مدیر بایدن از خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان دفاع می کند و ترامپ را مسئول هرج و مرج می داند | اخبار جهان

واشنگتن: دولت آمریکا خروج عجولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان پس از تسلط طالبان در سال 2021 را به گردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا می اندازد و می گوید که رئیس جمهور جو بایدن به دلیل تصمیمات سلف خود، از جمله توافقنامه دوحه 2020، “به شدت محدود شده است”. پایان دادن به جنگ این در گزارش جدیدی که توسط شورای امنیت ملی کاخ سفید با نظر بایدن تهیه و در روز پنجشنبه در اختیار عموم قرار گرفت، فاش شد. در این بیانیه آمده است که وقتی بایدن در ژانویه 2021 به قدرت رسید، “بر این باور بود که کار درست برای کشور پایان دادن به طولانی ترین جنگ در تاریخ آمریکا و بازگرداندن نیروهای آمریکایی به خانه است.” اما در این گزارش آمده است: «انتخاب‌های بایدن برای چگونگی خروج از افغانستان به شدت به دلیل شرایط ایجاد شده توسط سلف او محدود شده بود».

زمانی که ترامپ در سال 2017 روی کار آمد، بیش از 10000 سرباز در افغانستان حضور داشتند. هجده ماه بعد، پس از معرفی بیش از 3000 سرباز اضافی فقط برای حفظ بن بست، دستور گفت و گوی مستقیم با طالبان را بدون مشورت با متحدان و شرکای خود و یا اجازه داد. دولت افغانستان بر سر میز مذاکره

در سپتامبر 2019، ترامپ با بررسی دعوت علنی آنها به کمپ دیوید در سالگرد 11 سپتامبر، طالبان را جسور کرد. در فوریه 2020، ایالات متحده و طالبان به توافقی موسوم به توافق دوحه دست یافتند که بر اساس آن واشنگتن موافقت کرد که از آن خارج شود. تمام نیروها از افغانستان تا می 2021.

در عوض، طالبان موافقت کرد که در روند صلح شرکت کند و از حمله به نیروهای آمریکایی و تهدید شهرهای بزرگ افغانستان خودداری کند، اما تنها تا زمانی که ایالات متحده متعهد به عقب نشینی در موعد مقرر توافق باشد.

در ادامه این گزارش آمده است که رئیس جمهور پیشین به عنوان بخشی از این توافقنامه، دولت افغانستان را نیز تحت فشار قرار داده است تا 5000 جنگجوی طالبان را از زندان آزاد کند، بدون اینکه آزادی تنها گروگان آمریکایی شناخته شده در دست طالبان را تضمین کند.

ترامپ در 11 ماه گذشته خود دستور خروج نیروهای آمریکایی را صادر کرد و تا ژوئن 2020 تعداد پرسنل خود را در افغانستان به 8600 کاهش داد.

این گزارش اشاره می‌کند که یک فرمان امضا شده طبقه‌بندی نشده وجود داشت که به ارتش ایالات متحده دستور می‌داد تا حداکثر تا 15 ژانویه 2021 تمام نیروها را از افغانستان خارج کند. یک هفته بعد، این دستور لغو شد و با دستوری جایگزین شد که تا همان تاریخ به 2500 سرباز کاهش دهد. .

در طول دوره انتقال، دولت مستعفی ترامپ «هیچ برنامه‌ای برای نحوه اجرای خروج نهایی یا

در این گزارش آمده است که آمریکایی ها و متحدان افغان را تخلیه کنید.

در نتیجه، زمانی که بایدن رئیس جمهور بایدن در 20 ژانویه 2021 به قدرت رسید، طالبان در قوی ترین موقعیت نظامی قرار داشتند که از سال 2001 تاکنون در آن قرار داشتند و تقریباً نیمی از کشور را تحت کنترل یا رقابت داشتند. در همان زمان، ایالات متحده تنها در اختیار داشت. او گفت که 2500 سرباز روی زمین — کمترین تعداد نیرو در افغانستان از سال 2001 تاکنون است.

خروج مرگبار در آگوست 2021 به طولانی ترین جنگ آمریکا پایان داد.

هنگامی که دولت افغانستان در 15 اوت 2021 سقوط کرد، صحنه‌های ناامیدکننده‌ای در فرودگاه کابل به وجود آمد که جمعیت عظیمی تلاش کردند از دست طالبان فرار کنند.

در 26 اوت، در حالی که نیروهای آمریکایی در تلاش بودند تا بیش از 120000 نفر را ظرف چند روز تخلیه کنند، در فرودگاه توسط دو بمب گذار انتحاری، 170 افغان و 13 سرباز آمریکایی کشته شدند.

در پاسخ به این گزارش، ترامپ در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داد و «احمق‌های کاخ سفید» را متهم کرد که «یک بازی اطلاعات نادرست جدید را انجام می‌دهند – «ترامپ» را به خاطر تسلیم بی‌کفایتی فاحششان در افغانستان سرزنش می‌کنند.

بایدن مسئول است نه هیچ کس دیگری! او گفت

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop