سخنگوی دولت: موج بازگشت نخبگان به کیشور را شاهد هستیم

سخنگوی دولت گفت: در 5 سال گذشته فقط بیش از 2700 نخبه به کیشور بازگشتند و موج بازگشت داشتیم و در سال اول دولت جدید این موج افزایش یافته است، یک مورد آقای سید فرید بود. معصومی تصادف کرد حرم تروریستی حضرت شاهچراغ به شهادت رسید.

به گزارش ایلانا، علی بهادری جهرمی با تسلیت حادثه تروریستی شیراز و همچنین جان باختگان حوادث اخیر کیشور اظهار داشت: انشالله با بازگشت آرامش به کیشور شاهد چنین حوادث تلخی نباشیم. مردم به اقدامات آشوبگرانه اعتراض کردند و نگذاشتند این اقدامات آشوبگرانه و تجزیه طلبانه به جایی برسد.

سخنگوی دولت با اشاره به این سوال، این شعار را بیان کرد: وقتی از تولید داخلی حمایت شود، اشتغال رونق می گیرد و به مرور زمان می تواند در رفاه مردم نقش داشته باشد که آثار آن را در سفرهای مردم می توان دید.

وی ادامه داد: بر اساس گزارش مرکز آمار، تولید ناخالص داخلی در 3 ماهه نخست امسال 3.5 درصد و رشد صنعت 1.5 درصد است. در حوزه تجهیزات پزشکی نیز در 7 ماهه امسال 25 درصد رشد تولید 500 محصول تجهیزات پزشکی داشتیم. در بخش تولید فولاد نیز در 5 ماهه امسال رشد تقریبا 10 درصدی داشته است. در زمینه تولید خودرو، تولید کامل رشد چندانی نداشته است و دیگر خودروی معیوب تولید نمی شود و تقریباً هیچ خودرویی در انبار خودرو وجود ندارد و تولید خودروهای کامل تقریباً به مرز 100 درصد رسیده است. و رشد تولید خودرو به 288 درصد رسیده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: در صنعت کاغذ که دولت وعده خودکفایی آن را داده بود، در ۵ ماهه اول سال ۶.۸ درصد، تولید پتروشیمی ۶.۱ درصد و تولید تلویزیون ۲۱ درصد رشد داشتیم. در زمینه تولیدات کشاورزی هم رشد داشتیم به طوری که برنج 31 درصد، گندم 37 درصد و جو 30 درصد و خرید تضمینی گندم 60 درصد افزایش داشتیم.

بهادری جهرمی افزود: 6 هزار مگاوات تولید برق داشتیم که در یک سال بی سابقه بود.

سخنگوی دولت درباره آغاز دور دوم سفرهای استانی و انتخاب دستیار اجرایی رئیس جمهور گفت.

وی در خصوص موج مهاجرت در کیشور و مدیریت ایالتی گفت: در 5 سال گذشته تنها بیش از 2700 نخبه از کیشور به کیشور بازگشتند و موج بازگشت داشتیم و در سال اول جدید. دولت این موج افزایش یافته است یک مورد آقای سید فرید معصومی بود که در یک حادثه تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ به شهادت رسید.

این 2000 و 700 نخبه که به کیشور بازگشتند الگوی جوانان ما هستند و دولت تصمیمات زیادی برای به کارگیری نخبگان گرفته است. بیش از 10 هزار نخبه با شرکت های دانش بنیان کار می کنند و تصمیمات متعددی با همکاری مراجع مختلف گرفته شد و با وزارت علوم تفاهم نامه ای برای اعطای بورسیه به نخبگان المپیکی داشتیم و امسال 43 نفر بورسیه شدند. دانشگاه های کیشور و در حال پیگیری تحصیلات تکمیلی در رشته علوم هستند.

بهادری جهرمی افزود: قانون تولید جهش دانشـبنیان 6 آئین نامه تصویب شده و در حال اجراست.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر