شاتل اندیور در پایگاه نیروی هوایی کالیفرنیا فرود می آید

(سی ان ان) – شاتل فضایی Endeavor بعدازظهر یکشنبه پس از اینکه ناسا به دلیل آب و هوای بد دو فرصت فرود در فلوریدا را از دست داد، به سلامت در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کالیفرنیا فرود آمد.

ناسا تصمیم گرفت شاتل را روز یکشنبه در کالیفرنیا به دلیل آب و هوای بد در مرکز فضایی کندی فرود بیاورد.

اندیور برای فرود یکشنبه در پایگاه نیروی هوایی ادواردز، کالیفرنیا به پرواز در می آید.

شاتل که توسط فرمانده کریستوفر فرگوسن هدایت می شد، در ساعت 1:25 بعد از ظهر فرود آمد و به ماموریتی که بیش از دو هفته به طول انجامید پایان داد.

گزارش‌های باد، باران و رعد و برق در فاصله 30 مایلی فرودگر شاتل در مرکز فضایی کندی فلوریدا، ناسا را ​​بر آن داشت تا تلاش‌های خود برای فرود در آنجا را لغو کند. این برای ساعت 1:19 بعد از ظهر و 2:54 بعد از ظهر به وقت شرقی برنامه ریزی شده بود.

پس از اینکه متوجه شدند پیش‌بینی هوای دوشنبه در مرکز فضایی کندی به همان اندازه تیره و تار است، کنترل‌کننده‌های پرواز تصمیم گرفتند شاتل و هفت فضانورد آن را روز یکشنبه در ادواردز AFB، حدود 100 مایلی از لس‌آنجلس، کالیفرنیا، جایی که پیش‌بینی آفتابی بود، فرود بیاورند.

کنترل‌کننده‌های پرواز به دلیل هزینه و زمان‌بندی، ترجیح می‌دهند در مرکز فضایی کندی فرود بیایند. ناسا تخمین زده است که رساندن یک شاتل به خانه از کالیفرنیا به مرکز فضایی کندی حدود 1.7 میلیون دلار هزینه دارد. ویدئو تماشای فرود Endeavor در کالیفرنیا در روز یکشنبه »

همچنین حداقل یک هفته طول می کشد تا شاتل برای سفر آماده شود، اما برنامه عامل اصلی برای Endeavour نیست. قرار نیست تا ماه مه دوباره پرواز کند.

ماموریت 15 روزه اندیوور به ایستگاه فضایی بین المللی در 14 نوامبر آغاز شد و شامل چهار راهپیمایی فضایی بود.

در طول این مدت، خدمه قطعات کلیدی را برای پروژه دو برابر کردن ظرفیت ایستگاه از سه فضانورد داخلی به شش فضانورد، شامل تجهیزات آموزشی، سکوهای خواب بیشتر و سیستم پردازش ادرار، آوردند.

یک سیستم بازیافت برای تبدیل ادرار و عرق فضانوردان به آب آشامیدنی نصب شده است.

سایر ماژول ها قرار است با پرواز شاتل در ماه فوریه وارد شوند. انتظار می رود تا تابستان به هدف افزایش ظرفیت ایستگاه به شش فضانورد برسد.

خدمه همچنین روی همجوشی کار کردند تا به تولید برق برای ایستگاه فضایی کمک کنند. Heidemarie Stefanyshyn-Piper و Steve Bowen ساعت ها را صرف تمیز کردن و روانکاری Solar Alpha Rotary Joint در سمت چپ ایستگاه کردند که برای چرخاندن و ردیابی صفحات خورشیدی طراحی شده است.

تبلیغات

فضانوردان همچنین چندین غلتک را برداشته و جایگزین کردند.

با وجود یک وقفه کوچک در اولین راهپیمایی فضایی که گریس تفنگ موجود در کیسه ابزار Stefanyshyn-Piper نشت کرد و همه چیز داخل آن را با روان کننده پوشاند، ماموریت طبق برنامه پیش رفت. هنگامی که او سعی کرد آن را تمیز کند، یک کیسه حاوی 100000 دلار ابزار به پرواز درآمد.

کیت توبین و مایلز اوبراین از CNN در این گزارش مشارکت داشتند.

در مورد همه چیز تلاش شاتل فضایی • ناسا • مرکز فضایی کندی

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop