دبیرکل سازمان ملل: مقررات هوش مصنوعی باید به نفع همه باشد

او تاکید کرد که هوش مصنوعی باید به نفع همه باشد، از جمله بخش سوم بشریت که هنوز آفلاین است، و بر نیاز به اجماع فوری در مورد اینکه هنجارهای راهنما برای اجرای هوش مصنوعی باید باشد، تاکید کرد.

دبیرکل سازمان ملل در اجلاس جهانی “AI for Good” که توسط اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) در ژنو برگزار شد، سخنرانی کرد که دولت ها، جامعه مدنی، آژانس های سازمان ملل، مبتکران هوش مصنوعی و سرمایه گذاران را گرد هم می آورد.

این رویداد راه‌هایی را برای استفاده از هوش مصنوعی برای کمک به جهان برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDGs) بررسی می‌کند.

SDG ها را به مسیر خود بازگردانید

در این اجلاس، دورین بوگدان مارتین، دبیر کل ITU خواستار همکاری جهانی شد تا “اطمینان حاصل شود که هوش مصنوعی به پتانسیل کامل خود در پیشگیری و کاهش آسیب می رسد.” رئیس ITU گفت: در نیمه راه رسیدن به ضرب الاجل خود تحمیلی بشر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار، جهان از ریل خارج شده است و از هوش مصنوعی برای تسریع پیشرفت استفاده می شود. اکنون “مسئولیت ما” است.

خانم بوگدان مارتین گفت که در یک سناریوی ایده آل، ما می توانیم با موفقیت از هوش مصنوعی برای درمان بیماری هایی مانند سرطان و آلزایمر، افزایش تولید انرژی پاک و حمایت از کشاورزان در افزایش عملکرد محصول استفاده کنیم.

خطرات هوش مصنوعی در حال افزایش است

با این حال، الف آینده دیستوپیایی نیز امکان پذیر بوددبیرکل ITU گفت: هوش مصنوعی مشاغل را از بین برده و شرایطی را برای انتشار غیرقابل کنترل اطلاعات نادرست ایجاد کرده است یا اینکه تنها کشورهای ثروتمند از این فناوری بهره می برند.

در اوایل سال جاری، فولکر تورک، مسئول حقوق بشر سازمان ملل متحد نسبت به پیشرفت های سریع و کنترل نشده در هوش مصنوعی مولد هشدار داد. وی با بیان اینکه “سازمان انسانی، کرامت انسانی و تمامی حقوق بشر در معرض خطر جدی است” از دولت ها و بنگاه های اقتصادی خواست تا از توسعه فناوری در ملاحظات قانونی حمایت کنند.

لحظه “تاریخی”.

رئیس ITU تاکید کرد که اجلاس هوش مصنوعی در یک لحظه “تاریخی” از اهمیت زیادی برای ارتقای حاکمیت هوش مصنوعی و اطمینان از کاربرد فراگیر، ایمن و مسئولانه آن برگزار می شود.

او گفت: «آینده هوش مصنوعی هنوز نوشته نشده است.

ربات های نوآورانه

بیش از 50 ربات به عنوان بخشی از نمایشگاه “Robotics for Good” در این اجلاس شرکت خواهند کرد. مخترعان آن‌ها نشان خواهند داد که چگونه روبات‌ها می‌توانند از سلامت انسان حمایت کنند، خدمات آموزشی ارائه دهند، به معلولان کمک کنند، زباله‌ها را کاهش دهند و در شرایط اضطراری فاجعه‌بار کمک کنند.

در این رویداد تعدادی از ربات های انسان نما به عنوان “گوینده” حضور داشتند و توانایی خود را به عنوان مراقب و همراه برای سالمندان نشان دادند.

روز جمعه یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار می شود که در آن برخی از روبات های انسان نما سوالاتی را مطرح خواهند کرد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

پاربرگ سایت

Home AppliancesDigital currencyدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierخبرbuying from shop