خم شدن برای نجات جان: سازمان ملل پنج دهه قانون کمربند ایمنی را جشن می گیرد

پوشیدن اجباری کمربند ایمنی و همچنین کلاه ایمنی برای خودروهای دو چرخ و افزایش تعهد سیاسی به ایمنی جاده ها نقش تعیین کننده ای در کاهش تلفات جاده ای ژان تاد، فرستاده ویژه سازمان ملل برای ایمنی جاده‌ها، گفت: در سراسر اروپا از دهه 1970 به بعد.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) استفاده از کمربند ایمنی توسط سرنشینان صندلی جلو، خطر صدمات کشنده را بین 45 تا 50 درصد و خطر مرگ و صدمات جدی را در بین سرنشینان صندلی عقب تا 25 درصد کاهش می دهد.

مقررات سازمان ملل برای نجات جان

مشخصات فنی استفاده و نصب کمربند ایمنی از مقررات سازمان ملل متحد نشات می گیرد. 16، که در سال 1970 لازم الاجرا شد. در سال های بعد، تعداد فزاینده ای از کشورها قوانینی را برای اجباری کردن استفاده از کمربند ایمنی در وسایل نقلیه ارائه کردند.

در حال حاضر، 105 کشور قانون بستن کمربند ایمنی دارند مطابق با آخرین گزارش وضعیت جهانی WHO در مورد ایمنی جاده ها، مطابق با بهترین شیوه ها.

کاهش تلفات جاده ای

کمربند ایمنی باقی می ماند بهترین وسیله ایمنی خودرو طبق گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای اروپا (UNECE)، که میزبان دفتر نماینده ویژه و صندوق اعتماد ایمنی جاده سازمان ملل است، که در سال 2018 راه اندازی شد، برای محافظت از مسافران در برابر آسیب شدید در تصادف یا پرت شدن از وسیله نقلیه.

در طول چند دهه گذشته مقررات و تقاضای مصرف کننده منجر به خودروهای ایمن فزاینده در کشورهای با درآمد بالاتربر اساس UNECE، به نوبه خود منجر به تلفات جاده ای کمتری می شود.

به عنوان مثال، در اروپا، مجموع تلفات جاده‌ای بین سال‌های 2000 و 2010 15 درصد و بین سال‌های 2010 تا 2019 به میزان 15 درصد کاهش یافته است. به گفته UNECE، به ویژه، این کاهش در میان سرنشینان خودرو قابل توجه‌تر بوده است.

بر اساس گزارش سالانه ایمنی جاده ای انجمن بین المللی حمل و نقل در سال 2022، دوره بین سال های 2010 تا 2019 شاهد کاهش قابل توجهی در تعداد مرگ و میر سرنشینان خودرو در جاده ها در کشورهای توسعه یافته، به ویژه در یونان، که در آن تلفات جان باخت. 63 درصد کاهش یافته استو در جمهوری کره که 51 درصد کاهش یافت.

هدف SDG 3: هدف 3.6 کاهش تعداد مرگ و میر و جراحات جهانی ناشی از تصادفات جاده ای تا سال 2030 است.

هدف SDG 3: هدف 3.6 کاهش تعداد مرگ و میر و جراحات جهانی ناشی از تصادفات جاده ای تا سال 2030 است.

این گزارش خاطرنشان کرد که کاهش بیش از 30 درصدی تلفات در این کشور ثبت شده است 13 کشور دیگر: آرژانتین، استرالیا، بلژیک، دانمارک، ایرلند، لوکزامبورگ، لیتوانی، پرتغال، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس.

به جای دیگر دست و پنجه نرم کنید

با این حال، کشورهای زیادی در سراسر جهان هنوز نیاز به تصویب قانون مناسب دارد طبق UNECE، رانندگان و مسافران را ملزم به بستن کمربند ایمنی و اجرای مقررات سختگیرانه تر می کند.

مقداری سالانه 1.35 میلیون نفر هنوز در جاده ها جان خود را از دست می دهند.

در مجموع از 93 درصد مرگ و میر ناشی از وسایل نقلیه در کشورهای در حال توسعه رخ می دهد.

ما اکنون باید با دولت ها و همه ذینفعان مرتبط صنعت کار کنیم اطمینان حاصل شود که مردم در کشورهای در حال توسعه از همان سطح ایمنی برخوردار هستند فرستاده ویژه گفت، مانند کشورهای توسعه یافته.

او گفت که این به معنای تصویب و اجرای قوانین مطابق با استانداردهای بین المللی و دسترسی به وسایل نقلیه، اعم از نو و دست دوم، با کمربندهای ایمنی مناسب است.

نگهبان قابلیت تصادف

مقررات سازمان ملل متحد شماره 16 است تنها نیاز بین المللی شناخته شده برای استفاده از کمربند ایمنی است در وسایل نقلیه الزاماتی را تعریف می کند که کمربند ایمنی موثر باید با آنها مطابقت داشته باشد و برای ایمن نگه داشتن همه سرنشینان، از کودکان گرفته تا افراد مسن، آزمایشاتی را برای گواهینامه آنها انجام می دهد.

مقررات سازمان ملل متحد یک کمربند ایمنی را ملزم می‌کند که علامت تأیید روی زبانه سگک داشته باشد، در حالی که سایر مدل‌ها باید یک حرف بزرگ دوردار E و به دنبال آن عددی نشان دهند که نشان‌دهنده کشوری است که مرجع تأیید شده آن را تأیید کرده است.

کمربند ایمنی تایید شده بر اساس آیین نامه شماره 16 آره تحت شدیدترین شرایط آزمایش شده است برای تحمل پیری و عملکرد همراه با سایر سیستم های ایمنی، از جمله کیسه هوا، به عنوان بخشی از قابلیت تصادف کامل خودرو.

در حال حاضر، 52 کشور به توافقنامه 1958 در مورد مقررات فنی هماهنگ سازمان ملل متحد برای وسایل نقلیه چرخدار ملحق شده اند که مقررات شماره 1 را اعمال می کنند. 16 به عنوان قانون ملی. چندین کشور دیگر در سراسر جهان نیز با تغییرات خاصی این مقررات را اعمال می کنند.

به غیر از کمربند ایمنی، مقررات سازمان ملل برای محافظت از مسافران وسایل نقلیه و سایر کاربران جاده شامل کیسه هوا، کنترل پایداری الکترونیکی، حفاظت از عابر پیاده و نقاط لنگر صندلی کودک است.

در اینجا بیاموزید که چگونه سازمان ملل به نجات جان افراد در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​کمک می کند.

خم شدن در ایمنی

از آنجایی که مقررات سازمان ملل متحد شماره 16 در 1 دسامبر 1970 لازم الاجرا شد و حرکتی را به سمت بهبود ایمنی جاده آغاز کرد، در اینجا برخی از کشورهایی که به مسابقه برای نجات جان ملحق شده اند آمده است:

🚗 فرانسه در سال 1973

🚗 اسپانیا در سال 1974

🚗 هلند، نروژ و سوئد در سال 1975

🚗 آلمان در سال 1976

🚗 کانادا (انتاریو) در سال 1976

🚗 پرتغال در سال 1978

🚗 سوئیس در سال 1981

🚗 انگلستان در سال 1983

🚗 لهستان در سال 1983

🚗 ایالات متحده آمریکا (نیویورک) در سال 1984

🚗 روسیه در سال 1987

🚗 ایتالیا در سال 1988

🚗 چین در سال 1993

زامبیا: ایجاد شهرهای امن تر برای همه کاربران جاده از جمله کودکان

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyHome Appliancesدانشگاهاخبار جدیدdigital currency tutorialdigital currency channelPurchase guideThe price of the chandelierbuying from shopخبر