در باشگاه سیرا روی نژاد، جنسیت و محیط زیست تمرکز کنید

در حالی که اعتراضات در تابستان 2020 پس از قتل جورج فلوید، کشور را به لرزه درآورد، مدیر اجرایی کلاب سیرا یک پست وبلاگی انفجاری درباره جان مویر، محافظه‌کار مشهوری که سازمان محیط زیست را تأسیس کرد، نوشت.

مدیر اجرایی Muir نوشت که او “نظرات تحقیرآمیزی درباره سیاه پوستان و مردم بومی ارائه کرده است که از کلیشه های نژادپرستانه بسیار مضر استفاده می کنند.”

آن پست وبلاگ و بحث داخلی پس از آن منجر به استعفای مدیرعامل در سال گذشته شد. اگرچه باشگاه سیرا اکنون یک مدیر اجرایی موقت دارد، اما بسیاری از مسئولیت های رهبری عمومی آن بر عهده رامون کروز، رئیس هیئت مدیره است.

آقای کروز که اهل پورتوریکو است، دهه ها را در جنبش زیست محیطی گذرانده است. او در حالی که در اعتراض به استفاده نیروی دریایی از Vieques به‌عنوان محل تمرین اعتراض می‌کرد، دستگیر شد و سمت‌هایی در صندوق دفاع از محیط زیست و مشارکت برای نیویورک داشت.

از آنجایی که باشگاه سیرا برای خروج از آشفتگی مویر تلاش می کند، آقای کروز کار این سازمان را صرفاً ترویج حفاظت از محیط زیست یا مبارزه با تغییرات آب و هوایی نیست، بلکه بخشی از یک جنبش گسترده تر برای عدالت اجتماعی و زیست محیطی می داند.

این مصاحبه تلفنی برای وضوح کوتاه شده و ویرایش شده است.


امروز کجایی؟

من اهل بروکلین، نیویورک، سرزمین قوم کانارسی هستم. وقتی می گوییم این روزها کجا هستیم، مردم محلی به رسمیت شناخته شده اند. نیویورک قلمرو لناپ بزرگتر بود، در حالی که بروکلین کشور کاناری بود.

به نظر شما چرا قبول این موضوع مهم است؟

به خصوص پس از تابستان حسابرسی، پس از جرج فلوید، و توجه بسیار به تأثیرات نژادپرستی سیستماتیک در جامعه ما، درک میراث نژادپرستی، برتری طلبی، استعمار برای درک جایگاه امروز ما به عنوان یک جامعه حیاتی است. من از پورتوریکو، یک کشور استعماری آمده ام. همه اینها بسیار مهم است. بنابراین وقتی خودم را معرفی می‌کنم، معمولاً می‌گویم از قلمرو بزرگ‌تر لناپ در سرزمین رها نشده قوم کانارسی هستم، اما من از Borinquen، نام تاینو برای جزیره پورتوریکو آمده‌ام.

ما ساکنان اصلی بیشتر جاهایی که وارد می شدیم نبودیم. گروه‌های دیگر و ملت‌های دیگری بودند که هزاران سال در آنجا بودند، و وقتی نوبت به مسائل زیست‌محیطی می‌رسید، بسیاری از این گروه‌ها نظارت بهتری بر جهان طبیعی ما داشتند. ما الان.

کمی از تجربه خود به عنوان پسر در پورتوریکو و رابطه خود با این سرزمین بگویید.

عمویم خانه ای پشت جنگل ملی یونکه داشت و آنجا بود که همه رویدادهای مهم را جشن می گرفتیم، از روز سه پادشاه گرفته تا روز مادر و هفته مقدس، بنابراین قطعاً جایی بود که من با آن ارتباط برقرار می کردم. آن جنبه من همچنین پیشاهنگی بودم، بنابراین خانواده ام به اردو می رفتند.

مادرم هم تاثیر زیادی داشت. او یک راهبه بود و در حالی که من لزوماً به شعائر مذهبی توجه نمی‌کنم، او به وزارت دعوت کرد. او دانشمند هم بود، در مدرسه من یک باشگاه بوم شناسی داشت. او در آنجا معلم بود، و زمانی که بازیافت آنقدر زیاد انجام نمی شد، ما بازیافت می کردیم.

سازمان در مورد تعادل حفاظت و تغییرات آب و هوا چگونه فکر می کند؟

من می گویم هر دو یکسان هستند. در طول 10 سال گذشته، باشگاه سیرا بر تبدیل شدن به سازمانی با عدالت و برابری در هسته کاری ما متمرکز بوده است. اذعان به این امر مهم است زیرا برای سال‌های متمادی جنبش محیط‌زیست و جنبش عدالت زیست محیطی لزوماً با هم کار نمی‌کردند.

وقتی جایی می‌رویم، می‌خواهیم مطمئن شویم که دعوت شده‌ایم و بر سازماندهی پایین به بالا تأکید شده است. روحیه متقابل و همبستگی وجود دارد و ما فراگیر هستیم و منابع را به اشتراک می گذاریم. این تعهد به تحول در باشگاه سیرا است که به ما امکان می دهد متحدان بهتر و شرکای بهتری باشیم، به جای رهبری جنبش، آن را رشد دهیم.

ما سازمانی هستیم که تلاش می کنیم متحد بهتری نسبت به گذشته باشیم. با این کار، تشخیص اینکه ممکن است در گذشته به کجا آسیب رسانده باشیم، در کجای جنبش مترقی قرار داریم و چگونه با سایر بخش‌های جنبش تعامل می‌کند – حقوق محیط‌زیست، حقوق بشر، حقوق عدالت، حقوق جنسیتی، و حقوق باروری. .

شما گفتید که حفاظت از محیط زیست و تغییرات آب و هوایی اساساً یک چیز هستند، اما بیشتر و بیشتر می بینیم که این دو در برخی مواقع در تضاد واقعی هستند، برای مثال با مزارع بادی فراساحلی یا خطوط انتقال بزرگ از طریق زمین های نسبتاً دست نخورده. اکنون چگونه باید محاسن نسبی هر یک از این دلایل را بسنجیم؟

بحران آب و هوا بزرگترین تهدید در تاریخ بشر است. شکی نیست که هر کاری که انسان انجام می دهد در محیط طبیعی نتیجه دارد. بنابراین، من معتقدم که مهمترین بخش این است که هنگام تدوین استراتژی ها و اقدامات، علم را هدایت کنید. البته پروژه های انرژی های تجدیدپذیر می توانند پیامدها و اثرات منفی داشته باشند. با این حال، این مقدار بسیار کمتر از سوخت های فسیلی است.

در مورد جایی که ما خط را ترسیم می کنیم، از موردی به مورد دیگر بسیار متفاوت است. پورتوریکو پروژه‌های بزرگ انرژی تجدیدپذیر و مجوزهای زیادی را در چندین دولت داشته است و جامعه محیط زیست با آن مخالفت کرده است، نه به این دلیل که ما مخالف انرژی‌های تجدیدپذیر هستیم، بلکه به این دلیل که با طرح‌های فاسد با پروژه‌هایی که تنها به نفع عده‌ای معدودی هستند مخالفیم. ما در گذشته دیده‌ایم، و وقتی جایگزین‌هایی وجود دارد، از زمین‌های حاصلخیز نیز استفاده می‌کنند که می‌توان از آن برای کشاورزی یا حفاظت استفاده کرد. همیشه مقداری تنش وجود خواهد داشت.

با توجه به تمرکز زیاد باشگاه سیرا بر روی مواردی مانند مهاجرت یا عدالت نژادی، آیا این خطر از دست دادن ماموریت اصلی محیط زیست و حفاظت از خود را می گیرد؟

برای من، این نگاه ما را از توپ بر نمی دارد. این واقعاً در مورد گسترش دید ما است. با این حال، این دیدگاه در گذشته بسیار محدود بوده است – فکر می کنیم که این فقط در مورد طبیعت است و نمی بینیم تعامل و اینکه چقدر مهم است که همه افراد جامعه را بهبود بخشد. علاوه بر این، من واقعاً معتقدم که اگر با این جنبه های اجتماعی و نژادی برخورد نکنیم، واقعاً بر بحران آب و هوا فائق نخواهیم شد.

وقتی فکر می‌کنیم که می‌توانیم گاز را در آپالاشیا به این دلیل که برای اقتصاد خوب است، فرک کنیم، مردم در آن مکان‌ها یکبار مصرف می‌شوند. پشت آن ایدئولوژی مبتنی بر نژادپرستی و برتری طلبی است. شما باید این را از بین ببرید تا مطمئن شوید که ما قربانی نداریم، ما افراد دور ریختنی نداریم.

میراث آلودگی محیط زیست نیز میراث آن سیستم است. منظور ما این است که ما نه تنها به مکان ها، بلکه به مردم آن مکان ها نیز اهمیت می دهیم و معتقدیم برای حفظ محیط زیست باید از مردم نیز محافظت کنیم. و حصول اطمینان از اینکه مردم ابزاری برای رشد اقتصادی دارند که سیاره ای متعادل و سالم برای همه می سازد.

وقتی می گویید مقابله با بحران آب و هوا در واقع به معنای رویارویی با چیزهایی مانند میراث عدالت نژادی در این کشور است، آیا خطر بیگانه شدن برخی آمریکایی ها را دارید که آماده گفتگو در مورد بحران آب و هوا هستند اما نمی خواهند؟ در مورد نژاد؟

در طول 20 سال گذشته، هر تلاشی برای تصویب قوانین اقلیمی توسط گروه های ملی گسترده ای انجام شده است که می گویند: “بیایید یا با مکانیسم های بازار برویم یا روی تصویر بزرگ تمرکز کنیم.” و بسیاری از عدالت زیست محیطی و گروه های اجتماعی هیجان زده نشدند زیرا می دانستند که هنوز تحت تأثیر قرار خواهند گرفت. من دوست دارم یک برنامه ملی تجارت کربن داشته باشم، وقتی صحبت از مسائل محلی می شود، شما می توانید یک سیستم تجارت داشته باشید، اما پس از آن هنوز در مناطقی که به مناطق قربانی تبدیل می شوند، آلودگی وجود دارد. بنابراین من باید اطمینان حاصل کنم که متحدان بهتری هستیم.

ما در میانه بحث در مورد مویر و میراث او بودیم. کالیفرنیا ممکن است چیزهای زیادی به نام او داشته باشد. اما حتی اگر نظر مردم را در مورد Muir تغییر دهید، باز هم جنبشی با مجموعه ای از اهداف دارید که بسیار خاص و بسیار مهم هستند.

چقدر نسبت به توانایی جامعه بین المللی برای حفظ گرمایش زیر 1.5 درجه سانتیگراد و جلوگیری از بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی خوش بین یا بدبین هستید؟

من یک بدبین و در عین حال خوشبین هستم. بدبین هستیم که زمان کافی برای ادامه مبارزه با یکدیگر نداریم. با این حال، چیزهای زیادی وجود داشت که در گلاسکو بسیار موفق بود. [The 2021 United Nations Climate Change Conference was held in Glasgow.]

آیا برای آنچه ما نیاز داریم کافی است؟ قطعا نه. ما در مسیر رسیدن به اهداف بزرگ توافقنامه پاریس نیستیم. اما آیا ما بعد از گلاسکو نزدیکتر هستیم؟ بله قطعا. بنابراین یک کیسه مخلوط است. می دانید که همکاری بین المللی برای بقای انسان ها و جهان آن گونه که ما می شناسیم ضروری است.

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop