در رم بین لوکس و اسکوالور قرار دارد

در یک عصر ژوئن اخیر در اتاق ناهار خوری بزرگ کاخ ویلون، مهمانان شامی با تم باروک در میان آینه های چند صد ساله رنگ آمیزی شده با کروبی، کف مرمر منبت کاری شده و سقفی بسیار مجلل پذیرفتند که سطوح میز منعکس کننده نقاشی های دیواری بود. . طراح داخلی هتل جدید را معبدی از «حریم خصوصی و تجربه» نامید و با توجه به تمام آهنگ‌های اپرا و شراب ادویه‌دار «آکوا میرابیلیس»، به رویداد فضایی ترسناک با رمز عبور فیدلیو داد.

Palazzo Vilòn اساساً یک افزودنی فوق‌العاده لوکس در یک باغ خصوصی به هتل فوق لوکس Vilòn است. این هتل دارای یک استخر شنا، کلوپ دیسکوی خصوصی و اتاق‌های مجلل مهمان به نام خدایان رومی است. به گفته مدیران هتل، سه اتاق خواب بزرگ آن، یکی در کلیسای سابق زیر گنبد، به عنوان یک خلوتگاه رومی برای شیوخ عرب، هری و مگان و خانواده سلطنتی هالیوود در نظر گرفته شده است.

اما زمانی که بازیگران دنیل کریگ و ریچل وایز اخیراً سعی کردند برای بازدید طولانی در اینجا بمانند، کلودیو سکرلی، مدیر اجرایی مجموعه Chedir که Palazzo Vilòn را اداره می کند، گفت که قیمت درخواستی برای 007 بسیار پایین است.

او گفت: «من پول کافی ارائه نکردم.

هزینه کل محل برگزاری به طور متوسط ​​25000 یورو در هر شب است – حدود 27000 دلار. (لورا سیمونز، تبلیغ کننده آقای کریگ، از اظهار نظر خودداری کرد.)

حتی بالاترین در بلوک هم نیست. هتل بولگاری روما که به تازگی افتتاح شده است، درست پایین «ویا دی ریپتا» در قلب رم، یک سوئیت یک اتاقه عالی مشرف به مقبره آگوستوس، با راهروهایی با جواهرات دارد. شبی 38000 یورو یا حدود 41000 دلار هزینه دارد.

رم شهری سرشار از دوران و تضادها، همیشه آمیزه‌ای از بالاترین و پست‌ترین‌ها، امپراتوران و بردگان، اشراف و دزدان چاقودار، بیکارها و افراد سخت‌کوش بوده است. با این حال، چیزی به خصوص سورئال در مورد لحظه کنونی وجود دارد، زمانی که شهر به طور فزاینده ای مملو از گزینه های هتل های بسیار زیاد در زمانی است که رومی ها تنزل زوال را احساس می کنند.، یا انحطاط، لغزش به یک وضعیت اغلب آنارشیک و شدید رها شدن در بیش از 15 سال.

در بهار، گیاهان ناآرام که پیاده روها را می پوشانند، می توانند به اندازه های ژوراسیک برسند. زباله‌ها در تابستان‌ها در زباله‌های سرریز پخته می‌شوند. در طول سال، نرده های ساختمانی نارنجی فلورسنت ظاهراً همه چیز را می پوشانند. در روزهای ژوئن که جشن افتتاح هتل های بزرگ برگزار می شد، زباله های غیرقانونی ریخته و دفن می شدند تبرید صنعتی در نور روز در خیابان درست پایین از هتل ها می درخشید. آخرین مورد اضافه شده به نظافت رم، ازدحام ناشی از گسترش خط مترو است که بسیاری از رومی‌ها تردید دارند که هرگز کار کند، و بیشتر یک شوخی عمیق است تا یک سرویس عمومی زیرزمینی.

در میان همه سردردها، صحبت سر به سر از یک انقلاب خیال انگیز با قرن ها شک رومی برای اجتناب از درگیر شدن در تغییر وعده داده شده و کاهش ناامیدی اجتناب ناپذیر مغایرت دارد.

برعکس، بسیاری از رومی‌ها به این فکر می‌کنند که آیا سرمایه‌گذاران این پروژه‌های سوپرلوکس جدید – Six Senses، The Four Seasons، Rosewood، Nobu، Edition، Hotel Vilón، Maalot و دیگران – از عینک‌های رز رنگ استفاده می‌کنند. یا همه حس بویایی خود را از دست داده اند؟ آیا همه عقل خود را از دست داده اند؟

شهردار رم، روبرتو گوالتیری، می‌گوید هتلداران کاملاً عاقل هستند و می‌دانند چه زمانی اتفاق خوبی در راه است. او به رستوران های بهتر، موزه های بازسازی شده، چیزهای جدید در دست ساخت اشاره می کند. گردشگران پس از همه‌گیری، رم را به مقصدی برتر تبدیل کرده‌اند، حتی با وجود اینکه اجازه می‌دهد انبوهی تشنه‌ی اسپریتز پر از Airbnbs روح شهر را تهدید کنند.

در آینده، آقای گوالتیری شهری تمیز، مدرن و کاربردی را متصور است. این شهر شامل بودجه بازیابی اتحادیه اروپا، صدها میلیون دلار دیگر برای جشن آتی کلیسا در سال 2025، و سیاست بازآفرینی شهری خود، از جمله ساخت و نوسازی یک زباله سوز است. جاده های رومی، بازنگری قرارداد برای قطع چمن شهر، و بله، توسعه خط مترو. او گفت که هتل های مجلل می توانند رنسانس رم قدیم را ببینند.

ژان کریستف بابین، مدیر اجرایی بولگاری، در بار شیک بولگاری، بالای در ورودی که با مجسمه باستانی آگوستوس مزین شده است، گفت: «رم به شدت فاقد مهمان‌نوازی شهری مانند پاریس بود. آقای بابین گفت که هجوم وسایل تجملی به “جایگزینی شهر نه تنها به عنوان موزه فضای باز گذشته، بلکه به عنوان شهر آینده” کمک می کند.

جمعیت شیک نشان می‌دهد که مسافرخانه‌داران رم را شهری می‌دانستند که در آن می‌توانستند پول دربیاورند و شرایط، زباله‌ها، ترافیک و اغلب نگرش جهانی خسته‌کننده ناگهان به نفع آنها بود.

آقای Ceccherelli از مجموعه Shedir گفت که هتل‌های برتر مدت‌ها مشتاق حضور در اینجا بوده‌اند، اما علایق محلی به مسدود کردن هتل‌های جدید با بیش از 30 اتاق کمک کرده و زنجیره‌های لوکس بزرگ را دور نگه داشته است. دفتر شهردار گفت که قانون سال 2008 از تبدیل کاخ های قرون وسطایی یا رنسانس به هتل های بیش از 60 نفر (که معمولاً حدود 30 اتاق هستند) جلوگیری می کند، اما شهر امتیازاتی برای جذب هتل های سطح بالا با افراد ثروتمندتر داده است. داد می تواند پول بیشتری خرج کند.

و چندین هتل جدید در ساختمان‌های جوان نزدیک Via Veneto مغازه‌هایی راه‌اندازی کرده‌اند که مشمول محدودیت‌های این قانون نیستند. بولگاری با وجود اینکه در مرکز قدیمی قرار دارد، در یک ساختمان دولتی متعلق به دوران فاشیسم زندگی می کند.

آقای بابین، که خاطرنشان کرد بازار فشرده املاک و مستغلات رم بالاخره سست شده است، گفت: «بیشتر شهر توسط خانواده های ثروتمند و اشرافی رومی اشغال شده است. مالیات های بسیار کم بر دارایی، که منعکس کننده ارزش های ثبتی زمین است که کسری از ارزش های بازار است، منجر به “عمارت های زیادی می شود که مردم هرگز از آنها دست نخواهند کشید، حتی اگر خالی باشند.”

اما روزهای سخت برای مجموعه صاحبخانه نجیب باعث از دست رفتن برخی از این املاک شد. شهردار رم، گوالتیری، گفت که “کمی متروک بودن” به معنای “استهلاک دارایی” است و در مقایسه با سایر مقاصد فرهنگی اروپایی، رم بسیار ارزان است.

اما حتی برخی از طراحان لوکس نیز شک دارند که هتل های جدید شهر باستانی را متحول کنند، جایی که ساکنان آن اغلب در مورد تغییر صحبت می کنند و با آن مانند ارتش مهاجمی که منتظر مدها و گرایش های جدید هستند رفتار می کنند.

معمار مستقر در میلان، جیامپیرو پانپینتو، که به Palazzo Vilón، «رومی‌ها» نشت گفت: «مشکل است.

اما شهرداران سابق گفتند که تغییر ممکن است اتفاق بیفتد و رومی ها فقط باید شواهدی را ببینند تا پشت آن بنشینند.

والتر ولترونی، شهردار در اوایل دهه 2000، به یاد می آورد که چگونه رومی ها چشم انداز جاه طلبانه ای را که او و سلفش فرانچسکو روتلی برای شهر ترسیم کرده بودند، با زیرساخت های جدید و موزه هایی که نشان می داد “زیبایی هرگز پایان نمی یابد” پذیرفتند. با رنسانس.”

شهردار فعلی، آقای گوالتیری، گفت که اکنون بر عهده اوست که این اعتماد را در شهر القا کند.

او گفت: “آخرین کاری که می خواهید انجام دهید این است که شهروندان خود را مقصر بدانید.” اما او اعتراف کرد که رومی‌ها در رفتاری که شهر را دشوارتر می‌کند، «احساس توجیه» می‌کنند، زیرا آنها توسط خدمات عمومی ناکارآمد و فاقد خدمات عمومی احاطه شده‌اند. او گفت که باید آنچه را که “دایره باطل” می خواند بشکند و پیشرفت ملموسی را نشان دهد.

هتل های لوکس پنج ستاره، جایی که اکثر رومی ها پا نمی گذارند، مکان غیرمنتظره ای هستند. اما خوش بینان می گویند این می تواند شاخصی باشد که آنها منتظر آن بودند.

در ماه ژوئن، چند روز پس از اینکه Palazzo Vilón گنجینه‌های خود را به نمایش گذاشت، Bulgari، جواهرساز رومی در برابر ستارگان و صاحب مسافرخانه برای ثروتمندان فوق‌العاده، هتل جدیدی افتتاح کرد. دارای هر دو کف ترازو با دست تراش و چسبانده شده و دیوارهای حمام موزاییکی است. طیف سنگ های مرمر رنگی یادآور جواهرات بلغاری و دامنه طولانی و چسبناک امپراتوری روم است. گردنبندهای بزرگی که زمانی آستورز و الیزابت تیلور می پوشیدند راهروها را زینت می دهند. در کنار استخر، مجسمه ای در یک طاقچه درخشان، حمام کنندگان پر سر و صدا را با انگشت اشاره خود ساکت می کند.

روبرتو مارانی، مدیر پروژه و طراح هتل بولگاری، در حالی که اطراف را به من نشان می دهد، گفت: “من واقعا امیدوارم که این مکان تبدیل به مکانی شود که رومی ها برای قرن های آینده عاشق آن هستند.” او افزود که این محله به عنوان «گتو برای ثروتمندان» نبود، بلکه برای ساکنان محلی مانند خودش در نظر گرفته شده بود.

جشن راه اندازی او داغ ترین بلیط شهر بود. سلبریتی های هالیوود و ایتالیایی، سفیران برندها، سیاستمداران و افراد تاثیرگذار در پشت بام شامپاین می نوشیدند. آنها از یک نمایش نوری لذت بردند که در آن هواپیماهای بدون سرنشین «روما» می‌گفتند و چیزهایی مانند حلقه‌ای ساختند که شبیه پوشک شناور نبود.

آقای روتلی، شهردار سابق در عصر طلایی، آنجا بود و به پروژه‌های بزرگی که آغاز کرده بود، اشاره کرد، از جمله آرا پسیس، یک پناهگاه آگوستینی در مجاورت Pax Romana در یک ساختمان موزه مدرن که توسط معمار آمریکایی ریچارد مایر طراحی شده است. او برای ساختن در برابر مخالفان بزرگ فشار می آورد.

آقای روتلی که از سال 1993 تا 2001 خدمت می کرد، گفت: «زمانی که من شهردار بودم، شهر رو به زوال بود. کسانی که در اطراف او بودند از آغاز دوره جدیدی از دولچه ویتا در رم صحبت کردند و باعث شد برخی از رومی‌ها فکر کنند که حباب به سرشان رفته است.

اما آقای روتلی اصرار داشت که رومی ها بر اساس قانون اساسی مخالف تغییر و پیشرفت نیستند. فقط نیاز به کار داشت

قبل از افتتاح رسمی هتل، آقای ماریان بالاترین لمس را در سوئیت 38000 یورویی به نمایش گذاشت که به گفته او “طراحی شده است تا مهمانان برای یک شب احساس امپراتوری کنند.” 10 پنجره اتاق رو به مقبره امپراطور واقعی بود. اما این نقطه عطف توسط یک خندق عمیق احاطه شده بود که با حصارهای نارنجی رنگ و کارگران ساختمانی پوشیده شده بود، جایی که گردشگاه امروزی در آینده – شاید در آینده ای دور – قرار خواهد گرفت.

به گفته آقای ماریان، این پروژه «متعلق به سال 2006» است. وقتی از او پرسیده شد که چه زمانی انتظار داشت کار به پایان برسد، شخصیت رومی او ظاهر شد.

گفت: در اسرع وقت. “امیدوارم.”


سفر نیویورک تایمز را دنبال کنید در باره اینستاگرام و برای خبرنامه هفتگی Travel Dispatch ثبت نام کنید نکات تخصصی برای سفر هوشمندانه تر و الهام گرفتن برای تعطیلات بعدی خود را دریافت کنید. رویای یک فرار در آینده یا فقط یک سفر جاده ای؟ ما را بررسی کنید 52 مکان برای بازدید در سال 2023.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop