شش نفر در مرگبارترین روز برای فلسطینیان در سال جاری توسط نیروهای اسرائیلی کشته شدند


بیت لحم و اورشلیم
CNN

تحلیل سی‌ان‌ان از داده‌های رسمی فلسطین نشان داد که حداقل شش فلسطینی روز سه‌شنبه توسط نیروهای اسرائیلی کشته شدند که مرگبارترین روز خشونت در سال جاری در کرانه باختری اشغالی است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، در جریان حمله اسرائیل به شهر قدیمی نابلس، 5 نفر کشته شدند. این وزارتخانه افزود که در واکنش به عملیات نظامی نابلس، معترضان فلسطینی به خیابان‌ها ریختند و نفر ششم در نبی صالح در شمال رام‌الله بر اثر شلیک گلوله اسرائیلی کشته شد.

این وزارتخانه گفت که در جریان این حمله در نابلس 20 نفر زخمی شدند.

اسرائیل گفت که لانه شیر را هدف قرار داده است، یک گروه ستیزه جوی جدید که امسال در نابلس ظهور کرد و سربازان اسرائیلی را هدف قرار داد و حداقل دو نفر را کشت.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، کشتار روز سه شنبه را محکوم کرد و آن را “جنایت جنگی” خواند و از ایالات متحده خواست تا به “تجاوز” اسرائیل در کرانه باختری قبل از رسیدن اوضاع به “نقطه بسیار بحرانی” پایان دهد.

یایر لاپید، نخست وزیر اسرائیل، در توضیح حمله نابلس گفت: “هدف ما این بود و ادامه می دهد که آسیب جدی و طولانی مدت به تروریسم و ​​عوامل آن در جنین و نابلس و هر جا که لانه های ترور رشد می کند، وارد کنیم.” وی افزود که رئیس گروه شبه نظامی لانه شیر و دیگر شبه نظامیان در این حمله کشته شدند و “آزمایشگاه تروریست ها لانه شیر آسیب جدی دید.”

مراسم عزاداری در کرانه باختری در 25 اکتبر 2022.

نیروهای دفاعی اسرائیل، آژانس امنیتی اسرائیل و پلیس اسرائیل در بیانیه‌ای مشترک در توییتر اعلام کردند که این حمله به پناهگاهی انجام شد که توسط عوامل لیون به عنوان مقر فرماندهی و سایت تولید مواد منفجره در شهر قدیمی نابلس استفاده می‌شد. دن افزود که این گروه مسئول یک حمله تیراندازی که منجر به کشته شدن یک سرباز اسرائیلی شد، تلاش برای حمله در تل آویو که توسط پلیس اسرائیل خنثی شد و کارگزاری یک بمب در یک پمپ بنزین بود.

در این بیانیه آمده است: نیروهای امنیتی اسرائیل در جریان این حمله “منطقه ساخت مواد منفجره” را فعال کردند و افزودند: “ده ها فلسطینی لاستیک ها را آتش زدند و به سوی سربازان سنگ پرتاب کردند.” این [Israeli] نیروها با شلیک گلوله به مظنونان مسلحی که به آنها شلیک کردند پاسخ دادند.»

نیروهای ملی فلسطین، یک گروه چتر متشکل از جناح های سیاسی و پوپولیستی، روز سه شنبه اعتصاب عمومی در شهرها و روستاهای کرانه باختری را اعلام کردند. این اعتصاب بر خدمات ضروری مانند مدارس، دانشگاه ها و دادگاه ها تأثیر خواهد گذاشت.

امسال مرگبارترین سال برای فلسطینیان کشته شده توسط سربازان اسرائیلی در کرانه باختری از سال 2015 بوده است. اسرائیل مدعی است که اکثر کشته شدگان درگیری های خشونت آمیز با سربازان بوده اند.

همچنین این مرگبارترین سال برای اسرائیلی ها و خارجی هایی بود که در حملات فلسطینیان از سال 2015 کشته شدند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop