دواین وید درباره القاء و امیدهای سیاسی تالار مشاهیر صحبت می کند

هنگامی که میامی هیت دوین وید را با انتخاب پنجم در درفت NBA در سال 2003 انتخاب کرد، لیگ به شدت به بازیکنان ستاره نیاز داشت تا بتواند از دوران مایکل جردن عبور کند.

کلاس پیش نویس وید، که لبرون جیمز، کریس بوش و کارملو آنتونی نیز در آن حضور داشتند، با این طرح و سپس برخی از آنها مطابقت داشت. وید بلافاصله به یکی از محبوب ترین بازیکنان لیگ تبدیل شد و هم تیمی اش در میامی، شکیل اونیل، لقب جذاب را به او داد. فلاش. مناسب بود – وید مرتباً با حرکات چرخشی نرم به رینگ حمله می کرد و در مسیر کسب سه قهرمانی با دانک ها و لایی آپ های چشم نواز کار را تمام می کرد.

این آخر هفته، وید به تالار مشاهیر بسکتبال یادبود Naismith معرفی خواهد شد، شاهکاری که اجتناب ناپذیر به نظر می رسد زیرا او در طول 16 سال زندگی حرفه ای خود جوایزی را جمع آوری کرده است. او 13 تیم ستاره‌دار ساخت، یک بار لیگ را در گلزنی رهبری کرد و در سال 2006 در فینال NBA میامی بر دالاس به عنوان با ارزش‌ترین بازیکن انتخاب شد.

وید گفت: “این که یکی از معدود برگزیدگان یک نسل باشید که سعی کردند بسکتبال بازی کنند و 10 سال پیش یا دیروز تماس بگیرند تا بتوانند به تالار مشاهیر بروند – همه اینها یک احساس سورئال است.” مصاحبه اخیر

وید از زمان بازنشستگی در سال 2019، سهام مالکیت تیم یوتا جاز و WNBA را در زادگاهش شیکاگو، اسکای به دست آورده است. در بهار، وید اعلام کرد که خانواده خود را از فلوریدا به کالیفرنیا به دلیل قوانین ایالتی که تأثیر منفی بر جامعه LGBTQ دارد، منتقل می کند. دختر نوجوان وید، زایا، تراجنسیتی است و وید از طرف او صحبت کرده است.

وید اخیراً با نیویورک تایمز در مورد حرفه بسکتبال خود و احتمال نامزدی برای پست سیاسی صحبت کرد.

این گفتگو برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده است.

شما بدون چیز زیادی در جنوب شیکاگو بزرگ شدید. زمانی که شما بازنشسته شدید، رئیس جمهور قدیمی باراک اوباما بود من یک ویدیو ادای احترام به شما ساختم. نظر شما در مورد این سفر چیست؟

من و پدرم در مورد آن صحبت می کنیم. ما هنوز نمی توانیم آن را باور کنیم. ما هنوز نمی توانیم باور کنیم که دوران حرفه ای او در NBA آمده و رفته است. وقتی ۴۰ ساله شدم، در روز تولدم از پرزیدنت اوباما تماس گرفتم و او گفت: «هی، این بار گوشی را بردارید. تماس برقرار خواهد شد.” من می گویم “باشه”. وقتی سوار شدم، شنیدم: منتظر رئیس جمهور آمریکا هستی. گفتم: «چی؟ این زندگی من است، اینطور نیست؟ “

اولین بازی شما در NBA مقابل آلن آیورسون بود. با جذب او به شما، شما در این آخر هفته لحظاتی کاملاً دایره ای را سپری می کنید. چرا آن را انتخاب کردید؟

مایکل جردن بازیکن مورد علاقه من بود. اما وقتی مایکل جردن تصمیم به بازنشستگی گرفت، در دوران کودکی، آلن آیورسون قهرمان فرهنگ ما شد. فکر می کنم خیلی ها می دانند که من شماره 3 را می پوشم، اما بسیاری از مردم نمی دانند که چرا من شماره 3 را می پوشم. بنابراین می‌خواستم از این لحظه به عنوان فرصتی استفاده کنم که باید در مورد من باشد و می‌خواستم بدرخشم و به کسانی که این امکان را برایم ایجاد کردند و به من کمک کردند تا به اینجا برسم، بدرخشم. البته خانواده ام. البته مربیان من. البته هم تیمی های من.

اما در مورد افرادی که ظاهر آن را به شما معرفی می کنند و چگونه می توان آن را انجام داد، چطور؟ آلن آیورسون برای من تعریف کرد که چگونه به نظر می رسد، چگونه می توان آن را از جامعه شکسته ای که از آن آمده ام انجام داد. به همین دلیل است که می خواهم به او در مقابل دنیا گل بدهم، زیرا او لیاقتش را دارد.

شما در کنار دیرک نویتزکی استخدام می شوید، شما با او بودید، بگذارید اسمش را بگذاریم. روابط تیره در نقاط. الان رابطه شما با او چگونه است؟

من به دیرک به عنوان یکی از بهترین بازیکنانی که تا به حال در بازی بسکتبال بازی کرده است، احترام می گذارم. انجام کاری با کسی خنده دار است و ما هرگز از یکدیگر محافظت نکرده ایم. ما در پست‌های کاملاً متفاوتی بازی کردیم، اما همانطور که همیشه می‌گویم، اگر در مورد کسی حرفی برای گفتن داشته باشم، می‌خواهم او به فینال برسد.

من و دیرک دو بار در فینال ها مقابل هم بازی کرده ایم. تیم او یک بار پیروز شد. تیم من یکی را برد. برای همین اسمش را می گذارم شستن. و من از اینکه بخشی از کلاسی هستم که بخشی از آن هستم سپاسگزارم. و دیرک، از نظر من – و او نمی تواند کسی را که تا به حال بازی کرده تحت الشعاع قرار دهد – اما فکر می کنم دیرک احتمالاً به عنوان بهترین بازیکن بین المللی که تا به حال دیده ایم در نظر گرفته خواهد شد.

شما به طور طولانی در مورد حمایت خود از طرف جامعه تراجنسیتی، به ویژه با فرزند خود صحبت کرده اید. واکنش شما به اورلاندو مجیک چه بود؟ 50000 دلار به یک سوپر PAC اهدا می کند مربوط به فرماندار فلوریدا ران دیسانتیس؟ (دیسانتیس از قوانینی مانند لایحه مخالفان “نگو همجنسگرا” حمایت کرد، لایحه ای که آموزش مربیان در مورد تمایلات جنسی و جنسی را محدود می کند. جنسیت در کلاس های درس تاریخ اهدای مجیک در 19 می، درست چند روز قبل از اعلام DeSantis بود او برای ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه نامزد می شود در سال 2024.)

من باید روی چیزهای زیادی تمرکز کنم و نبردهای زیادی را باید از جهاتی بجنگم. این چیزی است که من انتخاب نمی کنم با خیلی چیزهای دیگر که به صدای من نیاز دارند مبارزه کنم. مردم می روند تا کاری را که مردم می خواهند انجام دهند. هیچ کاری نمی توانید انجام دهید تا آنها را متوقف کنید. و بنابراین من سعی می کنم در جایی که لازم است و جایی که بتوانم کمک کنم.

در بهار برخی از گزارش ها وجود داشت که دموکرات های فلوریدا او شما را برای نامزدی در مجلس سنا استخدام می کند.

[Laughter] من شنیده ام که.

آیا تا به حال برای کاندیداتوری به شما مراجعه کرده اند؟

آره.

برای من توضیح دهید که این رویکرد چگونه است.

منظورم این است که فقط صحبت است. “هی، تو خوب می شوی”، “هی، می توانیم تو را در داخل ببینیم”، “دوست داریم تو را در داخل ببینیم.”

من در مورد چیزهایی که به آنها علاقه دارم صحبت خواهم کرد و صحبت خواهم کرد. به همین دلیل است که من سیاسی بازی نمی کنم. من چیز زیادی در مورد آن نمی دانم.

اما من همچنین می‌دانم که به عنوان یک شهروند و سلبریتی آمریکایی، توانایی برجسته کردن و صحبت کردن در مورد چیزهایی را دارم که دیگران نمی‌توانند زیرا فرصت انجام این کار را ندارند.

پس تو فرار کن

[Laughter]

بگذار ببینم می توانم اجازه بدهم کمی تند بخوری. من مطمئن هستم که برخی از نظرات پل پیرس را در مقایسه شما دو نفر دیده اید. او چند چیز مختلف گفت. اما یکی از چیزهایی که او گفت – من نقل قول را بخوانید – “به تیم من ضربه بزنید. لبرون و بوش را کنار من بگذار. آیا من برنده خواهم شد؟ شما فکر نمی کنید من، لبرون و بوش، ما یکی از آنها را نخواهیم برد؟ آیا قرار نیست یک جفت را ببریم؟”

در مورد آنچه پل در مورد شما گفت چه احساسی داشتید؟

من در حال حاضر بدون اجاره زندگی می کنم.

اتفاقات زیادی در زندگی من می افتد. مقایسه خودم با کسی که بازی می کند یا نمی کند قطعاً در لیست کارهای من نیست. گوش کن، پل پیرس یکی از بهترین بازیکنانی بود که ما در بازی خود بازی کردیم. فکر می‌کنم می‌دانی، شما بازیکن بزرگی هستید و اگر توجهی را که احساس می‌کنید بازی‌تان شایسته آن است، به خود جلب نکنید، گاهی اوقات باید هر جایی که این نی‌ها هستند جلب توجه کنید. و پل معتقد است که او بازیکن بهتری از من است. او باید آن را باور کند. به همین دلیل او عالی بود. این بحث من نیست و من برای بهتر شدن از پل پیرس بازی نکردم. من بازی را همانطور که بازی کردم انجام دادم و فداکاری هایی که کردم انجام دادم. همه نمی خواهند فداکاری کنند.

موفق شدم ستاره شوم. من باید رابین باشم من توانستم بخشی از لری، کرلی و مو باشم. من توانسته ام در همه این زمینه ها موفق و عالی باشم.

اگر استعدادی در تیم خود دارید، به راحتی می توان گفت که چه کاری انجام دهید، اما باید با آن استعداد بازی کنید. این سخت ترین کار است – بازی با استعدادهای نسل های مختلف و سبک های مختلف، و من این کار را انجام داده ام.

اکنون که 41 ساله هستید، چه حسی دارد که به لحظات قدیمی خود برسید؟

من تازه تماشای ویرایش 2005-2006 را تمام کردم. فکر کنم 45 دقیقه بود. من حدود 15 دقیقه تماشا کردم. من از این ویرایش فاصله گرفتم و فقط به نحوه اجرای بازی نگاه می کردم حلقه زده.

الان بچه داریم من توسعه را دوست دارم، اما بچه ها روی حرکات خود کار می کنند. من فقط به مدافعان واکنش نشان دادم. اقدامات من فقط واکنش بود و اینها اقداماتی است که در حال حاضر روی آنها کار می شود و برجسته می شود. من فقط در شیکاگو با عموهایم، پدرم و خانواده ام بسکتبال بازی کردم.

به همین دلیل است که من عاشق تماشای هایلایت های قدیمی ام هستم، زیرا صادقانه بگویم، من افراد زیادی را با بازی و سبک خود ندیده ام. و بنابراین منحصر به فرد بود. و من از داشتن یکی از آن بازی‌هایی که هیچ‌کس واقعاً نمی‌داند چقدر خوب هستم، سپاسگزارم.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop