رئیس سازمان ملل: همه ما باید برای نجات اهداف توسعه پایدار و مبارزه برای آینده ای بهتر قدم برداریم

رهبران جهان قرار است هفته آینده در پردیس Midtown East سازمان ملل برای افتتاحیه سالانه سطح عالی مجمع عمومی گرد هم آیند. تعطیلات آخر هفته از گروه‌های جوانان و سازمان‌های زنان گرفته تا شهرداران، فعالان اجتماعی و رهبران تجاری – میزبان مجموعه‌ای پرانرژی از بازیگرانی بود که به دنبال حمایت از اهداف آینده بودند. اجلاس SDG.

اجلاس 18 تا 19 سپتامبر نقطه میانی بین راه اندازی SDGs در سال 2015 و اجرای آنها خواهد بود. مهلت 2030.

اهداف 2030 خارج از مسیر هستند

همانطور که هست، اهداف و تعهد کشورهای عضو سازمان ملل مبنی بر اینکه «هیچ کس را پشت سر نگذارند» در پذیرش دستور کار 2030 با چالش جدی مواجه شده است: علیرغم برخی پیشرفت ها، شکاف های اجرایی گسترده ای در طول سال ها در تمام 17 هدف پدیدار شده است. مقابله با همه چیز از فقر، گرسنگی و برابری جنسیتی تا دسترسی به آموزش و انرژی پاک.

با تأخیر در علاقه عمومی به دستیابی به اهداف، اصطکاک ژئوپلیتیکی، و شاید مهم‌تر از همه، همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، SDGs به یک طرح نجات جهانی نیاز دارد.

دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه امروز تنها 15 درصد از اهداف در مسیر درست قرار دارند و بسیاری در مسیر هستند، افزود: اجلاس SDG روز دوشنبه زمانی خواهد بود که دولت ها با طرح ها و پیشنهادات ملموس پای میز مذاکره بیایند. برای تسریع پیشرفت.”

نه فقط “چک کردن جعبه ها”.

اما او تاکید کرد که اهداف توسعه پایدار در مورد چک کردن جعبه ها نیست.

«اینها درباره امیدها، رویاها، حقوق و انتظارات مردم و سلامت محیط طبیعی ما است. دبیرکل سازمان ملل گفت: آنها در مورد اصلاح اشتباهات تاریخی، التیام اختلافات جهانی و قرار دادن جهان ما در مسیر صلح پایدار هستند.

همه باید برای احیای اهداف و تضمین زندگی بهتر برای مردم و کره زمین قدم بردارند.

آقای گوترش در ادامه شجاعت و ایمان فعالان این رویداد را تحسین کرد و گفت که مبارزه جهانی آنها برای اهداف توسعه پایدار «امنیت شما را به خطر می‌اندازد… [and] حتی زندگی تو.”

او گفت: «من از شما می‌خواهم که ادامه دهید»، و از اعضای جامعه تجاری درگیر خواست که «ببینند که پایداری بهترین طرح تجاری همه است».

دبیر کل سازمان ملل گفت: “خطاب به زنان و جوانانی که به ما می‌پیوندند – به فراخوان برای تغییر در جوامع خود ادامه دهید و برای حقوق خود بجنگید و جایگاهی در هر میز داشته باشید.”

در نهایت، دبیرکل سازمان ملل گفت: «توسعه توسعه پایدار توسط مقامات محلی اینجا در نیویورک نجات نخواهد یافت. آنها در جوامع شما ذخیره خواهند شد. پس به گوش دادن به مردم در جوامع خود ادامه دهید و نیازها و نگرانی های آنها را در سیاست ها و سرمایه گذاری های خود بگنجانید.”

‘خیلی وقته’

دنیس فرانسیس، رئیس هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی، گفت: ماموریت جامعه بین‌المللی «بسیج امروز، هفته آینده و برای هفت سال آینده است. استفاده از توان و توان جمعی همه دولت ها و ذینفعان.

وی در سخنرانی خود در مراسم افتتاحیه آخر هفته اقدام SDG گفت: “کلمه روز “بسیج” است که احساس فوریت را منتقل می کند که نمی توانیم نادیده بگیریم. این زمان بحران است؛ زمانی برای جمع کردن ما. آستین‌ها و آرزوها و وعده‌هایمان را به نفع همگان به واقعیت تبدیل کنیم.”

او از همه ذینفعان خواست تا انرژی خود را بر پیشرفت عقب مانده، کشورهای دارای آسیب پذیری حاد، و ریشه های نابرابری که امروزه ادامه دارد متمرکز کنند.

«بیش از کلمات نیاز دارد. آقای فرانسیس گفت: نه تنها بسیج منابع و سرمایه گذاری، بلکه مهمتر از آن تعهد تزلزل ناپذیر به اراده سیاسی است.

وی همچنین تاکید کرد که اقدام برای احیای SDG ها نمی تواند به تنهایی توسط دولت ها انجام شود.

“ما به بخش خصوصی، جامعه مدنی، زنان، جوانان، دانشمندان، دانشگاهیان، بنیادهای بشردوستانه – همه ذینفعان در همه زمینه ها و رشته ها – نیاز داریم که به جلو بیایند، صداها و دستان خود را قرض بدهند و روند تحولی را تضمین کنند که هر دو را ارائه دهد. برای مردم و سیاره.”

به گفته رئیس مجلس، چالش این است که “راه های کارآمدتر برای تعامل، مشارکت و همکاری با شما به عنوان یک شریک” پیدا شود.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop