طوفان فردی همچنان ادامه دارد و تعداد تلفات بیشتری در آفریقا به جا می گذارد

لیلونگوه، مالاوی – طوفان فردی، طولانی‌ترین طوفان استوایی که تا به حال در نیمکره جنوبی ثبت شده است، از سواحل جنوب شرقی آفریقا سرازیر شد و به کشور محصور در خشکی مالاوی سفر کرد، جایی که دولت تا روز دوشنبه مسئول حداقل 99 کشته شد. و مسئولان امدادی گفتند.

اداره امور مدیریت بلایای طبیعی در مالاوی گزارش داد که 85 نفر در بلانتایر، دومین شهر بزرگ کشور جان خود را از دست دادند و سیل و رانش گل در سراسر منطقه جنوبی، دولت را بر آن داشت تا در 10 منطقه وضعیت فاجعه اعلام کند.

مدارس تعطیل شدند، پروازها لغو شدند و نیروهای امدادی دیوانه وار در تلاش برای نجات جان افراد، در میان گل و لای و ساختمان های فروریخته حفر کردند. پلیس و امدادگران گفتند که پیش بینی می کنند کشته و مجروح بیشتری وجود داشته باشد.

فلیکس واشونی، سخنگوی صلیب سرخ در مالاوی گفت: «این ارقام ممکن است افزایش یابد، زیرا آوارهای زیادی وجود دارد، به خصوص در بلانتایر. ممکن است جسدهایی در زیر آوار مدفون باشند.»

به گفته اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده، طوفان به مدت 35 روز ادامه داشته است و رکورد طولانی ترین و پایدارترین طوفان در نیمکره جنوبی را شکست.

ویرانی بزرگ در سه کشور ایجاد کرده است: حمله به کشور جزیره ای ماداگاسکار، سقوط به موزامبیک در سرزمین اصلی در روز شنبه، و حرکت بیشتر به سمت شمال غربی به سمت مالاوی در روز یکشنبه.

در موزامبیک، که 10 نفر در آن کشته شده اند، مقامات همچنین انتظار داشتند که با تلاش نیروهای امدادی برای رسیدن به شهرها و روستاهایی که توسط سیل قطع شده بود، تعداد کشته ها افزایش یابد.

گای تیلور، سخنگوی آژانس کودکان سازمان ملل متحد یونیسف، از کولیمان، یکی از بدترین شهرهای موزامبیک گفت: “ما شاهد ویرانی بسیار گسترده ای بوده ایم.” “سقف های مدارس، خانه ها، بیمارستان ها و درمانگاه ها را از بین بردند.”

طوفان فردی در مسیر غیرمعمول خود به دور خود چرخیده و دو بار به موزامبیک و کشور جزیره ای ماداگاسکار برخورد کرده است. در اولین گذر فردی از موزامبیک، از فوریه. 24، 10 کشته برجای گذاشت. در ماداگاسکار 17 نفر کشته شدند.

به گفته وین ونتر، هواشناس سازمان هواشناسی آفریقای جنوبی، طوفان روز دوشنبه هنوز زنده بود. به گفته سازمان جهانی هواشناسی، یکی از آژانس های سازمان ملل، این می تواند طوفان فردی را به مدعی طولانی ترین طوفان تاریخ تبدیل کند. بیش از 24 ساعت پس از فرود آمدن به خشکی، بارندگی شدید در مالاوی و موزامبیک ادامه یافت.

این طوفان بیش از یک ماه پیش ظاهر شد و در فوریه نامگذاری شد. 6، همانطور که در نزدیکی سواحل شمالی استرالیا شکل گرفت. سپس سفری به طول بیش از 4000 مایل در سراسر اقیانوس هند آغاز کرد. به گفته یک آژانس ردیابی در اداره ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده، هواشناسان طی دو دهه آن مسیر را ندیده اند و تنها سه طوفان دیگر از شرق به غرب اقیانوس هند در حال حرکت هستند.

سازمان جهانی هواشناسی کمیته‌ای را برای ارزیابی اینکه آیا فردی تبدیل به طولانی‌ترین طوفان در سراسر جهان شده است، با در نظر گرفتن تغییرات شدت فرد، تشکیل داده است. رکورددار طوفان جان است، طوفانی در اقیانوس آرام در سال 1994 که 31 روز طول کشید.

فردی در اوج خود سرعت باد حدود 160 مایل در ساعت را داشت که معادل یک طوفان رده 5 است، زیرا چنین طوفان هایی زمانی که در اقیانوس اطلس شکل می گیرند شناخته می شوند.

مقامات هشدار دادند که ویرانی طوفان فردی می تواند شیوع وبا را که قبلا در مالاوی و موزامبیک در حال وقوع است، بدتر کند. در مالاوی، بیش از 1600 نفر در سال گذشته بر اثر وبا، یک بیماری باکتریایی منتقله از آب جان خود را از دست داده اند. با توجه به اینکه کلینیک ها و بیمارستان ها در حال حاضر ویران شده اند و سیلاب در حال گسترش است، هر دو کشور برای مهار شیوع بیماری تلاش خواهند کرد.

ماتونگا طلایی گزارش از لیلونگوه، مالاوی، و لینزی چتل از شرق لندن، آفریقای جنوبی.

Aron Trujillo

نرد اینترنتی. ارتباط دوستانه مبشر قهوه. متخصص موسیقی بسیار متواضعانه. مدافع تلویزیون آماتور

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop