شی جین پینگ چین، ایلان ماسک، تیم کوک و سایر مدیران اجرایی ایالات متحده را به یک جشن در سانفرانسیسکو جذب کرده است.

خیابان‌های خارج از هتل سانفرانسیسکو که در آن شی جین‌پینگ، رهبر چین در روز سه‌شنبه با رهبران تجاری آمریکایی سخنرانی کرد، آشفته بود و با صدای آژیر پلیس و شعارهای معترضان طنین‌انداز می‌شد. زنی خود را به یک تیرک 25 فوتی در بیرون هتل بست و شعار می داد “تبت آزاد!” او فریاد زد. مثل باران سرد

اما سالن رقص Hyatt Regency گرم و صمیمی بود. بیش از 300 نفر از مدیران و مقامات به دقت گوش می‌دادند که آقای شی، رهبر کشوری که بزرگترین رقیب ایالات متحده محسوب می‌شود، بیش از نیم ساعت صحبت می‌کرد. گیجی.

آقای شی در مورد پانداها صحبت کرد. او در مورد تنیس روی میز صحبت کرد. او در مورد همکاری آمریکایی ها و چینی ها برای مبارزه با ژاپنی ها در طول جنگ جهانی دوم صحبت کرد. او به طور مختصر و غیرمستقیم به تنش هایی اشاره کرد که در طول سال گذشته روابط ایالات متحده و چین را متزلزل کرده است و این رابطه را با کشتی غول پیکری مقایسه کرد که تلاش می کند در طوفان ها حرکت کند.

“سوال شماره 1 برای ما: آیا ما دشمن هستیم یا شریک؟” آقای شی پرسید. او گفت که دیدن طرف مقابل به عنوان یک دشمن تنها منجر به سیاست های ناآگاهانه و عواقب ناخواسته می شود. چین آماده است تا شریک و دوست ایالات متحده باشد».

در میان کسانی که هزاران دلار برای شرکت در شام و شنیدن پیام آقای شی پرداختند، تیم کوک، مدیر اجرایی اپل بود. لری فینک از BlackRock; و جری براون فرماندار سابق کالیفرنیا. آنها با مدیران بوئینگ، فایزر، نایک و فدرال اکسپرس ترکیب شدند. ایلان ماسک برای استقبال از آقای شی در ساعت کوکتل آمد، اما قبل از شروع شام آنجا را ترک کرد.

لحن آقای شی توسط بسیاری در این مراسم مورد تشویق قرار گرفت و معتقدند که روابط بیشتر بین ایالات متحده و چین باعث بهبود زندگی مردم در هر دو کشور، کاهش سوء تفاهم ها و حتی جلوگیری از جنگ خواهد شد.

جان ال. هولدن، مدیر عامل چین در شرکت مشاوره مک‌لارتی آسوشیتس، در حالی که بیرون هتل در صف ایستاده بود، گفت: «فکر می‌کنم این مهم است که آمریکایی‌ها و چینی‌ها دوباره رو در رو همدیگر را ملاقات کنند. “این یک گلوله جادویی نیست، اما چیزی است که می تواند فرصت هایی را فراهم کند که در غیر این صورت وجود نداشت.”

لحن خوشبینانه آقای شی و اشتیاق برخی از شرکت کنندگان در این رویداد به شدت با بسیاری از صحبت های اخیر در مورد چین که بر تهدیدهای اقتصادی و امنیتی احتمالی برای ایالات متحده متمرکز شده است، در تضاد بود.

قانونگذاران جمهوری خواه از رئیس جمهور بایدن به دلیل «تعامل زامبی» با چین انتقاد کردند. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بیشتر از زمان پایان جنگ سرد نگران ظهور چین هستند.

در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه، آقای بایدن در اوایل روز یک دیدار موفق با آقای شی را جشن گرفت که در آن توافقاتی برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر و افزایش روابط بین نظامیان کشورها حاصل شد. اما وقتی از او پرسیده شد که آیا او هنوز هم یک دیکتاتور است، آقای بایدن پاسخ داد: “خب، ببین، او هست.”

چین به دلیل وسعت و رشدش دهه‌ها بازار جذابی برای کسب‌وکارهای آمریکایی بوده است، اما کندی اقتصاد این کشور و تمایلات اقتدارگرایانه روزافزون، اشتیاق مدیران به چین را کاهش داده است.

شرکت های خارجی می گویند که دولت چین به آرامی آنها را به نفع رقبای محلی تحت فشار قرار می دهد. برخی می گویند رهبران چین به دلیل کاهش اخیر سرمایه گذاری خارجی در چین متزلزل شده اند و انگیزه دارند روابط خود را بهبود بخشند، اما مدیران اجرایی همچنان نگران سرکوب اخیر مشاغل خارجی در چین و قوانین سخت تر در مورد نحوه استفاده شرکت ها از داده های چینی هستند.

برای شرکت‌های تولیدکننده در چین، اختلالات زنجیره تامین در طول همه‌گیری این پیام قوی را ارسال کرده است که شرکت‌ها نباید برای کالاهای خود به یک کشور تکیه کنند، و روند «ریسک زدایی» را ایجاد می‌کند. با این حال، برخی از شرکت های آمریکایی هنوز در چین پول زیادی به دست می آورند.

مایکل هارت، رئیس اتاق بازرگانی آمریکا گفت: “فکر نمی‌کنم کسی فکر کند که یک شام، یک دیدار یا یک کنفرانس تمام خصومت بین ایالات متحده و چین را از بین ببرد.” چین در مصاحبه ای در روز سه شنبه گفت. اما او افزود که اگر آقای شی موضع دوستانه‌تری در قبال ایالات متحده اتخاذ کند، “امیدواریم که این به معنای محیط عملیاتی کمی دوستانه‌تر برای تجارت ایالات متحده در چین باشد.”

34 میز با گل رز و ارکیده در سالن رقص چیده شده بود. آنها از 1 تا 39 شماره گذاری شده بودند، از هر عددی که چهار سال شبیه مرگ در چینی است، و همچنین شماره 13 بدشانس، چشم پوشی کردند. مهمانان بین استیک بلک آنگوس با پوسته قهوه و برنج یاسمن و کاری سبزیجات پسته برشته انتخاب کردند.

جینا ام. ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده، در سخنرانی خود در این شام، از آقای شی برای دیدار سازنده در اوایل روز، زمانی که مقامات چینی با آقای بایدن و معاونانش دیدار کردند، تشکر کرد.

خانم رایموندو در هنگام شام به جمعیت گفت: “همه ما می دانیم که اختلافات خود را داریم.” “من این کار را به روش دیگری انجام نمی دهم. با این حال، پرزیدنت بایدن به صراحت گفته است که وقتی ما با چین و سایر کشورها رقابت می کنیم، به دنبال درگیری نیستیم و به دنبال رویارویی نیستیم.

خانم رایموندو گفت: “ما خواهان تجارت قوی با چین هستیم.” وی افزود که بسیاری از شرکت کنندگان علاقه مند به تجارت در چین هستند. او با خنده گفت: “من این را می دانم زیرا بسیاری از شما به دیدن من می آیید و این را به من می گویید.”

آقای شی، که بر نوسازی نظامی چین و نمایش قوی‌تر قدرت آن در خارج نظارت داشته است، بر تعهد چین به سیستم بین‌المللی مبتنی بر قوانین، تلاش‌های این کشور برای ریشه‌کن کردن فقر و ماهیت صلح‌آمیز آن تاکید کرده است. آقای شی همچنین روابط شخصی خود را با ایالات متحده ترویج داد، از جمله دوران اقامتش در آیووا در دهه 1980 و عکس قدیمی که به گفته خودش از پل گلدن گیت نگه داشته است.

وی گفت: چین هیچ قصدی برای به چالش کشیدن یا سرنگونی ایالات متحده ندارد.

استفان ا.اورلینز، رئیس کمیته ملی روابط ایالات متحده و چین، یکی از گروه های حامی این رویداد، گفت که زمانی که کمیته میزبان رهبران چینی قبلی در ایالات متحده – دنگ شیائوپینگ، جیانگ زمین و هو جینتائو بود، در آنجا حضور داشت. – و همه رفتار دوستانه را پیش بینی کردند. او به یاد آورد که آقای دنگ در سفرش به ایالات متحده در سال 1979 کلاه گاوچرانی بر سر داشت.

«آنها وقتی در مقابل یک آمریکایی باشند سازنده تر و طرفدار آمریکا هستند. آقای اورلینز گفت: این فقط بخشی از اتفاقات است. آنها قرار نیست به چنین رویدادی بیایند و انگشت شست خود را به عنوان اسپانسر و تماشاگر به چشمان ما بچسبانند.»

گروه آقای اورلینز و سازمان‌دهنده دیگر رویداد، شورای بازرگانی ایالات متحده و چین، برای سازماندهی شام، یک المپیاد لجستیکی را پشت سر گذاشتند. سازمان دهندگان روز قبل به دلایل امنیتی نتوانستند محل برگزاری را فاش کنند و مهمانان به مراسمی با یک “رهبر ارشد چین” ناشناس دعوت شدند.

آقای اورلینز گفت که گروهش می‌دانست که آقای شی در هر نشست گروه بین‌المللی موسوم به همکاری‌های اقتصادی آسیا-اقیانوسیه شرکت می‌کند و تصور می‌کرد که او همین کار را در نشست این هفته در سانفرانسیسکو انجام خواهد داد. بنابراین نه ماه پیش دعوت نامه ای برای پذیرایی از آقای شی فرستادند.

سه یا چهار هفته پیش، آقای اورلینز گفت که حضور آقای شی هنوز قطعی نیست، اما او باید مقدمات را آغاز کند.

دفتر پروتکل چین نگاهی به هر یک از شرکت کنندگان انداخت. امنیت بسیار حساس بود، به خصوص از زمانی که چند هفته پیش شخصی با یک خودروی سدان به کنسولگری چین در سانفرانسیسکو برخورد کرد. کاخ سفید اصرار داشت که این شام پس از دیدار آقای بایدن با آقای شی در روز چهارشنبه برگزار شود تا این حادثه از روی میز جلوگیری شود.

گروه‌ها مجبور بودند نیروهای امنیتی و کارکنان زیادی را استخدام کنند و حتی با تجهیزات ترجمه پرواز کنند، زیرا قبلاً در کنفرانس آسیا-اقیانوسیه مطالبات محلی ادعا شده بود. حتی با وجود اینکه افراد بیشتری نسبت به شرکت در آن می‌خواهند، آقای اورلینز گفت 40000 دلاری که گروه‌ها برای برخی از میزها درخواست می‌کنند تا حدی هزینه این رویداد را پوشش می‌دهد.

آقای اورلینز گفت که چینی ها سه نسخه از سخنرانی ممکن است که آقای شی در آن شب انجام دهد آماده کرده اند. پس از رویدادهای چهارشنبه با آقای بایدن، آقای شی رک ترین را انتخاب کرد.

Charlie Ray

نرد سفر. علاقه مند به موسیقی. بشارت دهنده توییتر. متعصب بیکن کاوشگر Wannabe. دانشجو. گیک وب دوستانه. تمرین کننده آبجو آماتور. ارتباط دهنده.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop