستقر در مسکو در خرسون از تخلیه غیرنظامیان از کرانه غربی دنیپرو خبر دادند و رهبری نظامی روسیه هشدار داد که ممکن است برای حفظ جان افراد “تصمیمات دشوار” لازم باشد.

این شهر در کرانه غربی رودخانه قرار دارد و به دلیل حملات دقیق اوکراینی به پل ها و سایر خطوط تدارکاتی که برای تقویت نیروهای مسکو در شهر استفاده شده بود، تا حد زیادی از ساحل شرقی قطع شده است.

آنها در اعماق حفر کرده اند. یک سرباز اوکراینی که واحدش در جنوب میکولایف مستقر است، گفت: و شرایط برای ما سخت است.

سربازی که کیفیت جلیقه‌اش را نشان می‌دهد.

اگر روس ها با اکثر نیروهای خود دست نخورده آنجا را ترک کنند، آقای. کوفمن گفت، آنها می توانند خطوط دفاعی را در کرانه شرقی دنیپرو تثبیت کنند و نیروهای قابل توجهی را به جاهای دیگر منتقل کنند. او افزود که اوکراین از نظر عملیات تهاجمی بیشتر میوه های کم ارتفاع را به دست خواهد آورد، اما در مرحله بعدی در امتداد یک جبهه مستحکم تر در شمال و شمال شرق با روسیه روبرو خواهد شد.

اصلی ترین فشار تهاجمی اوکراین در منطقه خرسون، حرکت به سمت جنوب به سمت شهر نوا کاخوفکا است، جایی که یک سد در سراسر دنیپرو به عنوان یک مرز طبیعی عمل می کند. اگر اوکراین بتواند سد را تصرف کند، کنترل یک خط تامین اصلی به خرسون و یک مسیر احتمالی فرار را تضمین می کند.

هر یک از طرفین طرف دیگر را به طرح هایی برای منفجر کردن سد متهم کرده است، اقدامی که باعث از بین رفتن آب به کریمه تحت کنترل روسیه و خطر سیل بزرگ می شود. مسکو و کیف اتهامات یکدیگر را رد کرده اند.

پس از ماه‌ها نبرد، بسیاری از روستاهای نزدیک خط مقدم جنوبی متروکه شده‌اند و در اثر حملات توپخانه‌ای روسیه به خاک سوخته تبدیل شده‌اند. باله‌های بمب‌های خوشه‌ای روسی و راکت‌های Grad منطقه را پر از چاله‌های عمیق می‌کنند که مزارع سبز این منطقه قابل کشت را شبیه دهانه‌های ماه می‌کند.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

فکر می کنید مرحله بعدی جنگ در اوکراین چه خواهد بود؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

در روستای Velyke Artakove، 6 مایلی از مواضع روسیه، لباس‌های شسته‌شده بیرون از ماشین‌های لباسشویی در خانه‌های متروکه آویزان شده‌اند، جایی که دیوارها فرو ریخته‌اند و انبوهی از لباس‌های پوشیده از گرد و غبار روی زمین پخش شده‌اند، ساکنانی که ناامیدانه از میان خانه‌هایشان تفنگ می‌زنند. دارایی قبل از فرار از بمباران

در مناطقی که اخیراً بازپس گرفته شده اند در شمال خرسون، مقامات اوکراینی در حال بازیابی خدمات اولیه هستند. در زولوتا بالکا، روستایی با جمعیت 1600 نفری قبل از جنگ، مردم محلی با وجود اینکه هنوز از آن سوی یک رودخانه باریک گلوله باران می شوند که اکنون آنها را از قلمرو تحت کنترل روسیه جدا می کند، خاطرات آزادی خود را به یاد می آورند.

نینا اووسیپیان، یک بازنشسته 71 ساله، ورود چند ده سرباز اوکراینی به روستا را در یک روز بارانی ماه گذشته پس از عقب نشینی روس ها به یاد می آورد. او یک جوخه کامل را به اتاق نشیمن خود دعوت کرد، آنها را گرم کرد و برای آنها غذا پخت.

او گفت: «من هرگز آن روز را در زندگی ام فراموش نخواهم کرد. «آنها خسته و کثیف بودند، اما من آنها را در آغوش گرفته بودم و از خوشحالی غرق شدم. گفتند ما را آزاد کردند و خرسون را هم آزاد خواهند کرد.»

عوامل متعددی پیشروی اوکراین را پیچیده می کند. زمستان در راه است، و نه تنها زمین یخ زده، بلکه قرار گرفتن در معرض بیشتری را برای سربازان در هر دو طرف به ارمغان می آورد، زیرا شاخ و برگ درختانی که برای پوشش زره استفاده می شوند ناپدید می شوند و رد وسایل نقلیه در برف قابل مشاهده است.

جغرافیای پیچیده منطقه خرسون موضوع دیگری است. برخلاف خارکف در شمال و دونباس در شرق، قسمت اعظم جنوب اوکراین را استپی پوشانده است، با زمین‌های مسطح که سربازان را برای سربازان مستقر روسی قابل مشاهده می‌کند و سرعت فرسایش را افزایش می‌دهد و سرعت پیشروی را کاهش می‌دهد.

بخش‌هایی از روستای Velyke Artakove در 6 مایلی مواضع روسیه در اثر گلوله باران روسیه ویران شده است.

نینا اووسیپیان، بازنشسته 71 ساله، خاطره ای از آزادسازی روستای زولوتا بالکا بیان کرد.

یکی از فرماندهان جوخه تانک 23 ساله که از موقعیت خط مقدم خود در جنوب شرقی میکولایف می تواند یک پهپاد نظارتی کوچک را روشن کند، گفت: “تا آنجا که چشم کار می کند زمین صاف است.” شهر خرسون را در دوردست ببینید. “پنهان کردن غیرممکن است.”

این جغرافیا بر جنبه های مختلف مبارزات انتخاباتی اوکراین تأثیر می گذارد. روسیه تانک‌های مدرن T-90 را به میدان می‌آورد که خارج از برد بسیاری از سلاح‌های ضدتانک هستند و می‌توانند از قبل هر گروهی را که به دنبال شکستن آن هستند، ببینند. وادیم آزا، یک سرباز 25 ساله که شرکتش در میکولایف در حال بهبودی بود در حالی که منتظر پرسنل و تجهیزات بود، گفت: «این خدمه T-90 می دانند که ما چه زمانی می آییم، و اگر مراقب نباشیم می توانند ما را از بین ببرند. برای جبران ضررهای اخیر

این سرباز در موقعیت جنوب میکولایف گفت که تعیین محل این تانک ها یک چالش است زیرا سیستم های جنگ الکترونیک روسیه باعث می شود بسیاری از پهپادهای اوکراینی خراب شوند. هنگامی که تیم های شناسایی برای جاسوسی از زره های روسی به راه می افتند، روزها در مناطق جنگلی می خوابند و پوشک بزرگسالان می پوشند تا نشانه هایی از حضور خود باقی نگذارند و خطر پیدا شدن توسط دشمن را نداشته باشند.

او گفت: «این تیم‌ها می‌توانند بررسی کنند که چه کسانی به پایگاه‌های روسیه می‌رسند و چه کسانی با کامیون‌ها وارد آن می‌شوند. “اگر آنها یک قوطی دیزل بیاورند، احتمالاً به این معنی است که آنها یک ژنراتور را راه اندازی می کنند. اگر 10 قوطی بیاورند، احتمالاً برای یک تانک است.” در آن مرحله، آنها مختصاتی را به تیم های توپخانه می فرستند که به امید خنثی کردن یک خودروی زرهی دیگر متعلق به دشمنی که هزاران نفر را در اختیار دارد، وارد عمل می شوند.

وادیم آزا و شرکتش در میکولایف در حال احیا بودند و منتظر پرسنل و تجهیزات بودند تا خسارات اخیر را جبران کنند.

یک میدان مین گذاری شده در حومه زولوتا بالکا.

بنویسید متیو لوکسمور در [email protected]

حق چاپ ©2022 Dow Jones & Company, Inc. تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop