صندوق سازمان ملل متحد گزارش «نتایج محکمی» برای توانمندسازی دختران و پسران در بحران با فرصت آموزش با کیفیت

نتایج به تاریخ

این گزارش نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های ECW از زمان عملیاتی شدن در سال 2017 به نزدیک به 7 میلیون کودک و نوجوان – 48.4 درصد از آنها دختر هستند. پناهندگان یا کودکان آواره داخلی هستند.

سال گذشته، ECW به 3.7 میلیون دانش آموز در 32 کشور تحت تأثیر بحران رسید که 48.9 درصد آن دختر بودند. ۱۱.۸ میلیون دانش‌آموز دیگر از طریق برنامه‌های مداخله کووید-۱۹ صندوق جذب شدند. این طرح ها تعداد کل کودکان و نوجوانان تحت حمایت مداخلات کووید-19 را به 31.2 میلیون نفر رسانده است که 52 درصد آنها دختر هستند.

یاسمین شریف، مدیر آموزش و پرورش نمی توان منتظر ماند، در مورد پیشرفت های حاصل شده توسط صندوق اظهار داشت: “نتایج محکم ECW در پنج سال اول فعالیت ما، گواه این مفهوم است که ما می توانیم جریان را تغییر دهیم و به حاشیه رانده ترین دختران و پسران در بحران ها را توانمند کنیم. امید، حفاظت و فرصت آموزش با کیفیت.»

از نظر دسترسی به منابع، سال گذشته ECW رکورد 388.6 میلیون دلار را بسیج کرد. مجموع کمک‌های مالی به صندوق امانی ECW به 1.1 میلیارد دلار می‌رسد.

موارد اقدام

نتایج این گزارش در پی برآوردهای تکان دهنده جدید منتشر شده توسط ECW در ژوئن 2022 منتشر شد که نشان داد در سراسر جهان، 222 میلیون دانش آموز نیاز فوری به حمایت آموزشی دارند. این شامل 78.2 میلیون نفر می شود که از مدرسه خارج می شوند و 119.6 میلیون نفر که در مدرسه هستند اما به حداقل شایستگی در ریاضیات و خواندن دست نمی یابند.

گوردون براون، فرستاده ویژه سازمان ملل برای آموزش جهانی گفت: «در حالی که پیشرفت در حال انجام است، ما هنوز راه درازی در پیش داریم.

کنفرانس تامین مالی سطح بالای آموزش و پرورش نمی تواند منتظر بماند، در فوریه 2023 در ژنو برگزار خواهد شد. این کنفرانس توسط سوئیس و آموزش و پرورش نمی تواند منتظر بماند – و با مشارکت آلمان، نیجر، نروژ و سودان جنوبی – از طریق 222 میلیون نفر برگزار می شود. کمپین رویاها این کنفرانس از افراد و مؤسسات، در بخش خصوصی و دولتی می خواهد که کمک های مالی قابل توجهی به ECW ارائه دهند.

خانم. شریف گفت: «ما از دولت‌ها، شرکت‌ها و بازیگران بشردوستانه می‌خواهیم که کمک‌های مالی قابل توجهی به ECW برای کمک به تبدیل رویاهای کودکانی که در بحران‌ها پشت سر گذاشته‌اند، به واقعیت تبدیل کنند.»

روندهای کلیدی

بر اساس این گزارش، درگیری، جابجایی اجباری، بلایای ناشی از آب و هوا و اثر مرکب همه‌گیری کووید-19 باعث افزایش موارد اضطراری آموزشی شده است. درخواست های کمک مالی در سال 2021 به 2.9 میلیارد دلار رسید، در مقایسه با 1.4 میلیارد دلار در سال 2020. در حالی که سال 2021 شاهد رکورد بالای 645 میلیون دلار کمک هزینه تحصیلی بود – کسری بودجه کلی 17 درصد افزایش یافت. افزایش کسری بودجه نشان دهنده روند نگران کننده کمبود منابع است.

نکات برجسته گزارش نتایج سالانه

  • کمک های مالی بیشتر ECW سطوح بهبود یافته یادگیری آکادمیک و/یا اجتماعی-عاطفی را اندازه گیری می کند. 53 درصد از کمک‌های بلاعوض که سطوح یادگیری را اندازه‌گیری می‌کنند، شواهد محکمی از افزایش سطح یادگیری در مقایسه با 23 درصد کمک‌های بلاعوض فعال در سال 2020 نشان می‌دهند.

  • سهم کودکانی که با آموزش در دوران کودکی (ECE) رسیده‌اند، و تحصیلات متوسطه به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است. در میان تمام کودکانی که ECW به آنها رسیده است: سهم ECE از 5 درصد در سال 2019 به 9 درصد در سال 2021 افزایش یافته است. سهم آموزش متوسطه در همین دوره از 3 درصد به 11 درصد افزایش یافته است.

  • 92 درصد از برنامه های پشتیبانی شده توسط ECW که داده ها را گزارش می کردند، بهبودی در برابری جنسیتی نشان دادند

  • تعداد بیشتری از دختران و پسران در حال تکمیل تحصیلات خود و/یا انتقال به کلاس/سطح بعدی با نرخ تکمیل وزن 79 درصد و نرخ انتقال 63 درصد هستند.

  • نزدیک به 27000 معلم (52 درصد زن) آموزش دیدند و افزایش دانش، ظرفیت یا عملکرد را در سال 2021 نشان دادند.

  • بیش از 13800 فضای آموزشی در حال حاضر دارای فعالیت های حمایتی روانی و/یا روانی اجتماعی هستند و تعداد معلمانی که در زمینه سلامت روان و حمایت روانی اجتماعی آموزش دیده اند در سال 2021 دو برابر شده و به 54000 نفر رسیده است.

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop