رنجرز و شیاطین رقابت پلی آف NHL را تمدید کردند

مارک مسیه و کن دانیکو دوستان خوبی بودند که در ادمونتون آلبرتا بزرگ شدند. مسیه چند سال بزرگتر بود، اما همیشه از دوست کوچک اسکیت بازش حمایت می کرد. او در نهایت در مراسم عروسی دانیکو شرکت کرد و دوستی نزدیک آنها پس از عزیمت او به NHL ادامه یافت.

یعنی تا سال 1991 که مسیه به رنجرز مبادله شد.

دانیکو، مدافع سه بار قهرمان جام استنلی که تمام 20 سال دوران حرفه ای خود را با شیاطین گذراند، گفت: “همه چیز تغییر کرد وقتی به نیویورک رسیدم.” «همه دوستی‌ها به حالت تعلیق درآمد زیرا خیلی چیزها در خطر بود. ما از آنها متنفر بودیم، آنها از ما متنفر بودند و هواداران هم همدیگر را دوست ندارند.”

رقابت بین رنجرز و شیاطین همیشه داغ نبوده است. زمانی که یک تیم عقب افتاد و برای مدت طولانی خنک شد، توسعه یافت، اما مدتها پیش آتشی بود که منتظر شعله ور شدن بود.

پاتریک کین که سه جام استنلی را با شیکاگو به دست آورد و در ماه فوریه به رنجرز مبادله شد، گفت: “این رقابت ها با سری های پلی آف شروع می شود.” می‌دانم که این تیم‌ها مدتی است که در پلی‌آف به هم نرسیده‌اند، اما همچنان یک رقابت بزرگ است.

آخرین باری که این تیم ها در فصل پایانی با هم دیدار کردند، این روند با پیروزی آدام هنریک در وقت اضافه برای شیاطین، هنریک لوندکویست در بازی ششم فینال کنفرانس شرق در 25 می 2012 به پایان رسید. این آخرین بازی کریس نیز بود. فصل منحصر به فرد تازه کار Kreider. او مستقیماً از کالج بوستون به رنجرز پیوست و مستقیماً به پلی آف NHL پرتاب شد، جایی که در 18 بازی بدون بازی در یک بازی فصل عادی، 5 گل به ثمر رساند.

سه تا از آن گل ها در برابر شیاطین به ثمر رسید، اما این چیزی نبود که از کرایدر در مورد این بازی پرسیده شد.

او گفت: “باخت.” “این چیزی است که من به یاد دارم. منظورم این است که الان وضعیت کاملا متفاوت است. تیم های مختلف، بازیکنان متفاوت. این سیب و پرتقال است.”

از سه شنبه شب در مرکز Prudential در نیوآرک، Kreider و خدمه جدید سوخت خواهند شد.

جرارد گالانت، مربی رنجرز گفت: “این قطعا رقابت را دوباره احیا خواهد کرد.” منظورم این است که همیشه رقابت وجود داشته است، اما وقتی در پلی آف با تیم ها بازی می کنید، قطعا کمک می کند.”

زمین های تیم ها حدود 14 مایل از هم فاصله دارند و توسط رودخانه هادسون از هم جدا شده اند. طرفداران آن‌ها در بازی‌ها، بارها، محل‌های کار و گاهی اوقات در داخل خانواده جمع می‌شوند. هر دو دسته از طرفداران به میدان های یکدیگر نفوذ می کنند، و زمانی که تیم ها آخرین بار در ماه مارس در نیوآرک با هم دیدار کردند، به نظر می رسید که نیمی از ساختمان آبی رنگرز را پوشیده است.

اریک هاولا، مهاجم شیاطین گفت: “اگر من تصمیم می گرفتم، اینجا کمی از آنها کمتر می شد.” اما آن را برای همه تنگ می کند.

آنها 6 بار در پلی آف با هم روبرو شده اند که شیاطین دو تا از سه بازی آخر (2012 و 2006) را بردند و رنجرز سه بار اول را بردند، از جمله بهترین ها: حماسی فینال های کنفرانس شرق در سال 1994.

دانیکو به یاد می آورد: «تالار مشاهیر سراسر یخ بود. این یکی از بهترین سریال های پلی آف در تاریخ هاکی بود.

با یکی از معروف ترین تماس های پخش شده در ورزش حرفه ای، با فریاد هووی رز، “متو، ماتو، ماتو!” گل استفان ماتو در رادیو WFAN برای همیشه به لغت نامه لحظات ورزشی افسانه ای افزود. رز بعداً فریاد زد که رنجرز “یک تپه دیگر برای صعود دارد، عزیزم”، یعنی فینال جام استنلی، جایی که آنها ونکوور کاناکس را برای اولین قهرمانی خود از سال 1940 شکست دادند و ده ها سال درد را برای فرنچایز و هوادارانش پاک کردند.

رز گفت: «دستیابی به این هدف بیشتر از اینکه چه کسی برای جام استنلی بازی کند، وجود داشت.

رز، یکی از طرفداران رنجرز از سال 1966 زمانی که 12 ساله بود، گفت که برای درک ماهیت آن هدف، باید مدتها قبل از آمدن شیاطین به نیوجرسی در سال 1982 (زمانی که آنها پس از شروع در کانزاس سیتی از کلرادو نقل مکان کردند، به عقب برگردید. ، مو.). .). یک دهه قبل از آن، جزیرهرز یک تیم جدید در منطقه شهری نیویورک بود که برای عذاب دادن طرفداران رنجرز با فتح چهار جام استنلی متوالی از 1979-80 تا 1982-83 ایجاد شد. هواداران جزیره آن را با شعارهای “1940” روی صورت خود چسبانده بودند.

رز گفت: «این باعث عصبانیت هواداران رنجرز بیشتر از چیزی شد که هر کسی امروز می تواند بفهمد. “این در پس زمینه است. حالا شما تیم دیگری دارید که وارد نیوجرسی می‌شود و آخرین چیزی که یک هوادار رنجرز می‌تواند تحمل کند این است که ببیند تیم دیگری وارد آن بازار می‌شود و روی رنجرز قدم می‌گذارد.”

رنجرز در اولین حضور خود در پلی آف، در دور اول در سال 1992، شیاطین را در هفت بازی شکست داد. در سال 1994، شیاطین یک طرح رنگی جدید و تیم بهتری برای مطابقت با رنجرز بسیار با استعداد داشتند.

بر حسب اتفاق، رنجرز 1994 همان 52 برد و 112 امتیاز را با شیاطین امسال داشت. و در سال 1994، شیاطین 47 برد و 106 امتیاز کسب کردند که با 107 امتیاز رنجرز فعلی که یک امتیاز بیشتر فاصله داشتند، برابری می کند. تیم‌های کنونی به قدری مساوی هستند که سایت‌های شرط‌بندی رنجرز را به تنها «درگد» با پول زوج تبدیل کرده‌اند. در زمین پلی آف

جیمی ویسی، وینگر رنجرز که سال گذشته برای شیاطین بازی می‌کرد، می‌گوید: «من همه این بچه‌ها را دوست دارم، اما مطمئن هستم که همه آنها همین را می‌گویند. “این مرحله پلی آف است. جدی است و هیچ دوستی وجود ندارد.

در سال 1994، شیاطین برنده بازی 5 در مدیسون اسکوئر گاردن شدند، اما مسیه پیش بینی کرد که رنجرز قبل از بازی 6 برنده خواهد شد. در یکی از قابل توجه ترین عملکردها در ورزش های گروهی، او از آن حمایت کرد. شیاطین کمتر از دو دقیقه از نیمه دوم با پاس گل مسیه روی دروازه الکس کووالف، 2-0 پیش افتادند. مسیه در گل سوم سه گل به ثمر رساند.

دانیکو با اشاره به قهرمانی شیاطین در سال 1995 گفت: “او وظیفه بزرگی را بر عهده گرفت: این منحنی یادگیری ما برای کسانی بود که یک سال بعد آمدند. کاملا. آیا ما مشت هایمان را گره کردیم، پاشنه هایمان را سفت کردیم و به رنجرز اجازه دادیم کنترل را به دست بگیرند؟ آره.”

در بازی 7 برای سنین مختلف، شیاطین 1-0 با کمتر از 10 ثانیه بازی عقب افتادند، زمانی که والری زلپوکین بازی را به تساوی کشاند – دومین باری که شیاطین در این سری از زمان پایان دادن به بازی گل می زدند. تیم ها در وقت اضافه اول به شدت پرتنش و بدون گل به مصاف هم رفتند. سپس، 4 دقیقه و 24 ثانیه بعد، ماتو به پشت تور رفت و در حالی که هم تیمی اش اسا تیکانن از جلو می‌راند، توپ را از دستکش مارتین برودر خارج کرد، که باعث سروصدای جالب رز شد.

در حالی که همکار رز، سال مسینا، بازی تکراری را روی مانیتور تماشا می کرد، از خود پرسید که آیا این تیکانن بود که این گل تاریخی را به ثمر رساند. گل بی صدا آب دهانش را قورت داد.

رز به یاد می آورد: “من با خودم فکر می کنم، نه، من یا بزرگترین خنده دار تاریخ NHL خواهم بود، یا می خواهم به یک استودیو بروم و بگویم “Tikkanen, Tikkanen, Tikkanen!”

از روز سه شنبه، برخی از بازیکنان جدید می توانند به ماتو، مسیه، دانیکو، برودو، لوندکویست و هنریکه در پانتئون رقابت بپیوندند.

شاید این جیکوب تروبا از رنجرز باشد که یک شوت یخ باز ویرانگر را به حریف ناآگاه بزند، درست مانند کاری که اسکات استیونز با شیاطین انجام داد. شاید جک هیوز برای شیاطین هت تریک کند یا کین در اولین بازی پلی آف خود مقابل رنجرز این کار را انجام دهد. یا شاید نامی که هیچکس انتظارش را نداشت، مانند ماتو در سال 1994، بخشی از تاریخ جدید شود.

سقوط، سقوط، سقوط. یا ویسی، ویسی، ویسی.

دانیکو گفت: “انتظار دارم که یک کلاسیک باشد.” فکر می‌کنم این هفت بازی خواهد بود و حماسی خواهد بود.»

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop