دوچرخه سیتی، 10 ساله و بخشی از زندگی خیابانی نیویورک

صبح بخیر. امروز جمعه است. ما چیزی را بررسی خواهیم کرد که یک مدافع حمل و نقل به من گفت: “ایده ای است که غیرممکن به نظر می رسید، و اکنون شهر نیویورک نمی تواند بدون آن زندگی کند.”

روز چهارشنبه، تولد پل بروکلین را تبریک گفتیم و جشن گرفتیم که چقدر متحول کننده بود. سیتی بایک از فردا فقط 10 سال دارد، اما آن نیز از بسیاری جهات شهر را تغییر داده است.

Citi Bike که توسط شرکت اشتراک‌گذاری سواری Lyft اداره می‌شود، سعی کرده این راه‌ها را حساب کند.

این سازمان می‌گوید ناوگان اولیه آن متشکل از 6000 دوچرخه با 46854 بار در هفته اول به خیابان‌ها رفت، که برای سوار کردن کل جمعیت پالم اسپرینگز، کالیفرنیا، یا شارلوتسویل، ویرجینیا، کافی بود.

از آن زمان، میزان سواری افزایش یافته است: دو هفته پیش، مشتریان Citi Bike 867840 سواری کردند که یک رکورد بود. و این شرکت اکنون کمتر از 30000 دوچرخه دارد. حدود 6000 مورد از آنها دوچرخه های الکترونیکی هستند.

سارا کافمن، مدیر موقت مرکز حمل و نقل رودین در دانشگاه نیویورک گفت: «این بسیار متحول کننده بود. «نیویورک را به روی یک روش حمل و نقل جایگزین مناسب باز کرده است. این مناطقی از شهر را باز کرده است که قبلاً از نظر ترانزیت استفاده نمی شد. و در سال 2020 زمانی که همه‌گیری شیوع پیدا کرد و مردم به دنبال روش‌های مسافرتی با فاصله اجتماعی بودند، بسیار مفید بود.

همچنین نیویورکی ها می گفتند که دوچرخه سواری جالب است. ادوارد اسکایلر، معاون سابق شهردار که به عنوان معاون اجرایی سیتی بانک، اکنون بر حمایت مالی این بانک از سیتی بایک نظارت می کند، گفت: «زمانی که راه اندازی شد، مانند رعد و برق در بطری بود. پست‌های رسانه‌های اجتماعی با افراد مشهور – همانطور که اسکایلر یکی از آنها را توصیف کرد، “لئوناردو دی کاپریو با دوست دختر جدیدش سوار دوچرخه سیتی می‌شود” – به من گفت: “ترفیعی که ما پیش‌بینی نمی‌کردیم.”

باسن سیتی بایک ادامه پیدا کرده است، اخیراً با حضور کوتاه در سریال HBO “Succession”. Citibank به قدری به Citi Bike متعهد است که Skyler گفته است که قرارداد حمایت مالی خود را تا سال 2034 تمدید کرده است. ارزش قراردادی که سال آینده منقضی می شود 70.5 میلیون دلار بود. شرایط قرارداد جدید فاش نشده است.

دنی هریس، مدیر اجرایی «جایگزین‌های حمل‌ونقل»، یک گروه حامی ایمنی دوچرخه و عابران پیاده، «سیتی بایک» را «یکی دیگر از نمونه‌های عالی ایده‌ای که غیرممکن به نظر می‌رسید و اکنون شهر نیویورک بدون آن نمی‌تواند وجود داشته باشد» نامید.

اما او این جمله را با «و هنوز» دنبال کرد. او گفت که سیتی بایک هنوز در همه محله ها نیست و شهر از تعهد خود برای ساخت مسیرهای دوچرخه محافظت شده عقب مانده است.

دوچرخه‌های آبی بلافاصله پس از شروع برنامه به مناظری آشنا در منهتن تبدیل شدند، اما Citi Bike شروعی لرزان داشت. پس از نزدیک به 18 ماه، نیویورک تایمز گفت که “از روزی که شروع شد به سمت فراموشی رکاب زد.” Lyft در سال 2018 مسئولیت را بر عهده گرفت و از سرمایه 100 میلیون دلاری برای دو برابر کردن اندازه منطقه خدمات دوچرخه سیتی و افزایش تعداد دوچرخه ها خبر داد.

ورود Lyft تقریباً همزمان با افزایش ناامیدی در مورد تأخیرهای مترو و اتوبوس بود که باعث شد افراد بیشتری دوچرخه سواری کنند. برخی از کسانی که تکامل دوچرخه سیتی را دنبال کرده اند می گویند که در طول مسیر، نگرش در خیابان ها تغییر کرد. جانت سادیک خان، که در زمان معرفی سیتی بایک، کمیسر حمل‌ونقل شهر بود، گفت که قبلا دوچرخه‌سواری در نیویورک یک ورزش خونین بود، مانند جنگجوی دیوانه مکس در خیابان‌های شهر.

اکنون، او به من گفت، بیش از نیم میلیون نفر روزانه در شهر دوچرخه سواری می کنند، بیشتر از تعداد اتومبیل های موجود در بزرگراه بروکلین-کوئینز و بزرگراه کراس برانکس. اداره حمل و نقل شهر می گوید که تردد دوچرخه بر روی پل های رودخانه شرقی در سال گذشته با بیش از 24000 سفر با دوچرخه در روز به اوج جدیدی رسیده است.

این شهر روی ایجاد شبکه خطوط دوچرخه خود کار کرده است، اگرچه منتقدانی مانند هریس می گویند که خطوط جدید به اندازه کافی سریع نبوده و به اندازه کافی از آنها محافظت نمی شود، به این معنی که موانعی برای دور نگه داشتن دوچرخه و اتومبیل وجود دارد.

در سال 2013، شهر حدود 830 مایل مسیر دوچرخه داشت، با تقریباً 500 مایل خطوط حفاظت شده، اکثریت قریب به اتفاق در پارک ها و فضاهای باز: تنها 30 مایل از خطوط محافظت شده در خیابان ها بود. اکنون این شهر دارای 1500 مایل مسیر دوچرخه سواری است که بیش از 200 مایل خطوط محافظت شده در خیابان ها دارد.

هریس می‌گوید که شهر در سال گذشته کوتاهی کرده است و نسبت به 30 مایل خط‌های حفاظت‌شده‌ای که در طرح خیابان‌های نیویورک، یک طرح جامع حمل‌ونقل که توسط شورای شهر در سال 2019 الزامی شده است، مایل‌های حفاظت‌شده کمتری ایجاد کرده است. سخنگوی وزارت حمل‌ونقل گفت: شهر. نصب شده در سال گذشته 26.3 مایل، “بسیار نزدیک به 30.”

طبق طرح خیابان ها، قرار است امسال 50 مایل خطوط حفاظت شده نصب شود. هریس گفت که تا کنون تنها چهار مایل ایجاد شده است. وب سایت این گروه می گوید 22 مایل در حال ساخت است. سخنگوی این وزارتخانه گفت: «قرار است در سال 2023 رکورد تولید خطوط حفاظت شده دوچرخه‌سواری به ثبت برسد و هدف این است که این مسیر به 50 برسد».

مانند خود دوچرخه‌های سیتی، ایستگاه‌های اتصال دوچرخه‌های سیتی به بخشی از چشم‌انداز تبدیل شدند. اما این شرکت به دلیل اینکه به نظر می رسد به محله های ثروتمندتر رسیدگی می کند مورد انتقاد قرار گرفت. تا سال 2019 به برانکس گسترش پیدا نکرد.

اولیویا لیر، مدیر اجرایی انجمن‌های نیویورک برای تغییر، که گزارش انتقادی شدیدی در مورد پوشش محله Citi Bike در سال 2019 منتشر کرد، به من گفت: «این بهبود یافته است، اما به سطحی که ما فکر می‌کنیم بهبود نیافته است. .

Citi Bike در حال حاضر بیش از 1800 غرفه دوچرخه در سراسر شهر دارد که شش برابر تعداد آن در سال 2013 نیست. سیتی بایک، او گفت، “جمعیت شهر نیویورک را بسیار بیشتر از گذشته منعکس می کند.”

این شرکت می‌گوید که اکنون 51 درصد از سوارکاران آن از جوامع رنگین‌پوست هستند، که 64 درصد از شبکه ایستگاه‌های آن خارج از منهتن است و Citi Bikes تا پایان سال در 70 درصد مسکن‌های عمومی شهری در دسترس خواهد بود.

Citi Bike آینده برقی بیشتری را پیش رو می بیند. این شرکت به دنبال «شارژ در ایستگاه» است – اسکله‌های دوچرخه که می‌توانند باتری‌های دوچرخه‌های الکترونیکی خود را شارژ کنند.

این روزها، Citi Bike وانت هایی را از یک ایستگاه به ایستگاه دیگر با کارگرانی می فرستد که باتری ها و زنجیرها، پدال ها و لاستیک ها را چک می کنند. آنها باتری هایی را که در حال اتمام هستند خارج می کنند و باتری های کاملاً شارژ شده را در آن قرار می دهند. سامپونارو گفت که برق رسانی به 20 تا 30 درصد از ایستگاه های اتصال، تعویض باتری را تا حدود 90 درصد کاهش می دهد.


آب و هوا

از یک روز آفتابی با حداکثر نزدیک به 72 لذت ببرید. در شب، آسمان عمدتاً صاف و کمینه حدود 58 با باد ملایم را انتظار دارید.

پارکینگ جانبی جایگزین

امروز و فردا (شاووت) و دوشنبه (روز یادبود) به حالت تعلیق درآمد.


دفتر خاطرات METROPOLITAN

دفتر خاطرات عزیزم:

صبح یکشنبه بسیار شلوغی در یک مغازه شیرینی فروشی در خیابان لوریمر بودم. ازدحام مردمی که منتظر دستوراتشان بودند به دیوارها بسته شده بود. من و مرد جوان دیگری مدتی بود که روبروی پیشخوان منتظر بودیم.

“دوباره چی سفارش دادی عزیزم؟” زنی که ساندویچ می دوید سمت ما را صدا زد.

مرد دیگر شروع به جواب دادن کرد.

“نه” او را تصحیح کرد در حالی که نشان داد منظورش من بود، “عزیز دیگر.”

با لهجه غلیظ بروکلینی گفت: «لوتا عزیزان اینجا هستند. هر دو خندیدیم.

چند دقیقه بعد، او خوش شانس بود: سفارشش آماده بود.

در حالی که از کنارم رد می‌شد، بی‌تفاوت گفتم: «بعداً عزیزم». رو به طرف دیگر بود، اما هنوز صدای خنده اش را می شنیدم.

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر