درخواست پذیرش هاروارد برای بهره مندی از فرزندان فارغ التحصیلان

به آن اقدام مثبت برای ثروتمندان می گویند: درمان پذیرش ویژه هاروارد برای دانش آموزانی که والدینشان فارغ التحصیل شده اند یا بستگانشان پول اهدا کرده اند. در شکایتی که روز دوشنبه ارائه شد، یک گروه فعال حقوق بشر از دولت فدرال خواست تا به آن پایان دهد، با این استدلال که انصاف از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا هفته گذشته دادگاه عالی به شدت پذیرش های نژادپرستانه را محدود کرد.

سه گروه در منطقه بوستون از وزارت آموزش و پرورش درخواست کرده اند که این روش را بررسی کند و گفته اند که سیاست پذیرش کالج علیه متقاضیان سیاه پوست، اسپانیایی و آسیایی تبعیض آمیز است و از نامزدهای سفیدپوست با صلاحیت کمتر با فارغ التحصیلان و پیوندهای اهداکننده حمایت می کند.

“چرا ما به کودکان برای امتیازات و مزایایی که نسل های گذشته به دست آورده اند پاداش می دهیم؟” ایوان اسپینوزا-مادریگال، مدیر اجرایی وکلای حقوق مدنی، که روی این پرونده کار می کند، پرسید. “نام خانوادگی و اندازه حساب بانکی شما معیاری برای شایستگی نیست و نباید تاثیری در روند پذیرش کالج داشته باشد.”

شکایت گروه های لیبرال چند روز پس از پیروزی گروه محافظه کار، «دانشجویان برای پذیرش منصفانه» در دادگاه عالی صورت می گیرد. و فشار بر هاروارد و سایر کالج‌های انتخابی را برای حذف اولویت‌های ویژه برای فرزندان فارغ‌التحصیلان و اهداکنندگان تسریع می‌کند.

اداره حقوق شهروندی وزارت آموزش که به این شکایت رسیدگی خواهد کرد، در حال آماده شدن برای تحقیقات است. رئیس جمهور بایدن در بیانیه‌ای پس از حکم دادگاه عالی گفت که از وزارتخانه می‌خواهد «روش‌هایی مانند وراثت و سایر سیستم‌هایی که به جای فرصت، امتیاز را افزایش می‌دهند» را بررسی کند.

نیکول رورا، سخنگوی دانشگاه هاروارد، گفت که دانشکده در مورد این شکایت اظهار نظر نخواهد کرد، اما بیانیه هفته گذشته را تکرار کرد: «همانطور که گفتیم، در هفته‌ها و ماه‌های آینده، دانشگاه نحوه حفاظت از ارزش‌های اصلی ما را، مطابق با سابقه دادگاه جدید، تعیین خواهد کرد. “

کالج ها استدلال می کنند که این عمل به ایجاد جامعه کمک می کند و کمک های مالی را تشویق می کند که می تواند برای کمک های مالی استفاده شود.

یک نظرسنجی که سال گذشته توسط مرکز تحقیقاتی پیو منتشر شد، نشان داد که سهم رو به رشدی از مردم – 75 درصد – بر این باورند که مزایای میراث عاملی در پذیرش کالج نیست.

و دعوت برای حذف میراث و ترجیحات اهداکنندگان اخیراً در سراسر طیف سیاسی مطرح شده است.

الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده دموکرات نیویورک، در توییتی نوشت که اگر دادگاه عالی ادعاهای مضحک “کور رنگ” آنها را جدی بگیرد، آنها اقدام مثبتی برای ممتازان خواهند کرد.

سناتور تیم اسکات، جمهوری‌خواه کارولینای جنوبی و نامزد ریاست‌جمهوری در فاکس نیوز، در فاکنر فوکوس گفت: «یکی از کارهایی که هاروارد می‌تواند برای بهبود اوضاع انجام دهد لغو برنامه‌های قدیمی است. درمان ترجیحی برای کودکان ارثی.”

پیتر آرسیدیاکونو، اقتصاددان دانشگاه دوک، که داده‌های هاروارد را تجزیه و تحلیل کرد، دریافت که متقاضیان معمولی میراث سفید پنج برابر بیشتر از متقاضیان معمولی غیرسفیدپوست شانس پذیرش دارند.

حتی در این صورت، حذف اولویت‌های میراثی در هاروارد، در صورتی که پذیرش‌های آگاهانه نژادی نیز حذف شوند، از بین رفتن تنوع را جبران نمی‌کند.

در حکمی درباره پذیرش نژادپرستانه، برخی از قضات دیوان عالی از پذیرش میراث انتقاد کردند. قاضی نیل ام. گورسوش، با همفکری اکثریت دادگاه، مزایای فرزندان اهداکنندگان و فارغ التحصیلان را هدف قرار داد و گفت: «آنها به متقاضیانی که نمی توانند به خوشحالی والدین خود یا دیدار فارغ التحصیلان خود مباهات کنند، لطفی نمی کنند. چادر در تمام عمرش اگرچه از نظر نژادی در چهره آنها خنثی است، اما این مزایا بدون شک بیشترین سود را برای متقاضیان سفیدپوست و ثروتمند دارد.”

قاضی سونیا سوتومایور، در مخالفت خود، به اعترافات میراثی استناد کرد و استدلال کرد که ادامه ترجیحات مبتنی بر نژاد تنها با توجه به “نفرت از اقلیت های نژادی کم نمایندگی” که بسیاری از قطعات معمای پذیرش با آن روبرو هستند توجیه می شود.

در حالی که کلرادو در سال 2021 قانونی را برای ممنوعیت پذیرش در دانشگاه های دولتی تصویب کرد، قوانین کنگره و چندین ایالت دیگر تأثیر چندانی نداشته است.

لایحه نیویورک که سال گذشته ارائه شد، با مخالفت انجمن مدارس خصوصی این ایالت، کمیسیون کالج‌ها و دانشگاه‌های مستقل، که شامل کالج‌های بسیار گزینشی مانند کلمبیا، کرنل و کلگیت است، قرار گرفت.

ییل، جایی که قانونگذاران کانکتیکات سال گذشته یک جلسه استماع درباره این موضوع برگزار کردند، در میان مدارس خصوصی مخالف بود. جرمیا کوینلان، رئیس پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه ییل، در بیانیه ای کتبی، ممنوعیت پیشنهادی را دخالت دولت در امور دانشگاه خواند.

دانشگاه‌های خصوصی منتخب به‌ویژه در حذف میراث‌ها کند بوده‌اند، به طوری که MIT، دانشگاه جانز هاپکینز و کالج آمهرست در میان معدود مدارس نخبه‌ای هستند که از آنها استفاده نمی‌کنند.

امهرست در یک خبر در ماه گذشته که کلاس پاییز را توصیف کرد، اولین کلاس از زمانی که کالج اولویت‌های قدیمی را حذف کرد، گفت که کلاس پاییزه مدرسه دانش‌آموزان نسل اول بیشتری از همیشه خواهد داشت – 19 درصد با میراث، که از 6 درصد کاهش یافته است. ارث 11 درصد از طبقه را تشکیل می داد.

این شکایت به وزارت آموزش توسط سه گروه – پروژه چیکا، ابتکار توسعه اقتصادی آفریقای نیوانگلند و شبکه لاتین بوستون بزرگ – ثبت شد.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop