سازمان ملل به حمایت از واکنش پاکستان به سیل ادامه می دهد

سیل بی‌سابقه‌ای که توسط باران‌های شدید موسمی به وجود آمد، یک سوم کشور را زیر آب برد و حدود 1700 کشته بر جای گذاشت.

میلیون ها نفر آواره، زیرساخت ها آسیب دیده است

به گفته دفتر سازمان ملل در این کشور، بیش از 33 میلیون نفر در مجموع یا از هر هفت پاکستانی یک نفر آسیب دیده اند، در حالی که هشت میلیون نفر آواره و 13000 نفر زخمی شده اند.

حدود یک میلیون دام در جریان سیل تلف شدند که به 4.4 میلیون هکتار زمین کشاورزی و 2.2 میلیون خانه خسارت وارد کرد.

زیرساخت‌های حیاتی از جمله بیمارستان‌ها، مدارس، تأسیسات آب و فاضلاب، جاده‌ها، پل‌ها و ساختمان‌های دولتی ویران شده‌اند.

نقشه نشان‌دهنده تعداد افرادی که بر اساس بخش به آنها دسترسی پیدا کرده‌اند (از 28 فوریه 2023).

منابع: شرکای بشردوستانه

نقشه نشان‌دهنده تعداد افرادی که بر اساس بخش به آنها دسترسی پیدا کرده‌اند (از 28 فوریه 2023).

نگرانی در مورد سوء تغذیه کودکان

سازمان ملل و شرکا به حمایت از واکنش تحت رهبری دولت ادامه می دهند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل متحد روز دوشنبه در نیویورک گفت: «ما همچنین از مقامات حمایت می کنیم تا به جوامع کمک کنند تا بهبود یابند، معیشت خود را احیا کنند و برای فصل بعدی باران های موسمی در چند ماه آینده آماده شوند.

با این حال، او گزارش داد که درخواست تجدیدنظر 816 میلیون دلاری تنها 30 درصد تامین شده است و نرخ سوء تغذیه کودکان همچنان نگران کننده است.

آقای. دوجاریک گفت که صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و شرکای آن به بیش از یک میلیون پسر و دختر در پاکستان و نزدیک به 850,000 مادر کمک کرده اند، با مداخلات تغذیه ای نجات بخش که به جلوگیری از تعداد قابل توجهی از مرگ و میر کمک کرده است.

اما باز هم، پاسخ به تغذیه کودکان تنها یک سوم بودجه است و 12 میلیون کودک را در معرض خطر کوتاه قدی قرار می دهد.

آژانس بهداشت سازمان ملل متحد، WHO، به بیش از سه میلیون نفر خدمات ارائه کرده است، در حالی که سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) به هفت میلیون پاکستانی کمک کرده است، اگرچه چهار میلیون نفر هنوز در معرض خطر هستند.

یک “فاجعه آب و هوایی”

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در سپتامبر 2022 برای ابراز همبستگی با مردم در پی این فاجعه که به عنوان یک “فاجعه اقلیمی” توصیف کرد، به پاکستان سفر کرد.

وی اعلام کرد: «هیچ کشوری سزاوار این سرنوشت نیست، به ویژه کشورهایی مانند پاکستان که این کار را کرده اند تقریبا هیچ کمکی به گرمایش جهانی نمی کند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop