سانا مارین: نخست وزیر فنلاند انتخابات را پذیرفتCNN

در حالی که حزب راستگرای اپوزیسیون ائتلاف ملی (NCP) مدعی پیروزی در رقابتی تنگاتنگ شد، سنا مارین، نخست وزیر چپ فنلاند، شکست در انتخابات پارلمانی این کشور شمال اروپا را پذیرفت.

داده‌های انتخاباتی وزارت دادگستری نشان می‌دهد که با شمارش همه آرا، انتظار می‌رفت که NCP طرفدار کسب‌وکار، 48 کرسی از 200 کرسی پارلمان را به دست آورد، با فاصله کمی از حزب ملی‌گرای فنلاند با 46 کرسی و سوسیال دموکرات‌های ماری با 43 کرسی.

پتری اورپو، رهبر NCP به مخاطبان خود گفت: “ما بزرگترین ماموریت را به دست آوردیم.” و قول داد که “فنلاند” و اقتصاد آن را اصلاح کنیم.

در حالی که انتظار می رود دوره نخست وزیری ماری به پایان برسد، اولین شانس خود را برای تشکیل ائتلافی برای کسب اکثریت در پارلمان خواهد داشت.

ما حمایت را به دست آوردیم، کرسی های بیشتری (در پارلمان) به دست آوردیم. حتی اگر امروز رتبه اول را نگیریم، این یک دستاورد بزرگ است.»

مارین 37 ساله، جوان‌ترین نخست‌وزیر جهان زمانی که در سال 2019 روی کار آمد، از سوی طرفداران در سراسر جهان به عنوان الگوی هزاره‌ای برای رهبران جدید مترقی مورد ستایش قرار می‌گیرد، اما در داخل با انتقادهایی به خاطر حزب خود و هزینه‌های عمومی دولتش مواجه شده است.

اگرچه او نزد بسیاری از فنلاندی‌ها، به‌ویژه جوانان میانه‌رو محبوبیت زیادی دارد، اما با هزینه‌های هنگفت خود برای حقوق بازنشستگی و تحصیل، که آن‌ها به اندازه کافی اقتصادی نمی‌دانند، با محافظه‌کاران مخالفت کرده است.

NCP تقریباً دو سال است که در نظرسنجی ها پیشتاز بوده است، اگرچه پیشتازی آن در ماه های اخیر کاهش یافته است. او متعهد شده است که افزایش بدهی عمومی را که از زمان روی کار آمدن مارین در سال 2019 به بیش از 70 درصد تولید ناخالص داخلی رسیده است، متوقف کند و هزینه ها را مهار کند.

اورپو مارینی را متهم به تضعیف ثبات اقتصادی فنلاند در زمانی کرد که بحران انرژی اروپا ناشی از جنگ روسیه در اوکراین ضربه سختی به این کشور وارد کرده و هزینه های زندگی افزایش یافته است.

اورپو گفت که با همه گروه‌ها برای به دست آوردن اکثریت در پارلمان مذاکره خواهد کرد، در حالی که مارین گفت سوسیال دموکرات‌های او می‌توانند همراه با NCP حکومت کنند، اما با حزب فنلاند وارد دولت نخواهند شد.

مارین در جریان مناظره‌ای در ژانویه، حزب فنلاند را “به‌طور آشکار نژادپرست” خواند – اتهامی که گروه ملی‌گرا آن را رد کرد.

رئیس ائتلاف ملی، پتری اورپو، پس از انتخابات پارلمانی فنلاند در 2 آوریل 2023 در هلسینکی، با حامیان خود جشن می گیرد.

هدف اصلی حزب فنلاندها کاهش آنچه که رهبر ریکا پوررا آن را «مضر» از کشورهای در حال توسعه خارج از اتحادیه اروپا می‌نامد، است. همچنین خواستار ریاضت اقتصادی برای مهار مخارج کسری است، موقعیتی که با NCP مشترک است.

– منبع: CNN
” data-fave-thumbnails=”{“big”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/191219143741-02-sanna-marin-1213.jpg ?q=x_117,y_218,h_1564,w_2779,c_crop/h_540,w_960” }, “small”: { “uri”: “https://media.cnn.com/api/v1/images/stellar/prod/19141914 -02-sanna-marin-1213.jpg?q=x_117,y_218,h_1564,w_2779,c_crop/h_540,w_960″ } }” data-vr-video=”” data-show-html=”“data-byline-html=”” data-check-event-based-preview=”” data-network-id=”” data-details=””>

تاپ‌شات - نخست‌وزیر فنلاند سنا مارین در اجلاس سران اتحادیه اروپا در ساختمان اروپایی در بروکسل در 13 دسامبر 2019 یک کنفرانس مطبوعاتی ارائه می‌دهد.  - رهبران اتحادیه اروپا در 13 دسامبر موافقت کردند که تا سال 2050 به سمت بی طرفی کربن کار کنند - اما توافق لهستان تشنه زغال سنگ.  فرانسه در اولین اجلاس اتحادیه اروپا به ریاست چارلز میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا، گفت که رهبران اتحادیه اروپا همچنین موافقت کردند که از کسب و کارهای اروپایی که به سمت انرژی های تجدیدپذیر روی می آورند با اعمال مالیات کربن بر واردات از تامین کنندگان کمتر نظارت شده محافظت کنند.  (عکس از آلن جوکارد/ خبرگزاری فرانسه) (عکس از آلن جوکارد/ خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

سانا مارین کیست؟ (2019)

برجسته‌ترین جنبه فعالیت‌های سیاست خارجی مارین این است که او به همراه رئیس‌جمهور ساولی نینیستو، کشور را تحت فشار قرار دادند تا پس از تجاوز روسیه به اوکراین، با تلاش خود برای پیوستن به ناتو، یک چرخش سیاسی قاطع ایجاد کند.

این روند تقریباً کامل شده است و انتظار می‌رود هلسینکی ظرف چند روز پس از تایید عضویت 30 عضو ائتلاف دفاعی غربی به آن ملحق شود.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop