روس های عادی از سرکوب پوتین خشمگین هستند

در شهری در جنوب سیبری، نیروهای امنیتی مردی را که در ماه اکتبر در یک رویداد ادبی شعری ضدجنگ خوانده بود، بازداشت کردند. تقریباً در همان زمان، مقامات نووسیبیرسک یک زن را به دلیل پاره کردن پوستری که در آن سربازان روسی در حال جنگ در اوکراین بودند، 15000 روبل جریمه کردند.

او در ماه سپتامبر در سن پترزبورگ تابلوی “آرزوی صلح جرم نیست!” من مخالف جنگ هستم.»

مواردی که توسط OVD-Info، یک گروه حقوق بشری که بر بازداشت های پلیس نظارت می کند و به معترضان کمک می کند تا وکلا پیدا کنند، ثبت شده است، همه به سطوح جدیدی از سرکوب در روسیه اشاره می کنند، زیرا رئیس جمهور ولادیمیر پوتین به دنبال سرکوب حتی بی گناه ترین مخالفان در جنگ علیه خود است. اوکراین.

سیاستمداران برجسته اپوزیسیون، مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران برای مدت طولانی در زندان، جریمه های سنگین یا مجبور به فرار از کشور شده اند.

اما به گفته مدافعان حقوق بشر محلی و بین المللی، بیشتر سرکوب مخالفان متوجه مردم عادی روسیه شده است که اکثریت بیش از 20000 نفری را تشکیل می دهند که از زمان آغاز جنگ در اوایل سال 2022 به طور خودسرانه بازداشت شده اند. گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد روسیه.

آرتیوم بلسکی نزدیک به 30 دقیقه به تنهایی در مقابل کلیسای جامع کازان در سن پترزبورگ ایستاد و تابلویی ضد جنگ در دست داشت. او گفت که چند رهگذر ایستادند تا با او دست بدهند یا او را در آغوش بگیرند.

خیلی زود پلیس رسید. او به دلیل بی اعتبار کردن ارتش روسیه بازداشت و به تخلف اداری متهم شد. بلسکی در مصاحبه‌ای گفت که آنها به او گفته‌اند که او یک “تماس آشکار برای ممانعت از عملیات نظامی” در اوکراین داشته است و به او هشدار داده‌اند که در صورت تکرار تخلف، دستگیر خواهد شد.

در ماه اوت، پلیس بلسکی را در همان مکان دستگیر کرد، “روسیه از فساد، سرکوب و تبلیغات خسته شده است!” در مورد آن ساکت نشوید!»

در آن زمان، او به دلیل نقض محدودیت‌های کووید-19، 4000 روبل، حدود 44 دلار جریمه شد. روسیه همچنان تظاهرات را به بهانه اینکه تجمعات گسترده برای سلامتی خطرناک است ممنوع می کند.

بلسکی، متخصص 34 ساله در مرمت های تزئینی، می گوید: «در روسیه، مردم فقط به خاطر درخواست صلح دستگیر می شوند. به نظر من درخواست صلح جرم نیست.» هشدار پلیس بلسکی را از برگزاری تظاهرات دیگر ترساند.

حق چاپ ©2023 شرکت داو جونز و شرکت تمامی حقوق محفوظ است. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop