مبارزه رئیس جمهور کره با & اخبار جعلی& منتقدان را هیجان زده می کند

متحدان پرزیدنت یون سوک یول به چیزی حمله می کنند که آنها آن را یک تهدید وجودی برای کره جنوبی می دانند و سر خود را می خارند. رئیس حزب آقای یون به اتهام “خیانت” به اعدام محکوم شده است. وزارت فرهنگ قول داده است که یک توطئه “سازمان یافته و کثیف” را برای تضعیف دموکراسی کشور ریشه کن کند.

متهم این پرونده یک جاسوس خارجی نیست، بلکه یک خبرگزاری کره ای است که مقالاتی در انتقاد از آقای یون و دولتش منتشر کرده است.

رئیس‌جمهور، دادستان سابق، به دادگاه‌ها، تنظیم‌کننده‌های ایالتی و تحقیقات جنایی روی می‌آورد تا از آنچه او تلاش‌های اطلاعات نادرست می‌نامد، که عمدتاً سازمان‌های خبری را هدف قرار می‌دهند، پایان دهد. از زمانی که آقای یون در سال گذشته انتخاب شد، پلیس و دادستان بارها به منازل و دفاتر روزنامه نگارانی که دفتر او به انتشار “اخبار جعلی” متهم می کند، یورش بردند.

برخی از مردم کره جنوبی آقای یون را متهم می کنند که از این بیانیه به عنوان توجیهی برای شکایت های افترا و بسیج دادستان ها و تنظیم کنندگان برای تهدید به مجازات و تحقیقات جنایی استفاده می کند. بسیاری از این که رهبران آنها این عبارت را پذیرفته اند، خشمگین هستند، فراخوانی به قدرتمندان در سراسر جهان که باعث ایجاد شکاف بیشتر در میان رای دهندگان دو قطبی شده در داخل کشور می شود.

کره جنوبی به دموکراسی پر جنب و جوش و مطبوعات آزاد خود پس از دهه ها دیکتاتوری نظامی و اخیراً نفوذ رو به رشد قدرت نرم کشورشان افتخار می کند.

آقای یون در خارج از کشور به دلیل نزدیک‌تر کردن کشورش به ایالات متحده و بازی «پای آمریکایی» در کاخ سفید شناخته می‌شود. او در سخنرانی‌های خود از «آزادی» دفاع می‌کند، اما دوره ۱۸ ماهه ریاست‌جمهوری او با درگیری‌های تقریباً مداوم با مخالفان و ترس از سانسور و عقب‌نشینی دموکراتیک مشخص می‌شود.

رهبران جهان دموکراتیک با نحوه مبارزه با اثرات مخرب اطلاعات نادرست آنلاین دست و پنجه نرم کرده اند. اما منتقدان آقای یون، از جمله اپوزیسیون لیبرال و اتحادیه روزنامه‌نگاران، او را متهم می‌کنند که به نام مبارزه با اطلاعات نادرست، سخنانی خفه می‌کند. در یک نظرسنجی در سال جاری، اکثر روزنامه نگاران محلی گفتند که احساس می کنند آزادی مطبوعات در دوره آقای یون کاهش یافته است.

پی جونگ کان، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه زنان سوکمیونگ در سئول، گفت: «سپردن تصمیم گیری درباره اخبار جعلی به عهده دولت خطرناک است. این توانایی رسانه های خبری را برای پاسخگویی به دولت تضعیف می کند.»

سرکوب آقای یون در سپتامبر تشدید شد، زمانی که دفتر او یک سازمان خبری مستقل را برای گزارشی که سال گذشته منتشر کرد، معرفی کرد.

دادستان ها خانه ها و دفاتر دو خبرنگار روزنامه نیوزتاپا را که این مقاله را منتشر کرده بودند، غارت کردند. خبرنگاران سایر رسانه های گروهی نیز هدف قرار گرفتند، تلفن های همراه و اسناد آنها برای جمع آوری شواهد جنایی مرتبط با افترا مصادره شد. مقامات از زمان دموکراتیزه شدن کره جنوبی در دهه 1990 به ندرت چنین اقداماتی را انجام داده اند، اگرچه این امر در زمان آقای یون تغییر کرده است. رگولاتورهای دولتی سه کانال کابلی و تلویزیونی را که مقاله نیوز استپ را منتشر کردند، به اتهام انتشار “اخبار جعلی” جریمه کردند.

مقاله Newstapa که آقای یون را عصبانی کرد در مارس 2022، سه روز قبل از انتخاب او منتشر شد. این ادعای آقای یون را توضیح می‌داد که به عنوان دادستان در سال 2011، تصمیم گرفت که علیه چو وو هیونگ اتهامی وارد نکند. مردی که درگیر یک رسوایی بانک و املاک بود با لابی یک دادستان وکیل شد. آقای یون در جریان مناظره های ریاست جمهوری این ادعا را رد کرد و هنوز هم می کند.

پیش از این دیگر خبرگزاری ها از این اختلاف خبر داده بودند. اما نیوزتاپا فایل صوتی گفتگوی یکی از محققان مستقل خود با کیم من بائه، روزنامه‌نگار سابق و یکی از چهره‌های کلیدی این رسوایی را به دست آورد که مدعی بود آقای چو را به یک وکیل معرفی کرده و سپس از نفوذ او استفاده کرده است. . پرونده تشکیل شده علیه آقای چو به همراه آقای یون منتفی شد. Newstapa گفت که فریلنسر در زمان مکالمه در سال 2021 در سمت خود نبود و فقط چند روز قبل از رای گیری صدا را ارائه کرد.

پس از انتخاب آقای یون، مقاله Newstapa تا حد زیادی فراموش شد – تا اینکه دادستان ها در ماه سپتامبر به خانه این مترجم آزاد یورش بردند و او را به دریافت 122000 دلار رشوه از آقای کیم متهم کردند. فریلنسر و آقای کیم هر دو رشوه خواری را انکار کردند و به نیوزتپ گفتند که در زمان انتشار مقاله از هرگونه تراکنش مالی بین آن دو بی اطلاع بودند. اما او بر تصمیم خود مبنی بر انتشار محتوای فایل صوتی ایستاد و رئیس جمهور را متهم کرد که قصد دارد سخنران را ساکت کند که حاضر به ادامه سخنانش نیست.

وزیر دادگستری آقای یون خواستار پاسخگویی شد و خواستار تحقیقات کامل شد. کمیسیون استانداردهای ارتباطات کره که معمولاً وب‌سایت‌هایی را که دارای قمار، پورنوگرافی یا تبلیغات کره شمالی هستند مسدود می‌کند، اعلام کرد که قصد دارد تمام رسانه‌های آنلاین را سانسور کند تا «اخبار جعلی» را حذف کند، پس از اینکه یون، رئیس جدید خود، یون، آن را «روشن» خواند. و خطر حاضر است.” “

آقای یون در ماه سپتامبر به کارکنان خود گفت: “اگر ما جلوی انتشار اخبار جعلی را نگیریم، دموکراسی آزاد و اقتصاد بازار را که بر اساس آن ساخته شده است، تهدید خواهد کرد.”

Newstapa در سال 2012 توسط روزنامه نگارانی تأسیس شد که از آنچه آنها تبانی سیاست، تجارت و رسانه های خبری می دانستند ناراضی بودند. به نظر می رسد دموکراسی کره جنوبی ساختگی است، اما سازمان های خبری آن مدت هاست اعتماد عمومی را تضعیف کرده اند، زیرا مردم آن ها را پیرو منافع شرکت ها و مستعد تعصبات حزبی می دانند. Newstapa برای حمایت از کارکنان 50 نفره خود به کمک های مالی وابسته است و گزارش های تحقیقی در انتقاد از نخبگان کره جنوبی از جمله تجارت های بزرگ و دادستان ها منتشر کرده است.

سیم این بو، مدیر محتوای Newstapa گفت: “ما خاری در چشم یون و دادستان شدیم.” .

تحلیلگران گفتند که این آژانس با طرح ادعای بی‌پایه‌ای که بسیار نزدیک به رقابت‌های شدید انتخاباتی است، خود را در معرض انتقاد قرار داده است. (آقای یون با کمترین اختلاف در میان هر انتخابات ریاست جمهوری آزاد در کره جنوبی پیروز شد.) اما آنها همچنین پاسخ دولت را غیرقابل قبول خواندند.

کانگ وون تاک، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ملی سئول، گفت: رئیس جمهور یون، که تمام عمر خود را به عنوان دادستان کار کرده و تجربه کمی در سیاست دارد، دیدگاه سیاسی محدود و سفت و سختی ایجاد کرده است. او همچنان به عنوان دادستان مشغول به کار است. آنهایی که باید از طریق روند سیاسی حل شوند در قانون گنجانده شده اند.»

آقای یون به عنوان یک رئیس جمهور دوستدار رسانه شروع کرد. او اولین رهبر کره جنوبی بود که به خبرنگاران اجازه داد وقتی صبح به محل کارش می رسید سؤال بپرسند. اما این گشودگی دیری نپایید.

او سال گذشته پس از اینکه شبکه MBC کره جنوبی یک کلیپ داغ از رئیس جمهور را پخش کرد که در توصیف قانونگذاران آمریکایی از کلمات توهین آمیز استفاده می کرد، موضع خصمانه تری اتخاذ کرد. دو ماه بعد، دفعه بعد که آقای یون به خارج از کشور سفر کرد، خبرنگاران MBC را از ورود به هواپیمای ریاست جمهوری منع کرد. او گفت که گزارش “اخبار جعلی” این سازمان، تلاشی “بدخواهانه” برای ایجاد اختلاف در اتحاد با واشنگتن بود.

صبح هم از سوال پرسیدن منصرف شد.

در کره جنوبی، محافظه کاران و مخالفان آنها به انتشار اخبار انتقادی در زمان قدرت متهم شده اند. اپوزیسیون لیبرال در دوران ریاست جمهوری، اخبار جعلی را “دشمن مردم” نامید و سعی کرد قانونی را ارائه کند که جریمه های مالی زیادی را مجاز می کند. این تلاش پس از مخالفت محافظه کاران صورت گرفت که آن را تلاشی «دیکتاتوری» برای ساکت کردن خبرگزاری های غیردوستانه خواندند.

تحت رهبری آقای یون، دو طرف موضع خود را تغییر دادند. با این تفاوت که یک دولت محافظه کار به جای تلاش برای معرفی قانون جدید، به سلاح قدیمی متوسل می شود.

در گزارش سالانه حقوق بشر وزارت امور خارجه ایالات متحده در مورد کره جنوبی آمده است: «دولت و شخصیت های عمومی از قوانین افترا و افترا که به طور گسترده تهمت را تعریف و جرم انگاری می کند، برای محدود کردن بحث عمومی و آزار، ارعاب یا سانسور بیان خصوصی و رسانه ای استفاده کرده اند.» در ماه مارس.

در کره جنوبی، محکومیت به اتهام افترا، بر اساس این که آیا آنچه گفته می شود «به نفع عمومی» است و نه حقیقت، می تواند منجر به جریمه نقدی یا تا هفت سال زندان شود.

دفتر آقای یون گفت که باید اقدامات قانونی را برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و پذیرفته شدن به عنوان واقعیت انجام دهد. اما تعریف دولت از اخبار جعلی سوالاتی را در مورد چگونگی ایجاد مرز بین اطلاعات نادرست و آزادی بیان ایجاد کرده است.

وزارت امور خارجه پس از اینکه MBC از پس گرفتن گزارش داغ میکروفون خود امتناع کرد، شکایت کرد. از زمان روی کار آمدن آقای یون، پلیس بارها به دفاتر و خانه های خبرنگاران و تهیه کنندگان در کانال یوتیوب The Tamsa حمله کرده است. در زندان به اتهام جعل) و وزیر دادگستری او. در ماه سپتامبر، دادستان ها به دفاتر کانال کابلی JTBC که همان ادعایی را علیه آقای یون به عنوان Newstapa مطرح کرده بود، یورش بردند. مقامات خانه یا دفاتر چهار روزنامه نگار دیگر را که ادعاهای مشابهی را قبل از انتخابات داشتند، بازرسی کردند.

مردم کره جنوبی که به رسانه های سنتی بی اعتماد هستند، به طور فزاینده ای برای دریافت اخبار به یوتیوب و سایر منابع آنلاین روی می آورند. این پلتفرم‌ها در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر بسیار تأثیرگذار بودند و دیدگاه‌های حزبی آشکار را منتشر می‌کردند.

Ahn Soo-chan، استاد روزنامه نگاری در دانشگاه سمیونگ، گفت: “رسانه های به اصطلاح جدید در جمع آوری و انتشار حقایق در مورد مسائل اصلی لحظه ای تهاجمی تر از رسانه های سنتی هستند.” و قدرت سیاسی در تلاش برای کنترل آنها تهاجمی تر می شود.”

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

Home AppliancesDigital currencydigital currency tutorialدانشگاهاخبار جدیدPurchase guidedigital currency channelbuying from shopThe price of the chandelierخبر
تماس با ما